MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wszystkie dzieci lubią misie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 listopada 2007, 15:12
Aktualizacja: 16:26
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Lektura książeczek o misiach oraz wykład o historii tej chyba najpopularniejszej maskotki: tak wyglądały poniedziałkowe Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze.

Impreza odbyła się w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Zaproszeni goście zaprezentowali i czytali najmłodszym uczniom naszej szkoły książeczki o misiach oraz zapoznali dzieci z oddziałów zerowych z historią pluszowego misia – poinformowała Paulina Dzikowska, która wraz z Edytą Rząsą, Anną Dyjak oraz Eweliną Lasotą zorganizowały spotkanie.

Wśród gości znaleźli się Ewa Podgórna, bibliotekarka Grodzkiej Biblioteki Publicznej, Iwona Drzewiecka, pedagog oraz Krzysztof Najman, katecheta z „ósemki”.

Podczas spotkania odbyły się także liczne konkursy czytelnicze i plastyczne, zabawy ruchowe związane z tematyką misia. Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni. – Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych dzieci z klas I–III oraz przepiękna sceneria pluszowych niedźwiadków, przyniesionych przez dzieci do biblioteki szkolnej – dodaje Paulina Dzikowska.

Światowy Dzień Pluszowego Misia był w Szkole Podstawowej nr 8 obchodzony po raz pierwszy, jednak fascynacja i zainteresowanie dzieci obchodami tego dnia zostały przyjęte z ogromnym entuzjazmem. W „ósemce” planują, że święto zostanie wpisane na stałe do kalendarza naszych imprez.

Paulina Dzikowska przypomina przy okazji, że w SP nr 8 cyklicznie organizowane są spotkania czytelnicze.
– Raz w miesiącu zapraszamy znaną i lubianą postać z Jeleniej Góry do uczestnictwa w głośnym czytaniu dla uczniów naszej szkoły – podkreśla. W ubiegłym miesiącu baśnie ze swojej domowej biblioteczki czytała Joanna Żelaśkiewicz, lekarz pediatra, specjalista medycyny rodzinnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmarł ks. Józef Stec

Dzieją się cuda

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Janina od sw. Wojciecha 28-11-2007 2:28
....A KATECHETA PO CO TAM SIE ZNALAZL ?
MaxMad 28-11-2007 9:57
"Zaproszeni goście zaprezentowali i czytali najmłodszym uczniom naszej szkoły książeczki o misiach oraz zapoznali dzieci z oddziałów zerowych z historią pluszowego misia" - czytanie nie boli!
~... 28-11-2007 21:21
MaxMad - to startuj do SP8 i poczytaj dzieciakom.
~K.T.O 29-11-2007 23:12
Gratuluję pomysłu! Tak trzymać! Nic tak nie rozwija jak głośne czytanie! BRAWA DLA POMYSŁODAWCY!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Jeleniogórski punkt krwiodawsta już działa

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Problem z oświetleniem ulicznym  

zDolne NGO nagrodzone – wśród nich jest KSON

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
733
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%