MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wszystkich Świętych pod szczególnym nadzorem policji

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Czwartek, 1 listopada 2012, 7:29
Aktualizacja: 7:29
Autor: 112
Dzisiaj (1 listopada), w Dniu Wszystkich Świętych pojawią się zmiany organizacji ruchu w rejonie jeleniogórskich cmentarzy. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby przy każdym cmentarzu czuwać będą policjanci.

Wzmożone działania policyjne pod kryptonimem „Znicz 2012” są prowadzone już od kilku dni na głównych ulicach Jeleniej Góry oraz na wszystkich drogach dojazdowych do cmentarzy na terenie całego powiatu jeleniogórskiego. Przed większymi cmentarzami wystawione zostaną całodobowe posterunki.

Przy nowym cmentarzu przy ulicy Sudeckiej parkingi mają wystarczającą ilość miejsc parkingowych, dlatego tu policjantów może być znacznie mniej niż w innych miejscach lub w ogóle.

Od wczoraj (31. Października) zmiany organizacji ruchu obowiązują przy starym cmentarzu przy ulicy Sudeckiej, gdzie wytyczone i zabezpieczone zostały następujące miejsca do parkowania:

- prawa strona jezdni ulicy Skowronków w kierunku ulicy Mickiewicza ( Skowronków – ruch jednokierunkowy).

- przy prawych krawędziach części dwujezdniowej ulicy Mickiewicza plac przy ulicy Sudeckiej naprzeciwko bramy głównej cmentarza z wydzieloną częścią dla pojazdów osób niepełnosprawnych (patrole nadzorujące ten odcinek nie mogą dopuścić do parkowania pojazdów na zielonym pasie pobocza i rozdzielającym).

- plac przy Zakładzie Zieleni Miejskiej ulica Mickiewicza,

- prawa strona jezdni ulicy Głowackiego.

- lewa strona jezdni od ul. Mickiewicza zostanie oznakowana znakami długość-36 do ul. Wyspiańskiego

- ul. Staffa – wjazd tylko i wyłącznie od ul. Sudeckiej, w wyniku czego możliwe będzie parkowanie pojazdów po obu stronach jezdni

- cała długość ul. Sudeckiej – zakaz zatrzymywania się i postoju

Przy cmentarzu przy ulicy Jagiellońskiej kierowcy zaparkują m.in. na: placu przy Dworcu PKP ulica Dworcowa, placu przy byłym szpitalu nr 2 oraz przy ulicy Mieszka I, przy prawej krawędzi jezdni ulicy Marcinkowskiego w kierunku ulicy Dworcowej w tzw. Choinkę,
ulicy Dworcowej przy jej lewej krawędzi w kierunku ulicy Sobieszowskiej, ulicy Jagiellońskiej – po prawej stronie jezdni w kierunku ulicy Lubańskiej. Warto pamiętać, że ul. Jagiellońska będzie częściowo zamknięta dla ruchu pojazdów na odcinku wzdłuż cmentarza.

- Dzień „Wszystkich Świętych” jest dniem szczególnym dla każdego człowieka, skłania do zadumy. Zamyślenie, zadumę, pośpiech, roztargnienie często wykorzystują przestępcy, a te osoby stają się ofiarami kradzieży, napadów ewentualnie zdarzeń komunikacyjnych bądź sami te zdarzenia powodują – ostrzega podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o: zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach cmentarzy i wszędzie tam gdzie występuje nasilenie ruchu pieszych, zwracanie uwagi na oznakowanie dróg i ulic (wystąpią przypadki znacznych zmian w organizacji ruchu. Tak zwana jazda na pamięć może być przyczyną wypadku), parkowanie tylko w miejscach do tego wyznaczony w sposób umożliwiający swobodny ruch pieszych i innych pojazdów, nie pozostawianie w samochodach rzeczy wartościowych, podczas pobytu na cmentarzu trzymanie przy sobie torebek czy saszetek – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i pilnowanie swoich rzeczy w miejscach bardzo zatłoczonych (pociągi tramwaje, autobusy, sklepy, gdzie mogą pojawić się tzw. „kieszonkowcy”. Z reguły kieszonkowcy atakują w tłoku podczas wsiadania, opuszczania pojazdu lub przeglądania towaru w sklepie.

Na terenie cmentarzy „kieszonkowcy” uważnie obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków torebki i oddalające się w celu nabrania wody dla roślin. Ta krótka chwila wystarczy, aby dokonać kradzieży.
- Dlatego też, gdy chociażby na chwilę oddalacie się Państwo - zabierajcie ze sobą swoją własność. Jeżeli odwiedzamy cmentarz wspólnie z rodziną, pozostawione rzeczy powierzamy opiece jednej z tych osób – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska.

Policja przypomina również o zabezpieczeniu domów i mieszkań przed wyjazdem na groby.
- Wskazanym jest zadbać o różnego rodzaju zabezpieczenia techniczne, np. alarmy, domofony. Najlepszym zabezpieczeniem jednak będzie nasz sąsiad, który zwróci uwagę na nasze mieszkanie podczas naszej nieobecności – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szkoła jak nowa  

Ostatnia prosta kandydatów

Zadymienie przy ul. Gielniaka

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ 1-11-2012 8:52
to sie pogoda popsuła, nie bedzie przynajmniej korków
~ 1-11-2012 9:00
uwazajcie na galezie na cmentarzach moze dojsc do tragedi prywatny strazak
~ 1-11-2012 9:59
To jest Swieto Zmarlych, bo jesli to jest swieto tylko dla SWIETYCH, to po co chodzicie na groby bliskich? czy oni wszyscy sa swietymi? a przeciez moze palicie swieczke rowniez na grobie sasiada, ktory byl alkoholikiem i bil zone?
~hmmmmm 1-11-2012 10:29
Pod szczegolnym nadzorem ????......Wczoraj Sudecka przy starym cmentarzu zatkana olbrzymie korki a nadzorujacych ani widu ani slychu :) No i jeszcze jeden powazny problem...Tony smieci odpadow na starym cmentarzu na alejkach nie wywiezione.Kontenery zastawione na alejkach brak przejscia SKANDAL !!!!!!!!!!!!!Tlumy odwiedzajacych groby i takie niespodzianki Jeleniogorska rzeczywistosc.
~...piotr 1-11-2012 11:33
wczoraj widziałem ten specjalny nadzór chaos korek aż od ronda na Zgorzelec a panowie w radiowozie w uliczce koło MOPS-u ot taka przerwa w pracy daleko od zgiełku zresztą nikt w takich warunkach nie przekroczy prędkości mandaciku się nie wystawi a kierowanie ruchem po co im nerwówka potem znowu ktoś doniesie że kierowców wyzywają a tak cicho przytulnie bez nerwów
~do piotr 1-11-2012 15:35
Policja ani nikt inny nic nie poradzi na fakt , że przed każdym świętem wyrusza na drogę o 100 albo i 200 % auta wiecej. Jelenia nie pomieści wszystkich.
~Jeloneczka* 1-11-2012 21:35
Policjanci byli mili i uprzejmi... i niech tak już zostanie :)
rymcycymka 1-11-2012 21:51
... mamy przechlapane żyie ! .. obecnie pod nadzorem policji,a .. po śmierci .. naszego Stwórcy !
Ryba 2-11-2012 6:07
21:51 | rymcycymka | Widze ze masz cos na sumieniu. Proponuje jakis dobry uczynek. Np. mozesz upiec ciasto dla czytelnikow jelonki ;)
~rozczarowany 2-11-2012 7:06
Na drogach nadzór policji i jak tako dało się jechać Ale za to na starym cmentarzu w Jeleniej Górze zarządca się nie popisał co kawałek ogromne hałdy śmieci. Wstyd !
rymcycymcy 2-11-2012 9:07
21:51 | rymcycymka | ...mnie to jeszcze stara pilnuje ! :)
~ziolko 2-11-2012 9:13
dla mnie to w takie dni powinien być wprowadzony zakaz poruszania się [L] - ek, samochodów nauki jazdy, przecież to można palpitacji serca dostać co one wyczyniają i w jaki sposób utrudniają i spowalniają ruch
~ 3-11-2012 7:03
Policja dawala z siebie wiele. Przy nowym cmentarzu postawiono kumatych chlopakow, swietnie sie sprawiali, ale ich zwierzchnicy dali ciala ! Po zmierzchu tych ludzi nie bylo widac co pokazuja, LEDowe latarki nosilo wielu, policjanci tez!!!! Nie do konca bylo wiadomo co oni pokazuja i czy to napewno oni, Trzeba bylo obserwowac ruchy odblaskowych paskow na mundurkach. Bylo to troche niepewne i malo bezpieczne. Czerwone lampki juz im chyba wycofano???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tłumy we dworze

Stop marginalizacji średnich miast

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Dyski do remontu

Zwycięstwo PiS

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
586
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
21%