MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Wszędzie dobrze, ale w „Muflonie” najlepiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 12 lipca 2008, 9:21
Aktualizacja: 9:21
Autor: KTL
Fot. KTL
Tradycyjnie już MDK „Muflon” w Sobieszowie organizuje półkolonie dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy pod Chojnikiem. W tym roku postawiono przede wszystkim na obcowanie dzieci ze sztuką.

- Organizujemy „Wakacje ze sztuką”, są to półkolonie twórcze - powiedziała nam Agata Moczulska w sali widowiskowej MDK. W piątek odbyło się tam przedstawienie zrealizowane na podstawie legendy o Liczyrzepie.

Zarówno scenariusz jak i piosenki użyte w przedstawieniu zostały przygotowane w całości przez dzieci.
- Bazą do dzisiejszego występu jest talent i wyobraźnia naszych podopiecznych. - mówi pani Agata, instruktor teatralny. - Przy okazji jest to twórcza zabawa. Mieliśmy warsztaty z zakresu tańca i śpiewu oraz zajęcia teatralne.

Dzieci nauczyły się tworzyć z masy papierowej, czego efekty widać było podczas występu. – Wszystkie lalki widoczne na scenie zostały wykonane przez nie własnoręcznie, na podstawie wyobrażeń – usłyszeliśmy. Oprócz obcowania ze sztuką dzieci podczas półkolonii w MDK „Muflon” mają inne zajęcia – m.in. wraz z opiekunami wybierają się na wycieczki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ted 12-07-2008 22:27
Widzę ,że Dyrekcja Muflon się chwali co to dla młodzieży Sobieszowskiej robi. Bardzo dobrze ,że w czasie wakacji dzieci mogą spędzać czas wolny w klubie.Tylko mam jedno pytanie dla czego za wszystkie te warsztaty trzeba płacić. I tak czytam w Jelonce spotkanie "Dzikie serce" od godziny 10-13 koszt udziału 43 zł ,następnie 14-16 warsztat bębniarski- koszt 38 zł i "Tworzenie w sobie i wokół siebie przestrzeni pokoju,miłości i harmonii" w dniach 26-27 od godz.10-15 koszt 99 zł. W takim razie ile dzieci skorzysta z tych warsztatów ? Ja myślę ,że te warsztaty są dla dzieci rodziców z grubszym portfelem ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Fundusze dla powiatu kamiennogórskiego

Koronnik już po operacji

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%