MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Wszczepić grypę?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 15:47
Autor: agata
Fot. goral
Media i autorytety medyczne coraz bardziej straszą nas epidemią, a nawet pandemią ptasiej grypy, niebezpiecznej choroby wywołanej przez wirus A (H5N1), a przenoszonej przez ptaki dzikie i hodowlane. Grypa dotarła już do Rumunii i do granic Polski wirus ma niewielki dystans do pokonania.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy w miejskich aptekach można jeszcze dostać jakąkolwiek szczepionkę przeciwko zwykłej grypie. W tej chwili to marzenie ściętej głowy. Pani farmaceutka z jednej z zabobrzańskich aptek zapewniała, że szczepionki będą w sprzedaży w pierwszych dniach
listopada.

Oczywiście będą to tylko szczepionki przeciwko zwykłej grypie, która choć często przez nas lekceważona, może być równie niebezpieczna dla zdrowia i życia, jeśli zostanie zlekceważona.

Farmaceuci radzą nie wpadać w panikę, a dla pewności zaszczepić się przeciwko zwykłej grypie. Może to dać odporność organizmowi, potrzebną w walce z ewentualnym wirusem grypy ptasiej, jeśli oczywiście sprawdzą się najgorsze przewidywania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Bezpieczniej nad Kaczawą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~loboda 21-10-2005 19:57
ptasia grypa to moim zdaniem panika
~Onufry 24-10-2005 17:14
Dlaczego nie prowadzi się likwidacji gołębi? Gołębie to poważne zagrożenie w przypadku ptasiej grypy a poza tym roznoszą różnego rodzaju zarazki. Nie bez znaczenia jest fakt, że strasznie brudzą co widać na szybach i dachach na Zabobrzu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Parking na... przejściu

Miastu na urodziny

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
567
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%