MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Wstydliwa Siostrzyczka

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 23 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 13:56
Autor: marek
Zakonnica z opactwa w Krzeszowie, Ewa S., która dwukrotnie stawała przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu wręczała łapówki policjantowi z Komendy Powiatowej w Kamiennej Górze. W zamian Sebastian K. miał zapewnić jej ochronę między innymi przed dziennikarzami oraz uniemożliwić dostarczanie pism procesowych do klasztoru, tylko do rąk własnych zakonnicy.

Kobieta przyznała się do przekazywania pieniędzy, natomiast policjant zaprzeczył aby miało to miejsce, natomiast potwierdził, że spotykał się z zakonnicą. Jak powiedział szef prokuratury rejonowej w Jeleniej Górze Andrzej Reczka, sprawa wydała się, gdy zakonnica miała przekazać pieniądze.

Raz zapłaciła 3 tysiące złotych. Za drugim razem utargowała haracz do 1.500 złotych. W poszukiwaniu policjanta dotarła do komendy powiatowej i poprosiła obecnych tam funkcjonariuszy o przekazanie Sebastianowi K., że zebrała już pieniądze dla niego. Policjanci zareagowali właściwie i zostało wszczęte śledztwo.

Policjant został zawieszony w czynnościach, a w przypadku udowodnienia mu winy, grozi mu nawet 10 lat więzienia. Smaku sprawie dodaje fakt, że żoną Sebastiana K. jest wiceprezes sadu rejonowego w Kamiennej Górze.
Sebastian K. to policjant, który w zeszłym roku zatrzymał jadącego po pijanemu burmistrza Kamiennej Góry Artura Zielińskiego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Półkolonie pełne atrakcji

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
339
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%