MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wstyd w tunelu

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 22 marca 2006, 9:19
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Fatalne wrażenie na mieszkańcach i turystach robi przejście podziemne łączące ulice 1 Maja z Wincentego Pola. Kilka lat po remoncie popularny tunel jest pomazany farbą, brudny i cuchnący.

Przejście należy do Polskich Kolei Państwowych. Codziennie korzystają z niego setki mieszkańców Zabobrza, którzy udają się w okolice dworca i do centrum Jeleniej Góry.

Miejsce to upodobali sobie także wandale. Zniszczyli założone na suficie przejścia panele, ściany oszpecili napisami. Nie brakuje także osób, które w godzinach wieczornych załatwiają w przejściu potrzeby fizjologiczne.

Rzadko pojawia się tam straż miejska oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei. A patologia kwitnie. PKP nie ma także pieniędzy na kolejny remont przejścia.
Poprzedni wykonano dość niefortunnie. Wróciło istniejące kiedyś zadaszenie schodów, ale nie pomyślano o osobach niepełnosprawnych i przewożących dzieci w wózkach. Te mogą korzystać z przejścia tylko dzięki uprzejmości innych, którzy pomagają znosić i wnosić te pojazdy. Bariery architektoniczne nie zostaną zlikwidowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Magiczny poranek

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~głos ludu 22-03-2006 9:50
a to Polska właśnie !!!
~Jeleniogórzanin 22-03-2006 12:56
Nie tak dawno poruszano tematykę graficiarzy i wandalizmu.W tym przypadku wyrażając opinie można wytoczyć te argumenty co wtedy.Tutaj dodatkowo można wnioskować, ze skoro tunel nalezy do PKP to...wszystko jasne.Biorąc pod uwagę skalę wandalizmu w mieście, błędem było wykładanie sufitu lekkimi panelami, czego efekt widać na zdjęciu.Jedynym rozwiązaniem jest remont z użyciem raczej solidnych materiałów(stal lub beton)i ułożenie takiej faktury ścian, zeby ewentualne pisanie po niej nie dawało specjalnego efektu wizualnego a zarazem satysfakcji wandalom.Niestety w Polsce przy zaupełnym braku poszanowania czegoklolwiek, trzeba stosować materiały jak do budowy bunkra:(
~kl 22-03-2006 15:23
Najlepiej kopać leżącego, chociaż równie dobrze można pisać o fatalnym stanie dróg w mieście i wszechobecnym wokół nas brudzie!! kl
~Inezka-Pinezka 22-03-2006 17:39
Jezus, jak tam śmierdzi!!!
~obywatel 22-03-2006 21:32
zgadzam sie z Jeleniogorzaninem... nasi "krajanie" potrafia wszystko zniszczyc a i straż miejska nie pomoze, co to za spoleczenstwo!!!
~Judman 22-03-2006 22:30
Dzisiejsza młodzież rulezz ale no fakt jedzie że heyah pozdro dla mateusz z klubu kibica AZS i inezki spruchniałej deski
~grubber 23-03-2006 9:16
a tak na marginesie, dziwię się kolejarzom, ze nie podjęli działań w sprawie przekazania tunelu władzom miasta. Bo tak naprawdę tunel ten nie jest kolei potrzebny, tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdy z usług kolei korzysta znikoma ilość dojeżdżających do pracy czy też do szkół.
~roman1964 23-03-2006 13:18
Brawo grubber! A Inezka-Pinezka niech spada do perfumerii, albo zajmie się dystrybucją Awonu!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe nabytki janowickich strażaków

Coraz bliżej święta

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Mieszkańcom Trzcińska zostaje pociąg?

O przemianie byłego więźnia

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
983
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%