MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wśród zaduszkowych melodii i słów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 26 października 2009, 19:05
Aktualizacja: Wtorek, 27 października 2009, 19:03
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Ponad dwudziestu młodych adeptów poezji śpiewanej i mówionej stanęło dziś do piętnastej edycji Zaduszek Poetyckich pod hasłem "Czy znasz wszystkie moje chwyty" zorganizowanych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury tradycyjnie w tygodniu poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych.

Sala JCK przy ul. Bankowej wypełniła się dziś poetyckimi brzmieniami utworów skomponowanych lub napisanych przez autorów, którzy już z tego świata odeszli. Były więc dzieła Osieckiej, Kofty, Stachury, Herberta. Miłosza i kilku innych poetów słowa i muzyki.

Młodzi wykonawcy śpiewali a capella, z podkładem dźwiękowym lub z akompaniatorami. To właśnie muzyka wykonywana całkowicie na żywo zasłużyła na szczególne brawa. Niektóre wykonania nastrojem wpisały się nie tylko w nostalgię nadchodzących dni zadumy. Miały też w sobie nutkę optymizmu, bo przecież i takie akcenty niesie z sobą dzień Wszystkich Świętych.

Jaki będzie werdykt jury? Okaże się dziś wieczorem. W pamięć na pewno zapadły interpretacje Marzeny Drozdowicz („Tramwajowi ludzie”, Marii Makary („Idź w swoją stronę”), czy też duet Małgorzata Cieślak i Łukasz Kwilińśki („Ludzkie gadanie”), czy też Karoliny Lipskiej („Rozmowa poety z komornikiem”). Trzeba też wyróżnić Jakuba Walińskiego, który akompaniował zarówno na gitarze (z Marią Makarą), jak i na fortepianie (z Karoliną Lipską). Jurorzy – Andrzej Marchowski, Łukasz Duda i Maria Szubart – ocenią także kilku recytatorów, którzy skupili się na sztuce słowa mówionego.

Najlepsi wystąpią na okolicznościowym koncercie, który zaplanowano na 2 listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Będzie bezpieczniej

Nowa kolekcja szkła artystycznego w Muzeum Karkonoskim

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~malybaczek 7-03-2010 22:35
kocham Cie marysiu jestem twoim fanem : jestes moja miloscia :* ... tesknie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Włodek Pawlik i orkiestra

Lista Lewicy do Sejmu

Pożar auta przy rondzie  

Jelenia Góra i jej mieszkańcy na zdjęciach

Współpraca z Huangshan

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
404
Tak
80%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%