MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wśród aniołów i pejzaży

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 9 września 2010, 8:53
Aktualizacja: 9:18
Autor: Gabi
Fot. Gabi
MDK Muflon zorganizował wczoraj otwarcie wystawy Agaty Makutynowicz–Turskiej. Malarka od lat związana jest z naszym regionem. Z zawodu jest ceramikiem artystycznym, a z wyboru– dekoratorką, florystką i aranżerem wnętrz.

Na wystawie podziwiać można krajobrazy, niby dość realistyczne, ale indywidualnie dobrane kolory budują pewną niejasność, nierealność, magiczność. Niesamowity jest obraz w odcieniach niebieskiego i fioletu. Drugim tematem podjętym i pokazanym przez artystkę są przedstawienia kwiatów. Największe wrażenie , przynajmniej na mnie, zrobiły nenufary.

Malarstwo Agaty Makutynowicz jest na wskroś emocjonalne, a rzeczywistość ukazana na jej obrazach przepełniona jest kobiecością i witalnością. Każdy obraz żyje własną tajemnicą, którą to odkrywa, to zakrywa, w zależności od humoru.

Kolejną serią motywów, którą podjęła malarka, są anioły, które emanują witalnością, seksualnością, ale każdy z nich owiany jest tajemnicą. Nie wiemy do końca, czy to są anioły, czy może wróżki leśne, które dały się sportretować autorce. Jedno jest pewne trzeba się spieszyć, bo nie wiadomo jak długo postanowią pozostać w galerii.

Bardzo serdecznie polecamy obejrzenie tej niezwykłej wystawy. Czynna jest ona do 29 września w godzinach 8:00-20:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kabaretki na Lodowcu

Alan Pajer wkrótce w Książnicy

Cenna lekcja dla młodych muzyków

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 9-09-2010 10:58
.."wsród aniołów i pejzaży Fajny Pan ! ..pozdrawiam.*piipi (..zdj.nr.15)
~Joannaa 9-09-2010 14:54
Pani Agatko, bardzo Pani gratuluję. Pani dekoracje do dziś zdobią wnętrza mojego domu i hotelu codziennie napawając mnie i moich gości optymizmem:) Drodzy Państwo, muszę Państwa poinformować, że Pani Agata oprócz malowania obrazów tworzy cudne kompozycje z kwiatów, szkła, dekoracyjnych piasków itp. Polecam:) Anioły są przecudne!
~Jolanta 9-09-2010 21:32
sciany mojego salonu zdobia obrazy Agaty oraz trzy anioly.Moi goscie sa zachwyceni pracami Agaty, jeden aniol pojechal do Szwajcarii.Polecam prace i obrazy-sa cudne
Piipi Jelonkowa 10-09-2010 0:15
.."w zależnośći od humoru .. to zakryje to odkryje " ~Pani Agato ! .. czy będzie jeszcze Diabeł ?
~ 17-09-2010 10:30
Też mam piękne anioły Pani Agaty w moim domu. Teraz czekam na inne cudeńka. Pozdrawiam Pani Agatko:)
~Kasiajg 17-09-2010 10:35
Nigdy nie zapomnę dekoracji sali weselnej w Pałacu w Wojanowie:) Coś niesamowitego! Stworzyć taki nastrój potrafią tylko prawdziwi artyści:-) Gratulacje Pani Agato!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto dyrektorem teatru?

Co z tym SOR–em?

Czech pobił rekord  

Sudety w Gościńcu

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
817
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%