MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Wspomnienia minionej epoki – PRL w Mysłakowicach

Wiadomości: Mysłakowice
Sobota, 3 maja 2014, 9:50
Aktualizacja: 9:53
Autor: Manu
Fot. Organizator
Dzisiaj (3 maja) w godz. od 13.00 do 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach odbędzie się impreza pod hasłem „Wspomnienia minionej epoki – PRL”. O godz. 14.00 koncert przebojów PRL–u Julity Halamy.

W programie m.in .: wystawa plakatów z lat 70. i 80. XX wieku, tablice informacyjne BHP w pracy, muzyka z gramofonu “Bambino”, mini wystawa sprzętu domowego, prawdziwa kolejka do baru, żywność na kartki, kroniki czynu społecznego oraz inne atrakcje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Maturalny maraton  

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ACHA! 3-05-2014 10:50
Wreszcie ktoś niby na niby ,niby z humorem przypomni nam Wielkie Dni Czerwonej Kotliny !To idzie młodość ,młodość ,młodość !!! Czy organizatorzy zapomnieli ,że propagowanie komunizmu i jego symboli nawet z humorem jest w Polsce zakazane.Proponujemy następną imprezę "Wspomnienia minionej epoki-Trzecia Rzesza", koniecznie w Łomnicy ! Frekwencja gwarantowana !! A ile będzie okazji do bezpośrednich rozmów ze świadkami tamtych wzniosłych chwil !!!
~ 3-05-2014 10:54
nie zapędzaj się, to był socjalizm , powinienes sie wrócic do szkoły na lekcje historii
~ak 3-05-2014 11:56
dzięki co boże że te podłe czasy prlu odeszły w niepamięć i nigdy nie wrócą.
~w13 3-05-2014 14:18
rzeczywiscie ich chyba pokreciło...ale w mysłakowicahc/gminie/ nie potrzeba plakatów bo chyba zostały jeszcze ulice rodem z PRLu np przestepcy i zdrajcy swierczewskiego itp
~WERT 3-05-2014 18:22
W Polsce nigdy nie było komunizmu. Komunizm był budowany w Chinach, w ZSRR, w Korei Płn. w NRD, w Wietnamie Płn, na Kubie. W Polsce był socjalizm. To tylko prawicowa propaganda i prawicowe media, które dominują obecnie na „wolnym” rynku mediów wmawiają nam, że w Polsce był komunizm. PRL był państwem realnego socjalizmu. PRL był państwem socjalistycznym a PZPR w swoich dokumentach stawiała za cel budowę rozwiniętego społeczeństwa socjalistycznego. PZPR nie była partia komunistyczną a jej członkowie nie uważali się za komunistów. To 25 lat prania mózgów przez prawicowe media (lewicowych praktycznie nie ma) zrobiło wodę z mózgu ludziom i biedacy wierzą że w Polsce był komunizm. Stosowany w mediach i opracowaniach PIS-owskich, sprzedajnych (za synekury w IPNie) IPN-owskich historyków.
~ 3-05-2014 18:28
WERT tworzy nową historię, choć marzy mu się poprzednia epoka. To se ne wrati !!!
~do wyżej 3-05-2014 23:01
Wert nie tworzy nowej historii. Poprzednia epoka też jemu się chyba nie marzy. Ale dla wielu, którzy dziś ledwie zipią i najprawdapodobniej nie dożyją emerytury, tamta epoka byłaby zbawieniem.
~do~WERT 4-05-2014 8:32
W Polsce nigdy nie było kultu Stalina?Nigdy nie było Bieruta i Ochaba? Nigdy nie było V wydziału? Nigdy nie było budowy komunizmu?A przecież propaganda mówiła ,że daleko nam do lidera (ZSRR) i nie możemy jeszcze budować idealnego ustroju i dlatego najpierw mieliśmy budować socjalizm, który i tak był drogą do komunizmu. A tak nawiasem to komunizm był w Polsce w latach 50-tych ,choćby to były próby.Przekonało się o tym wielu Polaków(albo nie żyją ,albo wszystkiego ich pozbawiono,a ich dzieci miały przerąbane do końca Twojego socjalizmu),oraz wielu polaków(... i lizi...,aparatczyków i karierowiczów, którzy g... mieli sami,ale mieli władzę nad ludźmi,a ich dzieci miały dobrze do końca Twojego socjalizmu i nawet mają dzisiaj).Nepotyzm polityczny i rodzinny kwitł.Bylejakość kwitła.
~po 4-05-2014 12:25
45 opluwano sanację.Czy słusznie?Bo faszyzująca konstytucja z 1945 ,,i obozy koncentracyjne dla lewicy ,bo zamach w 1926 i potem państwo niedemokratyczne ,bo chodzenie do kościoła boso itd.Ale państwo było pod butem wschodu.Dziś opluwa się to państwo dlatego włąśnie.Nasi następcy będą opluwać za to .,że jesteśmy pod butem innych czynników ,o których warto porozmawiać.A w PRL ,nie było komuszego nakazu wspólnych żon i kolektywizacji ziemi.To był taki komunizm jak dzisiaj normalny kapitalizm ,ten z np. . z Niemiec.Taka paranoja we łbach jak wtedy ,gdy sprzedano Rosji nas w Targowicy.Kto sprzedał ,przypomnijcie?
~po 4-05-2014 12:27
Konstytucja z 1935r.
~WERT 4-05-2014 13:02
Nową historię to nie tworzy WERT tylko historycy IPN-u i cała intelektualna elita postsolidarnościowa, dawni członkowie Solidarności i NZS-u, którzy od 25 lat sprawują władzę polityczną i dominują w mediach. Stworzyli najbardziej jednostronny i zakłamany obraz PRL-u aby swoje zasługi wynieść na piedestał. Nikt nie tęskni za PRL-em. PRL musiał przegrać ze względów gospodarczych oraz ze względu na aspiracje wolnościowe Polaków. Ale obraz PRL-u stworzony przez postsolidarnościowe elity jest tak samo prawdziwy jak obraz katastrofy smoleńskiej malowany przez Macierewicza. To taka sama prawda jak trzecia prawda ks. J. Tischnera (prawda, tyż prawda i g…o prawda.)
~do rzeczy 4-05-2014 15:24
A co wójt i jego poprzedniczka robili w PRL-u? Co Zawila? co Kusiak,itd
~tak jest 4-05-2014 16:27
taka jest obecna rzeczywistośc, a propos pytanie do gościa z 8,32, kto zapłaci ok, biliona zł zadłużenia zewnętrznego stworzonego w czasach obecnego sielankowego i pełnego wolności 25-lecia ?!!
~Tomasz. 5-05-2014 11:14
Jak zwykle dyskusje, ja byłem na wystawie i było ok można było zobaczyć relikty dawnej epoki ale w pozytywnym znaczeniu mimo że nie pamiętam tamtych czasów wiele rzeczy mnie zaciekawiło zdjęcia, kroniki....kronika filmowa i propaganda tamtych czasów tak czy inaczej jest to historia i trzeba młodemu pokoleniu pokazać jak było dawniej. A czy było źle czy dobrze to kwestia dyskusji moi dziadkowie dobrze wspominają tamte czasu mimo stania w kolejkach kartkach ma mięso.........historia jest historią i nie uciekniemy od tego, nie możemy się wstydzić tego co minęło...
~Msia 5-05-2014 11:20
Świetna impreza, muzyka ze starego odtwarzacz płyt przeboje PRL-u mnie się podobały. W kronice znalazłam znajomych, zobaczyłam jak wyglądały kartki na cukier, ale działająca suszarka do włosów z 1968 roku to hit, czyli kiedyś robiło się rzeczy trwałe a nie co co dzisiaj kończy się gwarancja i trzeb kupić nowe urządzenie..:-).
~Mysłakowice 5-05-2014 11:29
Widzę że niektórym ludziom ciężko odróżnić wystawę od promocji komunizmu, w Polsce był socjalizm, jak ktoś napisał chyba należało by wrócić do szkoły na lekcje historii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszyła procedura ws. referendum

Rozpoczęły się egzaminy maturalne

Nowa rektor w KPSW

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1439
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%