MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Współzawodnictwo w roku szkolnym 2012/2013

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 czerwca 2013, 15:33
Aktualizacja: 15:41
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Kolejny rok szkolny obfitował w wiele imprez i zawodów sportowych przeznaczonych dla młodych sportowców, które zorganizował Dział Organizacji Imprez Sportowych w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu w Jeleniej Górze. Zgodnie z kalendarzem zrealizowanych zostało 170 imprez, w których udział wzięło 9689 uczestników z jeleniogórskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Kategoria szkół podstawowych:

3. miejsce: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

Dyrektor Beata Kozyra
z-ca Violetta Taraszkiewicz
N-L Bożena Pietkiewicz

Nauczyciele WF
Artur Czekański
Paulina Jasek
Beata Langer
Jerzy Łukowiak
Robert Mierzwa
Bożena Pietkiewicz

2. miejsce: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

Dyrektor Dorota Bieńkowska
z-ca Krystyna Piątkowska
N-L Katarzyna Pakosz

Nauczyciele WF
Paweł Heinke
Katarzyna Pakosz
Renata Puluj

1. miejsce: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11

Dyrektor Eugeniusz Sroka
z-ca Małgorzata Bieńkowska
Grażyna Golisz
Teresa Szewczyk
N-L Marcin Kanicki

Nauczyciele WF
Andrzej Jaworski
Marzena Kanicka
Marcin Kanicki
Violetta Kłos
Joanna Malmon
Dila Samadowa
Żaneta Sojka
Rafał Sroka
Joanna Tortora
Łukasz Niesobski

Kategoria szkół gimnazjalnych

3. miejsce: GIMNAZJUM NR 3 (Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3)

Dyrektor Mirosław Ciesielski
z-ca Marek Przeorski
Agnieszka Tomaszewska
N-L Dariusz Szlęk

Nauczyciele WF
Łukasz Cudyk
Edyta Dzik
Jan Drozd
Krzysztof Dwojak
Anna Krala
Dariusz Szlęk
Andrzej Szymański
Wiesław Tylenda
Zbigniew Łukaszuk

2. miejsce: GIMNAZJUM/ przy ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1

Dyrektor Eulalia Kłodawska-Szwajcer
z-ca Krystyna Reczka
Ewa Michalewska-Siuta
N-L Sylwia Żelazna
Roman Zieliński

Nauczyciele WF
Anna Janiak
Monika Judka
Dorota Kloza
Jakub Kulesza
Justyna Rosik
Justyna Rutkowska
Andrzej Siuta
Wojciech Smykowski
Roman Zieliński
Sylwia Żelazna

1. miejsce: GIMNAZJUM NR 1

Dyrektor Jolanta Piasecka
z-ca Magdalena Smaga
Aleksandra Tęcza
N-L Marek Dzik

Szkoły ponadgimnazjlane dziewczęta

3. miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-TURYSTYCZNYCH

Dyrektor Joanna Marczewska
z-ca Tomasz Wachowicz
Barbara Cymańska-Garbowska
N-L Michał Judziński

Nauczyciele WF
Anna Bobowska
Robert Ignaciak
Michał Judziński
Paweł Maczel

2. miejsce: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Dyrektor Iwona Kumek
z-ca Ujejska Anna, Elwira Kozak
N-L (LUB) Bogusław Niespodziewany
Paweł Heinke

Nauczyciele WF
Jacek Dobrowolski
Paweł Heinke
Bogusław Niespodziewany
Monika Pawak-Warzybok

1. miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1

Dyrektor Eulalia Kłodawska-Szwajder
z-ca Krystyna Reczka
Ewa Michalewska-Siuta
N-L Sylwia Żelazna
Roman Zieliński

Nauczyciele WF
Anna Janiak
Monika Judka
Dorota Kloza
Jakub Kulesza
Justyna Rosik
Justyna Rutkowska
Andrzej Siuta
Wojciech Smykowski
Roman Zieliński
Sylwia Żelazna

Chłopcy

3. miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1

2. miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH „MECHANIK”

Dyrektor Wanda Kozyra
z-ca Ewa Ignaciak
Piotr Wilk

Nauczyciele WF
Elżbieta Grześków
Kazimierz Hamowski
Mirosław Kozak
Waldemar Myczkowski
Zbigniew Pawlikowski
Małgorzata Wieczorek

1. miejsce II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Dyrektor Iwona Kumek
z-ca Ujejska Anna
Elwira Kozak
N-L Bogusław Niespodziewany
Paweł Heinke

Nauczyciele WF
Jacek Dobrowolski
Paweł Heinke
Bogusław Niespodziewany
Monika Pawak-Warzybok

MISTRZOWIE POLSKI W BIEGACH NA ORIENTACJĘ / UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH ŚWIATA W MONTE GORDO 2013 PORTUGALIA

W historii jeleniogórskiego sportu chyba nie było takiej sytuacji, żeby drużyna gimnazjalna zakwalifikowała się na mistrzostwa świata, a jednak... Jeleniogórscy zawodnicy ZSO nr 1 i Gimnazjum nr 1 jesienią zwyciężyli w
II Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w biegu na orientację i wywalczyli awans na Mistrzostwa Świata ISF do Portugalii w Monte Gordo. W gronie najlepszych zawodników rywalizowali w biegach sprinterskich i biegach klasycznych w kategorii M15 i M17. Jak powiedziała nauczycielka "Żeroma" Sylwia Żelazna „wynik zwycięstwa w Mistrzostwach Polski, był szansą reprezentowania szkoły, naszego miasta i kraju w tak wielkiej rangą imprezie sportowej”.

Ten olbrzymi sukces należy do mistrzów Polski w biegach na orientację

W KATEGORII M15
•MIKOŁAJ KŁAK
•KSAWERY SZYMAŃSKI
•MARCEL DOMAGAŁA
•MACIEJ GUDOWSKI
•MARCEL LEBIEDZIEJEWSKI
•KACPER ANTOS
W KATEGORII M17
•RAFAŁ SZAFRAŃSKI
•KAMIL SUWADA
•KORNEL SZYMAŃSKI
•AMADEUSZ STANKIEWICZ
•MACIEJ LUCERSKI
•WIKTORIA WIERZBA

Dyrektor
Eulalia Kłodawska-Szwajcer

Opiekunowie Sylwia Żelazna, Roman Zieliński

Sukces grupy gimnazjalistów nie jest przypadkowy – na co dzień trenują oni tę konkurencję w MKS „Paulinum” pod opieką Romana Ożarskiego

WYSTĘP ARTYSTYCZNY MŁODZIEŻY kl. IA Z II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO „PAN HILARY” Opiekunem klasy teatralnej jest p. Ryszard Grzywacz, a nazwa Teatru „Ja dopiero przyszłam”.

WIELOKROTNI FINALIŚCI NA DOLNYM ŚLĄSKU WYRÓŻNIENIE NAJLEPSZYCH

Sport sprzyja dalszemu rozwojowi, daje radość i zadowolenie, wyrabia charakter. Często właśnie w szkole odnosi się pierwsze sukcesy, które potem prowadzą do wielkiej sportowej kariery.

WIELOKROTNI FINALIŚCI NA DOLNYM ŚLĄSKU -Nagrody indywidualne

DARIA DEJA SP 15
I mce - NARCIARSTWO BIEGOWE NA 2 KM
I MCE - Sztafeta 4x2 km w narciarstwie biegowym

SANDRA KRAWCZYK SP 15
II mce NARCIARSTWO BIEGOWE NA 2 KM
I MCE Sztafeta 4x2 km w narciarstwie biegowym

WERONIKA KORKOSZ SP 11
III mce MINI PIŁKA KOSZYKOWA DZ
III MCE AEROBIK REKREACYJNY

WIKTORIA KANIOR SP 11
III mce Mini piłka koszykowa dz
III Aerobik rekreacyjny Marzena Kanicka

MARTYNA MROCZKO SP 11
III MINI PIŁKA KOSZYKOWA DZ
III AEROBIK REKREACYJNY

ALEKSANDRA JAWORSKA GIM 3
I SZTAFETA SZWEDZKA
II 4X100 M
III SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
III 100 M P/PŁ

MARTA STACHOWIAK GIM 3
I SZTAFETA SZWEDZKA
II SZTAFETA 4X100 M
III SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

BARBARA BARCZYŃSKA GIM 3
I SZTAFETA SZEWDZKA
II SZTAFETA 4X100 M
III SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

WERONIKA TKACZUK GIM3
I SZTAFETA SZWEDZKA
II SZTAFETA 4X100 M

ANGELIKA KANIA GIM 3
III 100 m p/pł
III SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
ŁUKASZ DRZYMONT GIM 3
III BIEG NA 300
III SZTAFETA 4X100 M

KONRAD OTTOWICZ GIM 3
III 110 M P/PŁ
III SZTAFETA CHŁOPCÓW 4X100

FINALIŚCI DOLNEGO ŚLĄSKA

MINI PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT SP 11 - I MCE
•MAGDALENA STARCZYK na Dolnym Śląsku
•MARIKA KLIMASZEWSKA
•DOMINIKA PŁUDOWSKA
•WERONIKA BACHURSKA
•MARLENA PAJĄK
•ALEKSANDRABIELECKA
•ALEKSANDRA LUŻNA
•MARLENA GRABARCZYK
•MAGDALENA PAKUŁA
•MARTA KUBIAK

MINI PIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT SP 11 III MCE
•ADRIANNA KONON
•KATARZYNA WALTER
•ALEKSANDRA PROKOP
•KATARZYNA PYTEL
•MARZENA MAŁENDA
•NATALIA MAĆKÓW
•ANNA ŻELISZEWSKA
•MARIA KRAJEWSKA
•JAGODA MALĄG
•NATALIA PIWKO
•OLIWIA RYDLIKOWSKA

AEROBIK REKREACYJNY SP 11 III MCE
•KANICKA MAJA
•MROCZKO MARTYNA
•KORKOSZ WERONIKA
•KANIOR WIKTORIA

NARCIARSTWO BIEGOWE BIEG NA 2 KM CHŁOPCÓW -SP 15
•ANTONI BRYSZEWSKI mce III

NARCIARSTWO BIEGOWE BIEG NA 2 KM DZIEWCZĘTA -SP 15
•DARIA DEJA mce I

NARCIARSTWO BIEGOWE sztafeta 4 x 2 km - I mce SP 15
•NATALIA WYSOCKA
•DARIA DEJA
•SANDRA KRAWCZYK
•WERONIKA SOPRYCH

SKOK WZWYŻ – I MCE GIM3
•NORBERT STOMAL

SZTAFETA CHŁOPCÓW 4 X 100 M – III MCE GIM 3
•DAWID BOREJKO
•ŁUKASZ DRZYMONT
•NORBERT NARODOWIEC
•KONRAD OTTOWICZ

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – III MCE GIM 3
•ROKSANA GOŁĘBIOWSKA
•WIKTORIA BOSEK
•KLAUDIA KUSTOSZ
•PAULINA BUDZIŃSKA
•MAGDALENA MANIEWSKA
•LUIZA ŁASKARZEWSKA
•ANGELIKA KANIA
•ALEKSANDRA JAWORSKA
•MARTA STACHOWIAK
•BARBARA BARCZYŃSKA

NARCIARSTWO BIEGOWE SZTAFETA 4X 3 KM CŁOPCY - IIII MCE GIM/ZSO
•AMADEUSZ STANKIEWICZ
•DAMIANCHOJECKI
•KORNEL SZYMAŃSKI
•KSAWERY SZYMAŃSKI

PIŁKA RĘCZNA – III MCE - GIM 4
•DARIA SKOCZKE
•NAILA ABDULLAJEW
•ANGELA STEFAN
•PAULINA LIBERSBACH
•URSZULA ZIELIŃSKA
•EMILIA RYBAK EMILIA
•NATALIA JANAS
•NATALIA SKOWROŃSKA
•ROKSANA SIRING

TENIS STOŁOWY I MCE -Zespół Szkoły Podstawowej nr 15 Ii Gimnazjum nr 5
PIOTR GAJDA

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

NARCIARSTWO ALPEJSKIE DZIEWCZĄT DRUZYNOWO- III MCE /ZSO 1 LICEUM -
•PATRYCJA DĄBROWSKA
•JAGODA PELCZARSKA
•ALEKSANDRA OSTROWSKA

NARCIARSTWO ALPEJSKIE CHŁOPCÓW DRUŻYNOWO – II MCE
•DAWID KASZOWSKI
•PAWEŁ WINIARZ
•ADRIAN BALTYN

ROWERY GÓRSKIE MTB CHŁOPCY DRUŻYNOWO III MCE
•ALEKSANDER JAWOR
•DARIUSZ MAŁENDA
•WOJCIECH STĘPIEŃ
•PAWEŁ MICHAŁKIEWICZ
•PATRYK ŁUKOWICZ

PIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT – III MCE LICEUM ZSET
•MAGDALENA PATERA
•KAMILA JAWOROWSKA
•ALICJA KOŁODZIEJCZYK
•ANGELIKA SKRZEK
•DARIA ŚWISTAK
•EWELINA CZYŻ
•KATARZYNA MIESZAWSKA
•PAULINA STACHOWICZ

MTB CHOJNÓW 2012 – III MCE
• KAROLINA CIERLUK

BADMINTON – III MCE
•KAROLINA SOCHA
•PAULINA KACZOROWSKA
•MARIUSZ DUDEK
•MATEUSZ CZECHOWICZ

WYSTĘP ARTYSTYCZNY MŁODZIEŻY Z II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO „PIOSENKI”

PODSUMOWANIE LIGI MOS- ZNP -Marian Hubner STARTOWAŁO 9 SZKÓŁ

III Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych -162 PKT
P. DYREKTOR HELANA KASPERCZYK Przedstawiciel -NORBERT POTKAŃSKI
II MOS p. DYREKTOR Ireneusz Taraszkiewicz Przedstawiciel -BARTOSZ KRÓLIKOWSKI -285 PKT
I Zespół Szkół Licealnych I Zawodoych nr 2 -304,5 PKT
P. DYREKTOR DANUTA PAWŁOWICZ Przedstawiciel –Mariusz Drapiej

PODZIĘKOWANIA DLA
•Prezydent Miasta JG MARCIN ZAWIŁA
•Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu PAWEŁ DOMAGAŁA
•Prezes Związku Naucycielstwa Polskiego MARIAN HUBNER
•MARIUSZ LIGIŻYŃSKI
•Obsuga medzcyna - ANNA WOLAŃSKA, Krystyna Koryga
• Zasłużeni sędziowie
•PIOTR BYKOWSKI
•ANTONI KURZYŃSKI
•WALDEMAR WIŚNIEWSKI
•Współpraca z Państwowa Wyższa Szkoła Karkonoska -opiekun studentó dr TOMASZ JONAK
•Dział Organizacji Imprez Sportowych

WYSTĘP ARTYSTYCZNY MŁODZIEŻY Z kl 2B II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO „LOKOMOTYWA” Opiekunem klasy teatralnej jest p. Ryszard Grzywacz

(MOS)

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Krakowska w budowie

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Powrót imprez rowerowych

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%