MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Współpraca placówek oświatowych z policją

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 listopada 2015, 16:17
Aktualizacja: Piątek, 20 listopada 2015, 8:27
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Z inicjatywy Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli szkolenie dla pedagogów placówek oświatowych nt. „Współpracy placówek oświatowych z Policją na rzecz ograniczenia przestępczości oraz zjawisk patologicznych wśród dzieci i młodzieży” .

Celem tego szkolenia było usprawnienie i zwiększenie trafności oraz skuteczności oddziaływań szkoły w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością i demoralizacją oraz wypracowanie metod współpracy szkoły z policją.

- Wśród różnorodnych przejawów demoralizacji za najbardziej niepokojące i zagrażające zdrowiu dzieci i młodzieży uznaje się narkomanię i alkoholizm. Są to zjawiska, wobec których żaden dorosły nie powinien pozostawać obojętny, zwłaszcza że zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży najczęściej ze sobą współwystępują. Picie alkoholu czy odurzanie się narkotykami współwystępuje z zachowaniami agresywnymi, przestępczymi. Wszystkie te czynniki mogą być przyczyną nawiązywania kontaktów z grupami przestępczymi, a w dalszej kolejności popełniania przestępstw – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Będzie bezpieczniej

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 19-11-2015 16:37
może czas najwyższy zrobić porządek ze smarkaczami palącymi i śmiecącymi wokół i wewnątrz budynków w pobliżu szkoły może zacząć wysyłać ich za karę na przymusowe prace społeczne także na ferie/wakacje za najniższą ocenę z zachowania
~nauczyciel 20-11-2015 13:17
oni już mają najniższą ocenę z zachowania i co wyglądają na zmartwionych?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lista Lewicy do Sejmu

"Czyste Powietrze" – nabór wniosków  

Bracia Osipikowie na kolejnej wyprawie

Muzeum szuka pamiątek po „dywanówce”

Warsztaty językowe dla służb kryzysowych

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
414
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
4%