MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Współpraca Marcialongi i Biegu Piastów

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 31 października 2019, 6:46
Aktualizacja: 6:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W jeleniogórskim Hotelu Mercure odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli organizacji Worldloppet, włoskiej Marcialongi i polskiego Biegu Piastów. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele samorządów i sportowcy. Podczas spotkania poinformowano o rozwijaniu współpracy pomiędzy organizatorami imprez sportowych z prowincji Trydent i Szklarskiej Poręby.

Uczestnicy konferencji podkreślali, że zarówno impreza we Włoszech, jak i Szklarskiej Porębie - promuje cały region. Stąd m.in. obecność i wsparcie ze strony władz Jeleniej Góry.

Co roku około 200 jeleniogórzan startuje w Biegu Piastów. Sporty zimowe są bardzo ważne dla naszego regionu, a Miasto Jelenia Góra wspiera Bieg Piastów finansowo i poprzez wolontariuszy - podkreślił Jerzy Łużniak, prezydent stolicy Karkonoszy.
Cieszę się, że przyjechali do nas przedstawiciele Worldloppet i Marcialongi. To ważne, aby wspólnie promować oba regiony. Cieszymy się, że możemy realizować nasze założenia z tak zacnym partnerem - mówił Maciej Pawłowski, prezes stowarzyszenia Bieg Piastów.

Szef włoskiego biegu również liczy na rozwój współpracy, a co za tym idzie - zwiększenia liczby uczestników z Polski. Wspominał również z uśmiechem świetne kontakty z Julianem Gozdowskim.

Julian Gozdowski powiedział kiedyś, że nie jestem aniołem (w odniesieniu do imienia Angelo), tylko diabłem - wspominał z uśmiechem Angelo Corradini, prezydent Marcialongi, który to bieg - podobnie jak jakuszycki - odbywa się zarówno w porze zimowej (narciarstwo biegowe), jak i letniej - zawody biegowe i rowerowe. - Coraz więcej Polaków przyjeżdża na nasze biegi do Włoch. Chcemy też, żeby coraz więcej Włochów przyjeżdżało do Polski - mówił A. Corradini.

W ramach współpracy, w Marcialondze przewidziano specjalne 100 dodatkowych miejsc dla zawodników z Polski. W Biegu Piastów również przewidziano niespodziankę dla gości z południa Europy.

Będzie specjalna klasyfikacja z nagrodami dla trzech najlepszych Włochów i Włoszek. Będziemy też na Marcialondze, gdzie na targach EXPO będzie stoisko Biegu Piastów - mówiła Kaja Szjandrowicz, komandor Biegu Piastów.
To naturalna decyzja, że jesteśmy z Wami, aby się wzajemnie promować. Marcialonga organizowana jest od 1971 roku i myślę, że w tym roku osiągniemy w sumie 250 tysięcy startujących - podkreślił Davide Stoffie, sekretarz generalny Marcialongi.

Zimowa edycja Marcialongi odbędzie się 26 stycznia 2020 roku. Symboliczny numer startowy wręczono prezydentowi Jeleniej Góry, wraz z zaproszeniem na imprezę, a wcześniej na podobną konferencję, którą zaplanowano na 4 grudnia 2019 r. w Mediolanie. Z kolei 31 maja 2020 r. odbędzie się rowerowa Marcialonga, a biegowa w edycji letniej - 6 września 2020 r.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Wysoka dotacja, wielkie zainteresowanie

Większość za zmianą

Wandalizm czy profanacja?

Spalał części mebli

Piękne widoki już wkrótce

Zapraszają do wspólnych treningów

KOD pod sądem

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
744
Tak
19%
Nie
77%
Nie wiem
5%