MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Wspólnym śpiewaniem podbili serca

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 24 kwietnia 2009, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: rylit
Fot. rylit
W Teatrze Zdrojowym w Jeleniej Górze trwał przez dwa dni XI Festiwal Piosenki Dziecięcej „Ósemka”. Od 11 już lat wydarzenie organizuje Szkoła Podstawowa nr 8 wraz z oddziałami integracyjnymi w Jeleniej Górze.

Celem festiwalu jest promowanie najbardziej dostępnej aktywności artystycznej człowieka, jaką jest śpiew, który oprócz walorów artystycznych spełniać może funkcję ważnego czynnika rozwoju osobowości, wrażliwości i wyobraźni.

Wspólne śpiewanie muzykowanie staje się tu skutecznym środkiem wychowawczym młodzieży, kształtuje w młodym wieku potrzebę obcowania ze sztuką już w wieku dorosłym, oraz integruje najmłodszych śpiewaków z innymi młodymi ludźmi z terenu Jeleniej Góry i Dolnego Śląska. O coraz większym zainteresowaniu śpiewaniem niech świadczy fakt, że to już jedenasta edycja tej imprezy, na którą zgłoszono w tym roku ponad 70 wykonawców. Od początku organizatorem tej imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 8. Jej nauczyciele i uczniowie tworzą scenografię oraz całe zaplecze festiwalu.

Nad nagłośnieniem imprezy czuwał redaktor Polskiego Radia Wrocław Leszek Kopeć. W pierwszym dniu festiwalu Jury złożone z muzyków i pedagogów wysłuchało poszczególnych wykonań piosenek solistów w trzech kategoriach wiekowych od najmłodszych wykonawców do starszych w generalnej kategorii klas od I do VI.
We wszystkich trzech kategoriach przyznano wyróżnienia, trzecie ,drugie i pierwsze miejsca. Przyznano również nagrody specjalne. Drugi dzień festiwali to koncert galowy, na którym w sposób uroczysty wręczono wyróżnienia i nagrody. Zdobywcy pierwszych nagród i nagród specjalnych wykonywali swoje piosenki w ramach koncertu galowego. Występowali też zaproszeni goście.

Z uwagi na bardzo dużą ilość wyróżnień i nagród, około trzydziestu, nie jesteśmy w stanie podać wszystkich nazwisk dlatego podajemy te najważniejsze, tych solistów, którzy na długo zapadli w pamięć jurorów i widzów. Do tych osób możemy zaliczyć: Jerzego Kopka z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dzieci Niewidomych we Wrocławiu i Jagodę Banaszczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Świdnicy.
Impreza ze wszech miar udana i najważniejsze jest to, ze śpiewający i słuchający jej uczestnicy bawili się doskonale. Z niecierpliwością czekamy na następną edycję festiwalu w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Krakowska w budowie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

piipi 24-04-2009 9:44
..Muzyka i spiew jest radoscia,a to daja nam dzieci !.*BRAVO !!. ~Skowronki Jelonkowe jestescie *CUDOWNI !.
~uczestnik 25-04-2009 11:25
Brawo, Brawo, Brawo
~(uczestnik ) 25-04-2009 23:33
Tak...lecz ocenianie było nie fear! Ale było minęło :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Skatepark za frekwencję?

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
310
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%