MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Wspólny gest dla Domu Hauptmanna

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 9 października 2009, 12:22
Aktualizacja: 12:23
Autor: Angela
Fot. Angela
Z willi „Łąkowy kamień” będzie widok na Karkonosze, powstanie amfiteatr, a park odzyska dawną świetność. Wszystko dzięki podpisanemu wczoraj porozumieniu, które zakłada współpracę niemiecko–polską i wsparcie, również finansowe dla Muzeum Domu Gerharta Hauptmanna.

Od czasu rozpoczęcia pierwszych rozmów dotyczących wspólnego polsko-niemieckiego działania w ramach funkcjonowania i rozwoju Muzeum Miejskiego "Dom Gerharta Hauptmanna" w Jeleniej Górze, do podpisania ku temu stosownego porozumienia minęło cztery lata. Przez ten czas zmieniali się niemieccy konsulowie, gromadzono i kompletowano dokumenty, ustalano szczegóły. Wczoraj wirtualne działania nabrały realnego kształtu.

– Porozumienie dotyczy wspierania funkcjonowania Domu Gerharta Hauptmanna przez konsulat generalny Niemiec we Wrocławiu, konsula Berharda Brasacka. Oczekujemy, wsparcia zarówno w ramach organizowania wystaw, dostarczaniu eksponatów, promocji tego wyjątkowego miejsca, jak również, co przekazałem panu konsulowi, wsparcia ze strony niemieckiej przy rewitalizacji parku wokół muzeum – mówił Marek Obrębalski, prezydent miasta Jelenia Góra.

Widoczne efekty tej współpracy miałby być widoczne już w najbliższym kwartale.
Julita Izabela Zaprucka, dyrektor Muzeum Miejskiego Domu Gerharda Hauptmanna podkreśla, że podpisane porozumienie jest kontynuacją wcześniejszej polsko- niemieckiej współpracy.

– Liczę, że porozumienie przyczyni się do dalszego rozwoju muzeum jako międzynarodowego polsko-niemieckiego centrum spotkań i dialogu kulturowego między dwoma narodami. W dużej mierze liczymy też na pomoc w rewitalizacji parku. Jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentów technicznych, a sama koncepcja parku jest już gotowa. Jego rewitalizacja ma przywrócić zarówno dawny blask wilii, bo w planach jest odsłonięcie panoramy na Karkonosze. Zostanie też przystosowany do współczesnej funkcji muzeum wkomponowany w skały amfiteatr umożliwi organizowanie imprez plenerowych. Poza tym pojawią się jeszcze inne liczne atrakcje, ale nie chciałabym zdradzać szczegółów dopóki nie pozyskamy ostatecznej akceptacji ze strony konserwatora zabytków – mówi Julita Izabela Zaprucka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Parking na... przejściu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~//-/ 9-10-2009 16:01
Och,takiej operatywnej i sympatycznej osoby jak pani Dyrektor J.Zaprucka, każdy by sobie życzył. Jednym słowem odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku :)
~xl 9-10-2009 16:25
Pani Dyrektor Domu Muzeum to bardzo ładna kobieta. i jak widać potrafi skutecznie działać na niwie kultury.
piipi 9-10-2009 20:37
.. do pełnej kultury jeszcze *brakuje Biergarten,a takze .. *ICH Breze !
~ola 9-10-2009 21:37
Panie prezydencie Obrębalski, proszę poćwiczyć miny i pozy przed lustrem - tyle Pana teraz w mediach. Zdjęcie nr 3 jest okropne!
NICpoŃ 9-10-2009 21:56
@Ola - chyba na 2?
~do Oli 9-10-2009 22:26
No cóż na lub po bankietach mają póżniej różne miny
~ja 9-10-2009 22:53
słodzenie i bajery

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zebrali 2000 baterii

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Zgłoszenia do nagrody "Liczyrzepy" 2020

Czytelniczka: drogo i brudno

Tort w dowód wdzięczności

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
879
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%