MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wspólne nuty i Piasek

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 lipca 2018, 13:48
Aktualizacja: Wtorek, 3 lipca 2018, 15:36
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami IX edycja Art&Glass Festiwalu, który w tym roku zanotował rekordową liczbę wystawców (ponad 70). Dwa dni imprezy na Placu Ratuszowym to nie tylko warsztaty i stoiska z rękodziełem, ale również wrażenia artystyczne. Na zakończenie festiwalu organizowanego przez Jeleniogórskie Centrum Kultury wystąpił Andrzej "Piasek" Piaseczny.

Niedzielne koncerty na Placu Ratuszowym były podsumowaniem polsko-czeskich warsztatów chóralnych pod nazwą „Na wspólną nutę”. Uczestnikami lekcji byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Aloisina Výšina z Liberca oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści z Jeleniej Góry. Najmłodsi mieli 6 lat, a najstarsi 18. Była to okazja dla dzieci i młodzieży z obu krajów, aby się poznać, stworzyć coś wspólnie. Znaczna część uczestników poznała się już podczas ubiegłorocznej edycji, więc ponowne spotkanie sprawiło im wielką radość. Jak zapewniają instruktorzy, mimo różnic językowych kwitną przyjaźnie, a podczas warsztatów była świetna zabawa.

- Czesi mają troszkę problemów z językiem polskim, ale było trochę ćwiczeń z naszym „sz”, „cz” i dali sobie radę – wspomina z uśmiechem Daria Wyrostek-Pelc, która opiekowała się polską grupą.

Po występie chóru na scenie zaprezentował się młodzieżowy zespół z Czech – [P]level, a następnie chór Satori oraz doskonale znany jeleniogórskiej publiczności Liberecky Dixieland Old Stars. Jako gwiazda wieczoru wystąpił Andrzej „Piasek” Piaseczny.

Projekt „Na Wspólną nutę” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Polska 2014–2020 Interreg V-A oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Policyjna akcja "Pieszy"

Podgórna zarośnięta!

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Tosia 11 2-07-2018 17:07
Ślicznie śpiewały te dziecięce chórki. Dorośli także.
~paradise 2-07-2018 20:42
Piasek to rockman z klasą!
~obrażony 3-07-2018 4:20
Podczas jednej z piosenek Piaska padło wyrwane z kontekstu "odpier**le godzinę". Wiem, że tak do tego podchodzi ale mógł chociaż się powstrzymać były tam małe dzieci.
~ 3-07-2018 10:32
Nie słyszałam tego, to w żartach powiedział?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Mina na Zabobrzu

Wakacje w Złotoryi

Porównaj ceny z Jelonką.com

Sytuacja w spółce Sanikom

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
79
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%