MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Wspierają bezrobotnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 24 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 24 czerwca 2007, 12:52
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Mimo wyczerpania pieniędzy unijnych, są jeszcze środki na pomoc dla ludzi bez pracy, którzy chcą otworzyć własny biznes.

Pusta jest już kasa Europejskiego Funduszu Społecznego, z którego od marca ubiegłego roku skorzystało 1419 osób. Dzięki tym środkom udało się zorganizować szkolenia dla 1014 zainteresowanych. Ze staży skorzystały 162 osoby, z przygotowania zawodowego – 113.

Pieniądze unijne dały również szansę otworzenia własnej działalności tym, którzy sami by sobie nie poradzili.
– Dzięki tym środkom stanęliśmy z mężem na nogi – mówi Anna Król. Wyposażyłam miejsce pracy i od ubiegłego roku prowadzę zakład fryzjerski. Teraz mam coraz więcej klientów i już się nie martwię, że coś pójdzie nie tak, ktoś mnie zwolni i znowu będę bezrobotna – dodaje.

Taki komfort psychiczny dały im realizowane programy, które miały skończyć się w sierpniu tego roku. Jednak spore zainteresowanie wyczerpało przeznaczone na ten cel pieniądze.

Tymczasem na takich samych zasadach można je pozyskać z Funduszu Pracy.
Są to takie same kwoty i aby dostać finansowe wsparcie na otworzenie działalności, trzeba spełnić takie same warunki, jak w przypadku środków unijnych – mówi Urszula Filipczuk, dyrektorka PUP w Jeleniej Górze.

Pieniądze są tu również na organizację staży czy przygotowania zawodowego,
prace interwencyjne oraz refundację kosztów poniesionych w ramach wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy dla skierowanych bezrobotnych.
O szczegółach powiedzą pracownicy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jeleniej Górze, mieszczącym się na ulicy Podchorążych 15, lub pod numerem telefonu (075) 64 73 130.

<b> Jak dostać pieniężne wsparcie? </b>
Zainteresowany ubiegający się o dofinansowanie musi mieć status osoby bezrobotnej.
Jeśli w planach ma założenie firmy, musi mieć lokal przeznaczony na działalność. Nie może przy tym wcześniej prowadzić działalności przez 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku. Nie może być karany, a do wniosku musi dołączyć komplet dokumentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Maseczki od osadzonych

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~bronek 24-06-2007 13:55
Jakie bezrobocie – w tym mieście. Dla mężczyzn jest zajęcie, bez żadnego problemu jak się chce pracować. Z paniami może jest kiepsko. Po co wspierać i wydawać na to kasę ? Zabrać zasiłki i dać narzędzia, robotę i oczywiśce zapłacić minimum 2 x tyle co zasiłek.
~picu picu mój dziedzicu 24-06-2007 15:05
Żyją z bezrobotnych – to byłby lepszy tytuł. Te wszystkie szkolenia, kursy, staże się psu na budę przydają. Ilu bezrobotnych znajduje po tym realne, stałe zatrudnienie. Tylko urzędasy i NGO–sy z tego żyją...
~Bezrobotny 24-06-2007 23:28
Ja tam nie narzekam na urzędników:) To fakt są różni:) Jak macie jakieś pytania to w pokoju 22 siedzi bardzo miła Pani doradca zawodowy, która potrafi wysłuchać i odpowiedzieć na wiele pytań!Bardzo mi pomogła!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Znaleziono niewybuch

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Mieszkańcy o inwestycjach w Jeleniej Górze  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1452
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%