MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Wsparcie dla niepełnosprawnych studentów w MOPS–ie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 marca 2015, 8:16
Aktualizacja: 8:19
Autor: Mea
Fot. Archiwum
Pomoc w zdobyciu prawa jazdy, zakupie protezy, dofinansowanie szkoleń oraz studiów to część z działań Działu Rehabilitacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, realizowanego w ramach programu „Aktywny samorząd” w 2015 r. Program skierowany jest do niepełnosprawnych studentów z Jeleniej Góry.

Zarząd PFRON przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2015 roku. Z uwagi na ograniczenia w finansowaniu ze środków PFRON wydatków inwestycyjnych, realizowanych będzie 7 z 11 zadań przewidzianych w pilotażowym programie „Aktywny samorząd”.

Będzie to: pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B, dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania, pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej tj. dziecka będącego pod opieką wnioskodawcy, przebywającego w żłobku lub przedszkolu, albo pod inną tego typu opieką (dziennego opiekuna, niani lub w ramach klubu dziecięcego, punktu przedszkolnego, zespołu wychowania przedszkolnego),

Ponadto przez cały marzec można składać wnioski o pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym/dziennym lub niestacjonarnym/wieczorowym/zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

Formularze wniosków można pobrać ze strony internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze i złożyć w siedzibie MOPS-u w Dziale Rehabilitacji, przy Al. Jana Pawła II 7, na parterze w pokoju nr 8. Więcej informacji można uzyskać również na stronie internetowej MOPS-u lub pod numerami tel. 75 755 88 02 oraz 75 755 88 01.

W przypadku pojawienia się możliwości zwiększenia środków inwestycyjnych na realizację programu, Zarząd PFRON może skorzystać z zasady wyrażonej w rozdziale VII ust. 6 programu, która pozwala modyfikować dokument pn. „Kierunki działań (…)”, co pozwoli w terminie późniejszym uruchomić realizację kolejnych form wsparcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie parkujemy

Nowości w muzycznym poranku

Wybiorą sołtysa

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~bravvoo 2-03-2015 8:22
I wlasnie od tego jest MOPS a nie inne takie tam. Brawooo !!!
~gluś 2-03-2015 10:35
tez jestem tego zdania że instytucje do tego powołane mają organizować tego typu wsparcie a nie jakieś organizacje pozarządowe działające na zasadzie od projektu do projektu i zatrudniające kogo chcą o kwalifikacjach nie zawsze sprawdzonych a szukających beneficjentów z łapanki
~racja glus 2-03-2015 11:51
Tam wynagrodzenia za jakies projekty sa wysokie. Rozumiem jak by to robili za darmo i z czystego serca a miasto tylko by płaciło za czynsz i media. Czy takie organizacje są ???
~student 2-03-2015 23:41
I tak najwięcej nakradł Wrocek.
~@ student 3-03-2015 13:56
trudno się nie zgodzić
~petentka 13-03-2015 18:36
W pfron w Jeleniej Gorze pojnormowala mnie pani kierownik,ze wniosek mozna zlozyc najpredzej po 15 kwietnia.A zeby skorzystac z ktoregos punktu wniosek nalezy zlozyc do 30 marca.Wiec jawnie pani kierownik oszukuje niepelnosprawnych.Na te miejsca wciska swoich.5 lat skladem wnioski,i wciaz slysze ta sama odpowiedz nie ma pieniedzy.Jednak pieniadze wplywaja co rok,i programy sa wykonywane.Ale dla osob po ukladach.Kiedy w koncu zajmie sie tym procederem odpowiednia sluzba.Propkurator powinien sie zajac natychmiast pania kierownik Pfron w Jeleniej Gorze. A w Pfron na miejscu powinien pracowac rzecznik osob niepelnosprawnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

40 lat pracy S. Firszta

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Finisz remontu szpitala

Komputery dla szkół

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%