MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Wspaniały piknik (z przesłaniem) na Orlim

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 maja 2016, 8:13
Aktualizacja: 8:23
Autor: SM
Fot. Użyczone/Archiwum Organizatora
PSIA KOŚĆ! Posprzątaj po swoim psie – takim zawołaniem rozpoczął się piknik rodzinny na Osiedlu Orle w Cieplicach, zorganizowany w sobotę (21.05) przez Spółdzielnię Mieszkaniową Ostoja.

- Chcieliśmy, aby to był wyjątkowy dzień dla całych rodzin – mówi Jan Gabryś, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Ostoja. - Niebawem Dzień Matki, wkrótce potem Dzień Dziecka, a w czerwcu Dzień Taty. Jest zatem co świętować. Bardzo cieszy nas nie tylko wyśmienita pogoda, ale przede wszystkim spora frekwencja uczestników dzisiejszego pikniku – dodał.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji zarówno dla małych jak i dużych. Animatorzy w „psiakowych” kostiumach prowadzili zabawy, konkursy z nagrodami i tańce. Chętne dzieci miały pomalowane twarze. Nie zabrakło też balonowych figurek i wielkiego dmuchanego placu zabaw.

- Mam już dwie nagrody, a zaraz kolejny konkurs. Może zdobędę trzecią - mówi 7-letnia Ewa.
Założeniem organizatorów było obdarować w tym dniu każde dziecko drobnym upominkiem oraz poczęstunkiem w postaci lizaka, waty cukrowej i porcji popcornu.

Zgodnie z tematem przewodnim imprezy, tego dnia nie mogło zabraknąć zarówno pluszowych jak i prawdziwych psów. Został bowiem rozstrzygnięty konkurs na najmniejszą i największą psią maskotkę ogłoszony na plakacie promującym festyn. Ponadto Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego przygotował pokaz tresury, który wzbudzał niemałe emocje wśród uczestników zabawy.

Przed szeroką publicznością swoje talenty zaprezentowały także dzieci i młodzież z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze. Nie zabrakło piosenek w wykonaniu Heleny Korczyckiej, pokazu Zumby, przygotowanego pod okiem Katarzyny Starzyńskiej i pokazu gimnastyki artystycznej podopiecznych Doroty Skowron.

W związku z tym, że na osiedlu prężnie działa ognisko TKKF Orle, jego członkowie również przygotowali na ten dzień wiele atrakcji sportowych.

Imprezę wsparły służby mundurowe: Policja z Komisarzem Lwem na czele, Straż Miejska z miasteczkiem ruchu drogowego oraz Straż Pożarna, która zaprezentowała jeden z najnowszych wozów z regionie.
Nad zdrowiem uczestników pikniku czuwał ratownik medyczny z Divemed, który również chętnie pokazywał dzieciom wnętrze karetki.

Podczas imprezy humory z pewnością dopisywały wszystkim. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że poza dobrą zabawą jej uczestnicy zapamiętają także to, że po swoich pupilach ZAWSZE należy posprzątać, zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznego pikniku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powrót Bitwy o Basztę

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Śmierć na żwirowni

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 23-05-2016 8:24
a browarek był?
~. 23-05-2016 10:17
Świetna inicjatywa Spółdzielni Mieszkaniowej ! Brawo dla organizatorów!
~papadopulos 23-05-2016 12:51
więcej takich imprez dla dzieci,nie tylko raz w roku,małe koszta dużo frajdy dla dzieciaków
~mikuś 23-05-2016 13:17
browarek był w biedronce w ciągłej sprzedaży dla takich tłuczków jak ty z 8:24
~ciekawie i fajnie 23-05-2016 14:31
Były rozne imprezy na Orlim, ale tak ladnie przygotowanego placu,skoszonej trawy i tak czysto po imprezie nie było. Dzieci było dużo, braly udział w konkursach Po imprezie nie było ani jednego papierka na trawie.
~ 23-05-2016 15:10
tita,tita mikuś to kosmita.jak piwa ciotko nie pijesz to sie nie odzywaj
~mikuś 23-05-2016 16:02
Piwa nie pijam w małych ilościach ... festyn był dla dzieci a przy dzieciach się nie pije ... kultura głupcze obowiązuje każdego...
~ 23-05-2016 20:23
w jakich ty czasach sie głupcze wychowałeś,pewnie nie masz 18 lat,wiesz co to znaczy Piknik,kiełbaski,browarek a dzieci sie bawią,wszysko z kulturką mikuś
~mikuś 24-05-2016 11:34
Jak przyłazisz na piknik się nachlać to trzeba było się wybrać na juwenalia tam miałbyś wszystko git zapewnione i jeszcze może jakieś fighty by były... Na Orlim, piwko i kultura he he pomyliłeś chyba państwa ... po za tym wiedza się kłania koleżko - na imprezie masowej do sprzedaży browarka potrzebny jest stos pozwoleń oraz innych papierków do wypełnienia ... Impreza była dla dzieci nie dla opasów które przychodzą się ojeść kiełbasą opić piwska i rechotać ze wszystkiego dookoła ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Dachowanie w Radomierzu

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%