MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wspaniałe spotkanie opłatkowe w Mysłakowicach

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 18 stycznia 2016, 15:25
Aktualizacja: Środa, 20 stycznia 2016, 9:09
Autor: KSON
Fot. Archiwum Organizatorów
Ponad 200 osób niepełnosprawnych przybyło w sobotę (16.01) do Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, aby złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Tegoroczne spotkanie składało się z dwóch części: kościelnej i świeckiej.

Niepełnosprawni, którzy przyjechali z całego powiatu z domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów pomocy i ośrodków szklono-wychowawczych wzięli udział w mszy świętej, którą celebrował ks. biskup Marek Mendyk. - Warto robić takie spotkania, bo dzięki nim niepełnosprawni mogą poczuć się jednością. Zobaczyć, że nie są sami ze swoim cierpieniem, że ktoś też doświadcza trudności, ale potrafi je pokonać. Są potrzebne też nam, zdrowym, żebyśmy uczyli się od chorych wrażliwości, cierpliwości, szczerości, zobaczyli, co naprawdę jest ważne w życiu - powiedział biskup Marek Mendyk.

- Po mszy uczestnicy przejechali do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, gdzie na gości czekał gorący poczęstunek i program artystyczny. Uroczystość rozpoczął wójt gminy Mysłakowice Michał Orman witając zebranych. Następnie posłanka Zofia Czernow wraz ze starostą jeleniogórskim Anną Konieczyńską i przewodniczącym Rady Powiatu Eugeniuszem Kleśtą złożyli wszystkim przybyłym serdeczne życzenia

Tradycyjnie po przemówieniach samorządowców głos zabrał biskup Marek Mendyk składając wszystkim kolejne życzenia nawiązując do wcześniejszej liturgii i poświęcając opłatki.

- Część artystyczną rozpoczęły dzieci z Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach, które zaprezentowały kolędy i pastorałki oraz inscenizację pod tytułem „Dziewczynka z zapałkami”. Potem wystąpili uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy w repertuarze kolęd i utworów piosenek świątecznych.

Na tegoroczne spotkanie zaproszono wiele osób niepełnosprawnych z powiatu jeleniogórskiego m.in.: z DPS w Janowicach Wielkich, DPS w Kowarach, DPS „Junior” z Miłkowa, DPS ze Szklarskiej Poręby „Caritas”. Byli członkowie Związku Głuchych z Jeleniej Góry, Polskiego Związku Niewidomych, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Kowar, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Jeleniej Góry, ze Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”, Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Przyjaciele”. Nie zabrakło Grupy „Niezapominajka” z Mysłakowic, Stowarzyszenia Karkonoskiego Klubu Amazonek, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kowar i Jeleniej Góry, osób z Towarzystwa Chorych na Stwardnienie Rozsiane, z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych oraz wiele innych osób niepełnosprawnych niezrzeszonych.

W tym szczególnym dniu na spotkaniu oprócz przedstawiciele władz powiatu i gminy, byli również przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji, sponsorzy, harcerze, wolontariusze oraz opiekunowie i rodziny osób niepełnosprawnych.

Podczas uroczystości wręczono podziękowania tym, którzy wsparli spotkanie zarówno w formie finansowej jak i rzeczowej. Wszystkim darczyńcom bardzo spontanicznie ale i z radością odśpiewano sto lat.

- Uczestnicy Spotkania Opłatkowego z niecierpliwością czekają na tę jedyną w roku uroczystość, podczas której nawiązują się nowe przyjaźnie, znikają bariery i nietolerancja, a wszyscy uczestnicy czują braterską miłość i wzajemne zrozumienie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc, wsparcie, bo dzięki nim w uroczystości mogło wziąć udział tak wielu bliskich nam ludzi – mówili organizatorzy.

Organizatorami uroczystości byli: GOK w Mysłakowicach, Gmina Mysłakowice oraz Parafia pw. NSPJ w Mysłakowicach. Współorganizatorzy: Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mysłakowicach i Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach. Imprezę wsparli wolontariusze: 104 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Strumień” ZHP oraz Młodzież Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy

Ogłoszenia

Czytaj również

O rozpadających się górach

Oświadczenie prezesa KSWIK w sprawie oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach

Pożegnalna wystawa braci Osipików

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~IgaZ 18-01-2016 16:33
Dziękuję było bardzo fajnie od lat biorę udział w tych spotkaniach miła atmosfera, przesmpatyczni ludzie i co najwżniejsze to jest dla nas spotkanie. W imienu swojego stowarzyszenia dziękujemy.
~fan sekty pis 18-01-2016 19:48
gdzie się podziała PISłanka Machałek? przed wyborami nie odpuszczała żadnych imprez z aparatami fotograficznymi a teraz co? ciepła posadka zapewniona to już nie musi się pokazywać przez następne trzy lata?
~ewa 18-01-2016 20:15
Piękne spotkanie na które czeka się każdego roku. Spotkanie ludzi z ludźmi! Tylko mali, zwistni ludzie, którzy nigdy nie zobili nic dobrego mogą wypisywać bzdury! Brawo Organizatorzy, brawo panie z Koła Gospodyń, brawo sponsorzy!
~Stroskany 18-01-2016 20:15
A jakiej marki osiołkiem był łaskaw przyjechać biskup? Czy było jego eminencji było wygodnie podczas podróży na prowincję z Legnicy?
~tak ma być 18-01-2016 20:39
widać Państwo nie zadba, ale Kościół zadba, wie co robi i jak to się potem zwróci - jakby nie patrzeć, dobrze ,że są ludzie dla ludzi i jakoś to się kręci !
~Edna 18-01-2016 21:52
Do Stroskany: trzeba być osiołkiem, by nie wiedzieć, że biskup to nie eminencja...
~ 19-01-2016 0:12
A Pisu na takich imprezach już nie ma, wygrali wybory i ludzi mają w d.....e !!!
~Koszmarny błąd 19-01-2016 12:12
Do Edny. Faktycznie to niewybaczalny błąd. Jak można było tak koszmarnie się pomylić? Katolickie piekło murowane. A może coś gorszego. Jednak moja droga sprawa marki osiołka jest w dalszym ciągu niewyjaśniona. Jeśli osiołek był zbyt mało luksusowy wierni katoliccy za to bluźnierstwo, na tamtym świecie, zostaną surowo ukarani.
~myk 19-01-2016 19:54
ojej a gdzie eleczka zakrewska z kowar z przedwisonia? Zawsze była wszędzie!! Oj widzę że czas jej sie konczy powoli!!!
~danka1 19-01-2016 21:23
no, no ale się pan Gienek dochrapał ... warto było .....
~gluś 19-01-2016 22:50
zdjęcie nr 44 Pani Elżbieta Zakrzewska była bo wspiera niepelnosprawnych
~czujny widz 19-01-2016 22:55
Do fana sekty PiS. Jakbyś nieuku śledził wydarzenia a nie bezmyślnie hejtował, to wiedziałbyś, że posłanka Machałek aktywnie uczestniczyła w tym czasie w pracach swojej partii. Na drugi raz powinni ci w tej szopce w tle zdjęć dać rolę osła...
~mateńka 21-01-2016 11:51
Pan Kleśta niech się najpierw własną matką zajmie.
~nik 25-01-2016 11:29
A co tam robiła uśmiechnięta Zosia-niezatapialna POsłanka wierna ideologii gender iżołnieka armii Kopacz? Głosuje przeciw nauczaniu Kościoła-ale robi ślimace oko wobec biskupów! A gdzie godność Platformerski-pARTII obłudy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnali Słońce

Wypadek przy baniakach  

Studium na początek

Młodzież ZSRA o jakości powietrza  

Usłyszał zarzut zabójstwa

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
98
Tak
64%
Nie
34%
Nie wiem
2%