MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wspaniałe półkolonie dla małych artystów

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 21 lutego 2014, 8:21
Aktualizacja: Sobota, 22 lutego 2014, 8:02
Autor: Mea
Fot. Mea
– Jest super – mówią dzieci uczestniczące w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury pod hasłem „Wielkie działa sztuki w interpretacji wielkich małych twórców”. – Dzieci poznały techniki malarskie takich artystów, jak Degas, Vincent van Gogh, czy też Andy Warhol – mówiła Maria Szubart, koordynator półkolonii.

W warsztatach bierze udział 30 osób w wieku od 7 do 10 lat. Informacje przekazywane dzieciom o twórcach i ich dziełach oraz technikach, w jakich powstały dzieła stały się inspiracją do wykonania przez małych artystów własnych prac plastycznych, swoistych impresji.

- Tym razem dzieci rysowały inspirując się kubistycznym obrazem „Szewcy” Makowskiego. Mali artyści rozpoczęli prace od budowy oka na środku arkusza, następnie wykonali twarz oraz tułów postaci prezentujących różne zawody. Wcześniej malowali „Słoneczniki” van Gogha czy też odbijanki Warhola. Ruch plastycznie pokazaliśmy przy pomocy techniki Degasa – powiedziała Maria Szubart.

Dzieciom tak bardzo podobają się zajęcia plastyczne na półkoloniach w JCK, że część z nich uczestniczy w nich już trzeci rok. – Najbardziej lubię warsztaty plastyczne dlatego uczestniczę w nich już nie po raz pierwszy. Spotykamy się co roku na półkoloniach z przyjaciółmi, ale poznajemy też nowych kolegów i koleżanki. Fajne są też zabawy na dworze – powiedziała Adrianna z Płoszczyny.

- Zajęcia bardzo mi się podobają, a najfajniejsze było malowanie „Słoneczników” van Gogha, bo lubię tego malarza. Dzisiaj narysowałam chemika, który trzyma w ręce eliksir prawdy. Lubię sztukę – mówiła Dominika z Jeleniej Góry.

Jednak półkolonie to nie tylko sztuka. – Gościliśmy przedstawicieli ze straży miejskiej, policji i straży pożarnej, którzy opowiadali, jak bezpiecznie zachowywać się podczas ferii zimowych. Dzieci były w kinie na „Ryszardzie Lwie Serce”, zwiedziały Jelenią Górę oraz grały w piłkę nożną, bo dobra pogoda sprzyja zabawom, które możemy prowadzić na dworze – powiedziała Maria Szubart.

W przyszłym tygodniu odbędzie się wycieczka do Piernikarni w Trzcińsku, gdzie dzieci nauczą się wyrabiać i piec pierniki oraz zwiedzanie Zamku Bolków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Utrudnienia na żółtym szlaku

Harcersko i patriotycznie

Studium na początek

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~brawo 21-02-2014 12:50
Brawo dla Pań prowadzących, przeuroczych, kompetentnych, usmiechniętych.
~wx 21-02-2014 18:56
W zimie to raczej półferie;)
~Ok. 23-02-2014 7:51
Półferie czy półkolonie - ważne,że dzieci są zadowolone i wyniosły kolejną garść wiedzy!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To już jutro!  

Świętują Niepodległość

Apel Pamięci w SP 15

Narobił szkód w galerii, został ujęty

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
782
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%