MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Wspaniała zabawa i wsparcie dla Zosi

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 września 2015, 10:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 września 2015, 7:36
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Ponad 17 tysięcy złotych udało się wczoraj (19.09) zebrać na rzecz Zosi Surackiej, dla której jedyną nadzieją na ratowanie wzroku jest kosztowny zabieg w Stanach Zjednoczonych. Przybyli na stadion przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze ludzie wielkich serc bawili się wspaniale!

Impreza charytatywna na jeleniogórskim stadionie wystartowała w samo południe. Był to typowo rodzinny festyn, na który przybyli rodzice z pociechami – świadomi jak ważne i bezcenne jest zdrowie dziecka. Wśród przygotowanych atrakcji były: pokaz mody, koncert zespołu W.A.H.S., magiczne sztuczki Jarka Misiury, prezentacja aut Fiat Team'u, a także maraton zumby, który poprowadzili lokalni instruktorzy.

- Sama mam 5-letnie dziecko. Nie mogło nas tu zabraknąć, zdrowie jest najważniejsze i chcę pomóc Zosi, aby mogła zobaczyć ten piękny świat – powiedziała uczestnicząca w zabawie pani Joanna.

- Zosia jest obecnie z mamą w Stanach Zjednoczonych. Czekają na konsultacje i całą procedurę przygotowawczą. Zbieramy m.in. na rehabilitację Zosi, miesięczny koszt to tysiąc złotych, a 14-dniowy turnus kosztuje 5 tysięcy złotych. To są ogromne pieniądze – powiedziała organizatorka imprezy Marcjanna Ruszkowska.

Wśród licytowanych przedmiotów były m.in. rękawice z autografem boksera Tomasza Adamka czy obraz namalowany specjalnie na tę okazję przez Pawła Trybalskiego. Niektóre rzeczy wciąż można wylicytować na allegro wspierając zbiórkę pieniędzy na rzecz ratowania wzroku Zosi.

Pomoc możliwa jest również poprzez specjalne konto:
Fundacja „Potrafię Pomóc” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi,
ul. Cybulskiego 35H,
50-205 Wrocław,
KRS 0000303590,
Rachunek bankowy: 60 1140 2004 0000 3502 7501 0722 mBank S.A.
Nazwa subkonta (tytuł przelewu): Zofia Suracka (240 – 364).

Ogłoszenia

Czytaj również

Nieczynne place zabaw

Czarnoborska telewizja

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~awek 20-09-2015 22:13
straszne jest to, że państwo nie ma pieniędzy na ratowanie zdrowia i życia polskich dzieci ale ma miliony dla darmozjadów emigrantów
~tp 21-09-2015 10:50
Dla tych ludzi i ich rodzin życie jest największą wartością - dla nas też ...więc pomyślmy zanim zaczniemy obrażać ....kim jesteśmy . Nam kiedyś też dano szansę i nie obrażano nas jako Polaków chociaż byli i tacy...bo są ludzie i.... zobaczmy ilu jest Polaków za granicą ,chociaż nie zawsze jest łatwo . Dajmy więc szansę tym co nie mają się podziać ,a potem oceniajmy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Pomnik przyrody w Bolkowie

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%