MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Wspaniała wyprawa dzięki otwartym sercom

Wiadomości: Region
Niedziela, 11 września 2016, 14:28
Aktualizacja: 14:33
Autor: Org
Fot. Użyczone/Organizator
W ramach trwającej od 14. lat akcji „Moje Marzenie” zorganizowany został 9 września wyjazd do parku rozrywki Energylandia w Zatorze. W wycieczce uczestniczyły 52 osoby – dzieci z domów dziecka „Nadzieja” z Jeleniej Góry, „Sobieradzik” z Wojcieszowa, z Pogotowia Opiekuńczego i Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Głównym sponsorem był Hotel Sandra Spa z Karpacza, który już od kilku lat pomaga organizacji takich wycieczek, każdego roku organizuje dla dzieci wspaniałe Mikołajki i Dzień Dziecka. Tym razem był to przejazd z firmą Leotrans i obiad w Energylandii.

- Wstępy za symboliczną złotówkę zapewnił nam zarząd Energylandii, a dyrekcja McDonald’s Polska ufundowała dla wszystkich duże zestawy z napojami w jednej z restauracji na trasie – informują organizatorszy.

- Musimy podkreślić, że McDonald’s wspiera naszą akcję już od 14 lat i nigdy się nie zawiedliśmy. Dziękujemy szczególnie Januszowi Zalewskiemu, Oli Nalberczyńskiej, także Reginie Chrześcijańskiej z firmy AD REM, która ufundowała dla dzieci upominki książkowe: bajki i przewodniki o Karkonoszach. Dziękujemy Dominikowi Szulowskiemu z McDonald’s Polska oraz Grzegorzowi Szeluk z firmy Szelux Travel za zawiezienie dzieci w środku nocy do Wojcieszowa. Dziękujemy też wszystkim wychowawcom za wspaniałą współpracę i szaloną zabawę z dziećmi - dodają.

Maluchy bawiły się w Bajkolandii – na Roller Coasterze Energuś, kolejce Farma Krasnali, na karuzelach, zjeżdżalniach, latających huśtawkach, pływały na łódkach w Kopalni Złota, uczestniczyły w licznych zabawach i pokazach filmów 4D. Starsze dzieci (i ci bardziej zwariowani wychowawcy) pobiegli z prędkością światła na atrakcje ekstremalne, które są przeznaczone naprawdę dla odważnych osób o mocnych nerwach.
Dużą popularnością cieszyły się kolejki górskie Mayan i F1, rozpędzające się w czasie 2-3 sekund, Dragon - pierwsza polska odwrócona kolejka górska z pociągami poruszającymi się pod torem zamiast ponad nim, Tsunami Dropper - wieża swobodnego spadku o wysokości ok. 40 metrów, podniebna huśtawka Space Booster Armageddon z ramionami o długości 40 metrów, a także Aztec Swing - obracające się wokół pionowej osi wahadło o wysokości 28 metrów…

W otwartym w 2014 roku największym parku rozrywki w Polsce o powierzchni ok. 26 ha. wśród 60 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych każdy mógł znaleźć coś dla siebie. I na pewno znalazł.

- Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam spełnić marzenia kolejnych dzieci! – podkreślają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Utrudnienia w Witkowie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Sławek 11-09-2016 18:11
Świetny pomysł i świetna zabawa. Podziękowania przesyłają dzieciaki i wychowawcy z Nadzieji :)
~J.K. 11-09-2016 23:09
Super zabawa! Dziękujemy sponsorom!
~ 11-09-2016 23:19
Dziękujemy wszystkim za super zabawę!!
~Ana 12-09-2016 10:46
Brawo Sandra
~wychowankowie DDD Nadzieja 15-09-2016 14:36
Z całego serca dziękujemy Pani Asi za zaproszenie kolejny raz na wspaniałą przygodę. Było kosmicznie, pięknie i wesoło. Wrażeń starczy na całe życie. Wdzięczni wychowankowie Domów dla Dzieci Nadzieja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W KSON–ie dzieje się

Trzeba posprzątać

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Bobry na Zabobrzu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2059
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%