MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 27 maja
im. Jana, Juliusza

Wspaniała integracja

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 marca 2019, 12:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2019, 6:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
21 dzień marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czy dzień wagarowicza. To również Światowy Dzień Zespołu Downa, który tradycyjnie został uczczony przez Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury gościły: pozytywna energia, dobry humor, taniec, muzyka i śpiew.

W ramach wydarzenia odbył się pokaz taneczny podopiecznych stowarzyszenia, występ dzieci z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 14 oraz 8. Piechowickiej Górskiej Drużyny Harcerzy Starszych i Wędrowników "Pogrom" z Piechowic, Harcerskiego Zespołu Muzycznego "C-Haos" z 4. Jeleniogórskiego Szczepu Harcerskiego "Enigma" z Jeleniej Góry, przezabawny pokaz klauna "Rufi-Rafi", a na zakończenie kabaret "Seniority".

Praca z osobami niepełnosprawnymi trwa cały czas. Tutaj (na scenie JCK - red.) będziemy mieć efekt całorocznej pracy naszych terapeutów z podopiecznymi - zauważa Cezary Staroń, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

Na scenie zaprezentowała się również Agnieszka Staniów, która zajęła I miejsce w powiatowym Konkursie Recytatorskim Placówek Specjalnych w Zgorzelcu, a w poniedziałek (25.03) wystąpi w etapie wojewódzkim w Wałbrzychu.

To bardzo szczególny dzień - stowarzyszenie po części powstało w przedszkolu i jest z nami związane. Obecnie dzieci są naszymi absolwentami, niejednokrotnie spotykamy się - robimy różne projekty, konkursy. Współpraca jest całoroczna - podkreśliła Joanna Konopka, dyrektorka Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 14. - Mam zaszczyt być jedną z terapeutek stowarzyszenia i kiedy organizujemy wspólne pikniki, festyny - mają możliwość wspólnej zabawy z przedszkolakami. To przecudowna integracja i nauka dla wielu pokoleń - dodała J. Konopka.

Dodatkowo, 27 marca o godz. 10:00 w JCK wystąpi Teatr "Edycja Limitowana". Wstęp wolny!

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Wąwóz Kamieńczyka (ponownie) otwarty

Pomóżmy Kacprowi dostać się do MasterChefa

Dolny Śląsk liderem pomocy dla przedsiębiorców

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~fan 22-03-2019 19:35
Super impreza !!! Świetna zabawa !!!
~gluś 22-03-2019 20:40
super, jesteście Wielcy
użytkownik facebook 23-03-2019 12:11
Super.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe wyzdrowienia w powiecie jeleniogórskim

Znowu będzie deptak

Podwójna moc z Pilchowic

Nowe Kamienne Schodki

Inwestycja w Schronisku dla Małych Zwierząt  

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
523
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%