MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Wsi spokojna, wsi skanalizowana!

Wiadomości: REGION
Niedziela, 21 lutego 2010, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Ania
Fot. ...
Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Stanisław Longawa gościł w Urzędzie Gminy w Marciszowie. Jego wizyta była związana z popisaniem umów w ramach dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Działanie to nosi nazwę „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”.

Dofinansowane gminy dzięki dotacji wykonają prace, polegające na poprawie gospodarki wodno – ściekowej, tworzenia systemu zbiórki, segregacji lub wywozu odpadów komunalnych oraz wytwarzania lub dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych.

Z powiatu jeleniogórskiego dofinansowanie otrzymały Gminy Jeżów Sudecki, Janowice Wielkie, Podgórzyn i Karpacz. W Jeżowie Sudeckim dzięki dotacji 75% kwoty ponad 3mln 400 tys. zł zostanie wybudowana sieć kanalizacyjna wraz z przyłączami. W Komarnie, wsi na terenie Gminy Janowice Wielkie powstaną zaś wodociągi. Inwestycja wyniesie około 4 mln zł.

Samorządowcy z Podgórzyna postanowili skanalizować Przesiekę, a w Karpaczu rozbudują stację uzdatniania wody i zmodernizują ujęcie wody „Majówka”. Dofinansowanie otrzymał również Świdnik w Gminie Marciszów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Czarnoborska telewizja

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~do REDAKCJI 21-02-2010 12:01
chyba mam problem ze zrozumieniem dot.tytulu,zabij nie pojme
~wie39 21-02-2010 12:28
przyłączcie się do wodnika a wkrótce ujrzycie potężne rachunki za wodę....prezesi muszą z czegoś żyć....
~Beznadzieja... 21-02-2010 16:59
No i co nam z tych dofinansowań... Pprzez ka...lizacje w Podgórzynie rachunki podrosły o 120%... Płaciło się 150 zł za wode i była gitara,a teraz tyle i jeszcze 170 zł za ścieki ;p A gdzie inne rachunki... Wszystko drożeje,a pensje stoją....i jak tu żyć?
~wie39 21-02-2010 19:36
co do podgórzyna to pamiętajcie przy wyborach kto wam zgotował najdroższą wodę w regionie-nijaka latto którą nie obchodzi wasza bieda.
~s. 21-02-2010 19:56
Tak sobie myślę, XXI wiek a tu budowa ka...lizacji, wodociągów i może jeszcze elektryczność. Za cara to by była wiadomość, ale teraz .......
~Tomy M. 21-02-2010 23:59
Hehe ... program ka...lizacji w 75% sfinansowany z dotacji z UE. Powiedzcie mi tylko dlaczego TE DOTACJE są AMORTYZOWANE?! Tak, tak ... koszt tej budowy zostanie później wliczony w koszt wody i ka...lizacji i SKASOWANI BĘDĄ MIESZKAŃCY! Może tak urząd skarbowy się za to weźmie, bo dotacji nie można amortyzować, NIE STANOWIĄ KOSZTÓW UZYSKANIA PRZYCHODU więc NIE MOGĄ BYĆ PODSTAWĄ PODNIESIENIA CENY TOWARU CZY USŁUGI! Ktoś tutaj robi wszystkich nas w konia. Jak można mówić o SFINANSOWANIU ze środków UE a później domagać się zwrotu tej kasy podnosząc cenę amortyzowanej inwestycji. LUDZIE TO ROZBÓJ NA WAS W BIAŁY DZIEŃ! Tak okradają już mieszkańców Podgórzyna ... teraz będą okradać mieszkańców Marciszowa. Kto następny da się okraść?
~LUDZIE 22-02-2010 0:09
co sie martwicie oni na rachunki maja, a i upusty jak u nich pracujesz,np energetyka,wodociagi,gazownia, co ich obchodza nasze problemy nie zaplacisz to ci media odetna i po sprawie,a dziei bez sniadan do szkoly chodza i w tenisowach o tej porze roku
~Beznadzieja 22-02-2010 21:31
do ~wie39 Z togo co pamiętam decyzja w sprawie wodociągów w podgórzynie zapadła za rządów Tarsy R. A do Pani Latto nic nie mam...Możliwe,ze się mylę bo miałem wtedy ok 11 lat ;p co nieoznacza,ze się nieinteresowałem;p;p;p

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wsparcie dla samorządów

Policja i Straż Miejska sprawdzą pasażerów

Spotkania z Beatą Kempą

Nawałnica nad Lubaniem

Nietrzeźwa wjechała do rowu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
953
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%