MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

„Wrześniowe plakaty” i „One day photo z jeleniem”

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 października 2017, 6:30
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze zorganizowało trzy wystawy. „Wrześniowe plakaty” „One day photo z jeleniem oraz „Krajobraz z jeleniem” , który jest głównym projektem. W piątek odbyły się wernisaże galerii.

Wystawa pt. „Wrześniowe plakaty” została zaprezentowana w Zespole Szkól Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Jest częścią głównego projektu pt. „Krajobraz z jeleniem”. Jest to prezentacja plakatów, które powstały w ramach „Września Jeleniogórskiego”. Na tę okazję wybrano około 30 prac o dość szerokim zasięgu czasowym, pochodzących z lat 1977 – 2017. Plakaty zostały wykonane przez twórców lokalnych i wszystkie poruszają kontekst jelenia, który jest na nich pomysłem i tematem. Wystawa pokazuje bardzo różnorodne sposoby widzenia. Na pracach zauważyć można wyraźnie znak czasu. Inaczej wyglądają te starsze plakaty od tych współczesnych. Można dostrzec, jakie pomysły były w swoim czasie najbardziej typowe. Jest to niezwykle ciekawa wystawa w zestawieniu historycznym i artystycznym, z pewnością warta obejrzenia. Na wszystkich zaprezentowanych pracach pojawia się motyw jelenia.

„One day photo z jeleniem” to galeria, która pokazuje jak w przestrzeni publicznej, w jakiej formie i w jakiej postaci funkcjonuje jeleń. Przez jeden dzień 15 artystów szukało śladów jelenia w Jeleniej Górze. Sposób w jaki przedstawione są te ślady można zobaczyć na tej wystawie. Swoje Prace zaprezentowali: Wojciech Bykowski, Jarosław Frątczak, Dariusz Goetze, Hanna Goetze, Janusz Jaremen, Jacek Jaśko, Andrzej Kołodziejczyk, Bogdan Krupiński, Krzysztof Kuczyński, Marcin Masiewicz, Wojciech Miatkowski, Natalia Polak, Tomasz Siwek, Grzegorz Truchanowicz, Norbert Wawrzyniak. Otwarcie galerii odbyło się w Książnicy Karkonoskiej.

Wernisaż wystawy „Krajobraz z jeleniem” odbył się w BWA w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał na lawecie

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Galeria na... płocie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

#Norwidwdomu – poezja

Friedrich Iwan – malarz, grafik, pejzażysta…

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2133
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%