Czytających: 11020

Jelenia Góra: Wrocławianki lepsze w koszykarskim sparingu

Piątek, 30 grudnia 2011, 21:04
Aktualizacja: 21:06
Koszykarki BasketPro przegrały ze Ślęzą Wrocław 68:77 w towarzyskim meczu rozegranym w hali SP 10 przy ul. Morcinka. Zarząd jeleniogórskiego zespołu w dalszym ciągu poszukuje trenera, który wypełni lukę w sztabie szkoleniowym po rezygnacji Iwony Olesiewicz.

Sparingowa potyczka z wiceliderkami II-ligi zachodniej teoretycznie powinna być dobrym przetarciem przed walką o ligowy byt w I-lidze centralnej. W spotkaniu przeciwko Ślęzy na parkiecie pojawiła się Paulina Podgajna, która od stycznia zasili ekipę BasketPro, ale po półrocznej przerwie widać, że potrzebuje czasu by zgrać się z koleżankami. W ciągu 40 minut towarzyskiej rywalizacji gospodynie tylko raz wyszły na prowadzenie, miało to miejsce na początku pierwszej kwarty, kiedy to na tablicy wyników było 7:6. Z upływem czasu powiększała się przewaga przyjezdnych, w których szeregach wystąpiły doskonale znane jeleniogórskim kibicom: Martyna Mićków i Aleksandra Łata. Po pierwszej "ćwiartce" wrocławianki prowadziły 21:12. W drugiej kwarcie przewaga Ślęzy wzrosłą do 15 punktów i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 26:41.

Po zmianie stron szansę gry w jeleniogórskim zespole otrzymały zmienniczki, które nie były w stanie przeciwstawić się tercetowi: Mićków-Łata-Bączkowska. Po trzech kwartach BasketPro przegrywało ze Ślęzą 41:64. W decydującej odsłonie nastąpił zryw gospodyń, a punkty Kowalczyk i Kosalewicz przyczyniły się do zmniejszenia strat, które w 35. minucie wynosiły 10 punktów. Na minutę przed końcem pierwszoligowiec występujący oficjalnie bez trenera, doprowadził do wyniku 68:73, ale na więcej zabrakło czasu i ostatecznie BasketPro uległo Ślęzy Wrocław 68:77.

- Ślęza to silny zespół, który chce awansować do I-ligi, doświadczenie Mićków, Smektały czy Łaty były widoczne na parkiecie. Przez półtora tygodnia dziewczyny przede wszystkim biegały szykując się do drugiej części sezonu. W czwartej kwarcie wybieganie zaczęło funkcjonować - podsumował prezes BasketPro, Jerzy Gadzimski.

Do czasu znalezienia nowego szkoleniowca treningi pierwszoligowego zespołu prowadzą Monika Krawczyszyn-Samiec i prezes Jerzy Gadzimski.

Najbliższy mecz ligowy BasketPro rozegra 8. stycznia 2012 r. w Ostrowie Wlkp. przeciwko miejscowej Ostrovii.

BasketPro Jelenia Góra - Ślęza Wrocław 68:77 (12:21, 14:20, 15:23, 27:13)

BasketPro: Łopatka, Łuczak, Rososińska, Kosalewicz, Paradowska, Prystrom, Pawlukiewicz, Podgajna, Kowalczyk, Tomasik, Kopiec, Kosiorowska.

Ślęza: Królewska, Mićków, Łata, Bączkowska, Czmochowska, Smektała-Siek, Ćwiek, Włodarczyk, Borowiec.