MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wróciła kontrola graniczna

Wiadomości: Region
Wtorek, 5 czerwca 2012, 9:21
Aktualizacja: 12:16
Autor: Angela
Fot. SG
Od wczoraj (4 czerwca) do 1 lipca br., w związku Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, na granicach z Republikami: Czeską, Federalną Niemiec, Słowacką i Litewską przywrócona została kontrola graniczna. Granicę państwową na tych odcinkach można przekraczać w wyznaczonych miejscach. Kontrola będzie prowadzona przy wjazdach do Polski.

Tymczasowo przywrócona kontrola na granicy wewnętrznej Schengen została wprowadzona na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych.

- Na granicy polsko-czeskiej zostało wyznaczonych 120 miejsc do przekroczenia granicy państwowej, są to rejony byłych przejść drogowych, turystycznych i małego ruchu granicznego. Na odcinku służbowej odpowiedzialności SOSG (370 km) takich miejsc jest 57 – informuje por. SG Renata Sulima, rzecznik prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Podróżni z państw wchodzących w skład Schengen muszą mieć przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i obywatelstwo (dowód osobisty lub paszport). Obywatele państw, które nie wchodzą w układ Schengen muszą posiadać dokumenty uprawniające ich do przekraczania granicy (paszport) oraz potwierdzające prawo pobytu w Polsce, czyli np. wizę.

- Działania Straży Granicznej w ramach tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej zostaną dostosowane do realnego stopnia zagrożenia. Kontrole będą prowadzone wyrywkowo, wobec wytypowanych osób, będą prowadzone w sposób płynny gwarantując niezakłócony ruch. Kontrola będzie miała charakter mobilny i będzie prowadzona w określonych dniach i godzinach, w wybranych miejscach na szlakach komunikacyjnych przecinających granicę państwową. Kontrola mogą być objęci również pasażerowie z wytypowanych rejsów z państw Schengen – informuje por. SG Renata Sulima.

Wprowadzenie tymczasowej kontroli granicznej na wewnętrznej granicy Schengen jest jednym z elementów systemu bezpieczeństwa, którego celem jest zagwarantowanie niezakłóconego przebiegu turnieju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na szczycie

Muzyczyny Piknik pod Szrenicą z LAO CHE  

Czytelnik: drzewa to nie słupy ogłoszeniowe

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Antek 5-06-2012 10:12
A wojsko też będzie pilnować granice wzdłuż Karkonoszy, gór Izerskich??? Ach tylu wojska to my już nie mamy. Kto będzie chciał to i tak przekroczy granicę w niedozwolonym miejscu..
rymcycymcy 5-06-2012 10:13
Dobrze, że nie przesadziłem z opalaniem ! :) ...ciemnawych sprawdzają częściej !
~..... 5-06-2012 10:38
To są chyba jakieś jaja powinni trzepać każdego tym bardziej że bierzemy udział w IRAKU itp aaa nie co któregoś tam jak sami piszecie jest to system bezpieczeństwa wielkie mi bezpieczeństwo 1/50 samochodów sprawdzą nawet nie ..... zle wróżę Euro
~why?? 5-06-2012 10:39
A wiec teraz widac ile darmozjadow jest utrzymywanych z naszych pieniedzy. Tylko wrocily kontrole i od razu jest kadra do obstawy. Ciekawe co Ci ludzie (czyt. straznicy) robili przed i beda robic po Euro? Wyglada na to ze na sile jest utrzymywanych wiele etatow, tylko po co i dla kogo ?
~Brawo!! 5-06-2012 10:40
Znakomita decyzja!! Wiadomo przecież, że terroryści zawsze w ostatniej chwili przyjeżdżają, bo przecież nie ma sensu wcześniej akcji zaplanować, tylko najlepiej z marszu, na gorąco, bo to polska właśnie, więc i granicy pilnować jest sens tylko w ostatniej chwili-wcześniej nie było sensu...
~ 5-06-2012 14:33
to tylko pozoracja, nasze MARNE wojsko obecnie jest na misjach"POKOJOWYCH" a cała służba lotnicza kraju łącznie ze starymi F-16 jest na ćwiczeniach na Alasce, więc wiadomo że ZAMACH NA EURO jest już PEWNY, CIEKAWE KTÓRE CIA WYTYPOWAŁO MIASTO/STADION NA KTÓRYM DOKONA RZEŹI ABY MÓC SWOBODNIE POTEM ZAATAKOWAĆ IRAN - BO OCZYWIŚCIE WSZYSTKO ZWALĄ NA IRAŃCZYKÓW I SYRYJCZYKÓW - JAK WIEMY NASZE WSZYSTKIE DOTYCHCZASOWE RZĄDY OD 20 LAT WYPEŁNIAJĄ ROZKAZY SANHEDRYNU WIĘC CIENKO TO WIDZĘ - ALE MOŻE W PORĘ SIĘ OPAMIĘTAJĄ I NIE DOPUSZCZA DO ZAMACHÓW BO CZĘSTO SIĘ TAK DZIEJE ŻE ODPRYSKI MOGĄ UDERZYĆ W RZĄDZĄCYCH KTÓRZY WIEDZĄ CO SIĘ ŚWIĘCI
~kapłan 5-06-2012 14:36
TERRORYSTA - wróg wymyślony na potrzeby sanhedrynu i medialnie wpojony motłochowi że jest groźny - jak wiemy największym obecnie terrorystą świata są chciwe Stany Zjednoczone napadające na słabsze kraje posiadające ropę bądź inne złoża.
~ 5-06-2012 14:47
terrorysta - wróg którego można ścigać w nieskończoność wystarczy zmienić prawo np. za obrazę judaizmu zostaniesz nazwany terrorystą więc będzie cię ścigać z urzędu policja lub inne służby, kamery, podsłuchy telefonów to kontrola ludzi - OBALMY TEN SYSTEM - IM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ, wielu powie - ale ja nie mam nic do ukrycia, ale niestety służby specjalne szpiegują nawet normalnych ludzi aby w razie czego szantażować ich nawet tym że mają związki pozamałżeńskie lub obgadują innych, a to jak wiemy po odpowiedniej obróbce i modyfikacji będzie wyglądało jakby się kogoś pomawiało a wtedy - jak to mówił ktoś dajcie człowieka a paragraf się zawsze znajdzie
~Janusz-1 5-06-2012 15:40
A czy jest gdzieś dostepna jakaś mapka tych przejść? Planuje np. wypad w gory i chciałbym ze Śnieżki zejść do Pecu. Czy będzie to legalne czy też mam iść przez Jakuszyce?
~ 5-06-2012 19:41
Do autora(ki) wpisu z godz 14:33.... SANHEDRYN to to samo co CORHYDRON? Czy może jest to jakiś nowy lek, produkowany w Jelfie? Napisz bo nie każdy się orientuje.
goscniedzielny 5-06-2012 20:03
Nie wiem o co tyle hałasu... sytuacja z dzisiaj... przejście Czerniawa Zdr - Nowe Mesto - żywego ducha, Bogatynia - Kunratice ...pustki... przejście Goerlitz - Zgorzelec ... puchy... myślałem, że będą zasieki, blokady, dawno już zapomniane kontrole osobiste, a tu.. nic :)
~ 5-06-2012 20:18
do autorów z 19:41 jest takie coś jak wikipedia czy coś innego wpisz i sprawdź co oznacza sanhedryn a będziesz wiedział kto rządzi polską hehe ale takie podpuchy to wszyscy znamy co nie, więc wiesz jak jest ....
Piipi Jelonkowa 5-06-2012 20:22
..do - [~Gośćniedzielny" .. nie przejmuj się ! ..bo..."błony komórkowe spełniają bardzo ważną funkcję w życiu komórki:wiedzą kogo wpuścic,a kogo wypuścić,czyli spełniają funkcję c e l n i k a " ~Kup ! ..dobrą perfumę i do dzieła !
~ 5-06-2012 21:39
Jeśli kontrola to czesać wszystkich!
~aaaaaaab 5-06-2012 22:01
Przywróćcie jeszcze cenzurę, ub, zomo, ormo, rozmowy kontrolowane (to już mamy - operatorzy długo przechowują bilingi i treść sms) i premier odezwie się w mudrze do Narodu będzie naprawdę wolna Polska. Młodzież poczuje klimat tamtych lat. Może wyjechać puki nie wprowadzą wiz i nie zabiorą nam paszportów.
~podroznik 7-06-2012 12:34
a jak wyglada wjazd do polski przez olszyne moze ktos wracal dzis

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

Zamknięcie szlaków w Rudawach Janowickich

Akcja Segregacja

W Karpaczu działo się!

Defibrylator w centrum Jeleniej Góry  

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
409
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%