MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Wrobieni w szybkie czytanie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 14:22
Autor: marek
Wielu jeleniogórzan wykupiło dzieciom korespondencyjny kurs szybkiego czytania i zapamiętywania, jednak kursy okazały się oszustwem.

Przed wakacjami po jeleniogórskich szkołach krążyli przedstawiciele szkół korespondencyjnej nauki, którzy przekonywali, że metoda jest rewelacyjna, a prace dzieci sprawdza i odsyła przydzielony nauczyciel. Przy podpisywaniu umów na kurs, kosztujący od dwóch do trzech tysięcy złotych, od razu podsuwano umowę kredytową. Wiele osób te umowy kredytowe podpisało.

Uczniowie wypełnili pierwsze materiały, prace zostały wysłane ale wróciły z adnotacją, że takich szkół w Szczecinie, Katowicach i Krakowie nie ma. Teraz rodzice spłacają kredyt, bo umowę podpisali, a dzieci nauki nie kontynuują.

Kilkunastu oszukanych trafiło do miejskiego rzecznika praw konsumenta, Jadwigi Reder-Sadowskiej. Na jej interwencje odezwała się tylko szkoła w Krakowie, która zapewniła o kontynuowaniu nauki. Po tych z Katowic i Szczecina nie ma śladu. Zdaniem rzecznik, jedynym wyjściem jest składanie doniesień do jeleniogórskiej prokuratury.

Opinie o metodzie, jaką miały nauczać te szkoły są bardzo dobre, to mogło przekonać wielu, że to dobra inwestycja. Ale podpisywanie umów kredytowych w ciemno, to co najmniej lekkomyślność.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

W sobotę zbiórka krwi

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
366
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%