MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wpuśćcie rowerzystów do Parku Zdrojowego!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 8 marca 2009, 8:04
Aktualizacja: 19:05
Autor: Angela
Po rewitalizacji parku nie będzie można jeździć tam rowerami.
Fot. TEJO
Cykliści z Izersko–Karkonoskiego Towarzystwa Rowerowego zapowiedzieli złożenie protestu przeciwko obecnym planom zagospodarowania Parku Zdrojowego, w których nie uwzględniono trasy rowerowej.

– Rozumiemy, że park jest zamknięty dla rowerzystów, ale jest miejsce, gdzie taka trasa mogłaby przebiegać bez kolidowania z ścieżkami dla pieszych – powiedział Zbigniew Leszek.

– Jeśli teraz nie uda nam się wywalczyć zmian w planach, nie zostanie to w przyszłości zrobione. Dlatego w najbliższym czasie złożymy protest w tej sprawie. Większość ludzi będzie chciała do aquaparku dojechać rowerami, musimy więc nagłośnić ten temat i zrobić wszystko by ta trasa rowerowa tam powstała – mówi Z. Leszek.

Zamykanie Parku Zdrojowego dla najbardziej ekologicznych pojazdów, którymi także mogą poruszać się rehabilitanci w ramach terapii po leczeniu w cieplickim uzdrowisku, to chyba najgłupszy pomysł, na jaki mogły wpaść osoby odpowiedzialne za rewitalizację tego terenu. Mamy nadzieję, że architekci planów zweryfikują swoje poglądy i dopuszczą rowery do normalnego ruchu w parku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~Zbigniew Leszek 8-03-2009 8:44
mam prośbę do internautów - jak już chcecie się włączyć do tej akcji proszę o kontakt ze mną - zbigniew.leszek@gmail.com - pozdrawiam
~ 8-03-2009 9:36
moze jeszcze niech zamkna park dla wozkow inwalidzkich, wózków z małymi dziećmi, i na koniec dla pieszych!!!!!!!!! tak by było najlepiej!!!! KUR** co za PO***** kraj
~ago od kosmosu 8-03-2009 9:58
do autora postu "08-03-2009 09:36 | ~ | IP: *.dialog.net.pl " Dla pieszych w pierwszej kolejności niech zamkną! Najlepiej niech ten park będzie dla samochodów osobowych parkujących przed teatrem zdrojowym i kawiarnią zdrojową (wszędzie dookoła tych przybytków, notabene jeden z nich jest przybytkiem kultury, zaiste bardzo kulturalni właściciele samochodów do niego uczęszczają!)! Albo niech go rozjeżdżaja z rana wszystkie samochody, które tamtędy skracają sobie drogę, w tym: policja!
~ppp 8-03-2009 10:06
rowerzyści tak, ale max 10 km/h i na ścieżkach, żadnych quadowców
~s. 8-03-2009 10:08
Zamiast nie dla rowerów to może dla tirów. Będzie logicznie.
~Ryś 8-03-2009 10:17
A pewna mądra pani wymyśla nawet przesadzanie drzew bo jej ich położenie nie pasuje i burzy jej zmysł estetyczny
~... 8-03-2009 10:47
...będę brał udział w tym proteście... czekam na rozwój sprawy... park bez rowerów, to kompletna głupota... trzymam kciuki za pomyślny finał... lecz jeśli będzie trzeba to pewnie wsiądziemy na rowery i uświadomimy pewnym osobom jak wielka to jest nasza pasja i jak wielu nas jest... Pozdrawim.
~ 8-03-2009 11:46
I SŁUSZNIE !! ZAORAĆ PARK,OGRODZIĆ ,POSADZIĆ SZCZAW I CO TAM JESZCZE KOMUŚ PRZYJDZIE DO GŁOWY! PIESI TEŻ MOGĄ GO ZNISZCZYĆ !!!!! A DLA POTOMNYCH TEZ MUSI COŚ POZOSTAĆ .A TAK POWAŻNIE TO PROPONOWAŁBYM W TAKIM "NOWYM" PARKU POSTAWIĆ TABLICĘ Z NAZWISKIEM PROJEKTANTA I OSÓB KTÓRE TEN PROJEKT ZATWIERDZIŁY - TEŻ DLA POTOMNYCH ABY WIEDZIELI JAKICH MAMY DECYDENTÓW.JUZ KIEDYŚ MÓWIONO -UCZONY,SZKOLONY A GAMOŃ.
mesjah 8-03-2009 12:03
ja mam wspaniały pomysł,sorki za sarkazm i ciety humorek:D do rewitalizatorów: za orajcie cały park,stalowy mur wysokosc 4 metry pod napieciem,w srodku ladowiska dla helikopterów:D prawda ze dobry? a teraz na powaznie juz,głupi nie jestesmy,to dla kogo to robicie? dla nas,czy sami sobie budujecie twierdze do robienia kaski? kto ma z tego korzystac? radni + "elita miasta"maja limuzynami zajezdzac do aqua parku? ile osob w cieplicach ma auta a ile ma rowery? wszsycy w ramach wypoczynku wybieramy sie do "NASZEGO" parku(od wielu,wielu lat),nie waszego...a Wy co robicie w tym parku od wielu wielu lat? o wielcy rewitalizatorzy,obudziliscie nagle,dobra rada zostawcie juz nam ten park jaki jest bo to "My" z niego korzystamy a nie Wy...wy se korzystajcie ze swoich jakuzi i łazni w Waszych pałacykach a nam dajcie w spokoju wypoczywac i chyba nie myslicie ze teraz mamy Wam placic za wjazd do parku? bo sie nagle obudziliscie bo zobaczyliscie jak na zachodzie sie robi kaske na takich parkach? zenada...
~zuo 8-03-2009 12:33
Ja nie potrafię wogóle zrozumieć, dlaczego istnieje potrzeba wytyczenia tej trasy przez park. Powinno się móc jeździć na rowerze wzdłóż i w poprzek, jak się chce, przecież nie ma tylu rowerzystów aby był tłok. A kompletne zabronienie jazdy rowerem po parku - to już wogóle świadczy o bezmózgowiu i braku znajomości regionu przez decydentów.
~ed 8-03-2009 12:59
Panie Zbigniewie, myli się Pan. To nie jest najgłupszy pomysł, to jest jeden z wielu głupich pomysłów dzisiejszej władzy. Aż szkoda czasu na podawanie przykładów.
~Panie Zbyszku 8-03-2009 16:55
Ma pan rację. W Holandii można jeździć rowerami po każdym parku! Można po parku jeździć na wrotkach i można to robić np. w jednym z najstarszych amsterdamskich parków. Jest to całkowicie normalne! Popieram pana!
~do autorki 8-03-2009 18:25
<i> oczywiście, przepraszamy </i>.
~Agnes~` 8-03-2009 19:23
Paranoja i głupota totalna!Dokładnie w Holandi rower jest na miejscu 1 w poruszaniu się,a w Polsce jek zwykle duży problem!!!
~*MAJKA* 8-03-2009 19:30
No tak, rowerom po parku NIE, ale oczywiście autokary z niemieckimi kuracjuszami podjeżdźają pod samo wejście do sanatorium np."Edward".Gdzie sens ilogika?
~mis 8-03-2009 20:25
Pytanie: czy za te pomysły są odpowiedzialni ludzie "Pana Prezydenta Obrebalskiego" ?? mieszkam w Cieplicach i nie wyobrażam sobie by nie móc jeździć na rowerze w parku samemu lub z dzieckiem, gdzie nie ma spalin i ruchu samochodowego; jeśli partyzanci z tzw. Straży Miejskiej beda "szumieć" to szlag mnie jasny trafi i nie ukrywam że jeśli taki przepis wejdzie to istnieje bardzo duża możliwość najechania na osobnika w przykrótkich spodenkach ktory będzie starał sie mnie zatrzymać z lizaczkiem typu "KOJAK" inaczej chupa chups i suszarką w ręku; osoba ktora nawet o takim pomysle pomyślała jest krótko mówiąc niesepłna rozumu lub normalnie rzecz ujmując chora psychicznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~do ago od kosmosu 8-03-2009 20:29
Ten artykuł nie jest poświęcony samochodom... więc nie zanudzaj ludzi... proszę! Pozdrawiam.
~rycho 8-03-2009 20:34
A ja uważam,ze powinny być wytyczone trasy rowerowe w parku,ale nie głównymi alejami.Są przecież rowerzyści i rowerzyści.Wyobrażcie sobie główną aleją chodzi zawsze pełno ludzi w piękne słoneczne dni,spacerują z malutkimi dziećmi i jak sobie wyobrażacie idiotów na rowerach.Choćby dzisiaj,spacerowałem z 15-sto miesięcznym dzieckiem i gdybym dziecka nie złapał to przejechali by po nim nic nie reagując na małe dzieci.Dlatego jestem przeciwnikiem jeżdżenia rowerów po parku.Powinny być wytyczone ścieżki dla rowerów,ale wielkie NIE po głównych alejach.Pozdrawiam
~Przerzutka 8-03-2009 20:46
Ja w tym temacie nie będę nic pisał bo się tylko powtórzę z wypowiedziami zamieszczonymi powyżej. Mam nadzieję,że czytają je nasi decydenci : po nazwiskach : M.Obrębalski i J.Łużniak-prezydenci, E.Tomera-nacz.wydziału ochr.środowiska i jej małżonek Wiesław- radny(mój kolega zresztą) + reszta "ekipy". To Was czynię odpowiedzialnymi za rozwiążanie tematu. Przypominam że piastujecie swoje urzędy z naszego, wyborców mandatu i dzieje sie to za nasze podatki. Zatem czyńcie to, o co woła lud prosty.
~ 8-03-2009 21:00
do Nudziarza - będacego autorem postu z 20:29. Czy uważasz, że jest w porządku zabranianie wjazdu rowerzystom, a pozwalanie na wjazd samochodom? Bo ja wręcz przeciwnie! Chyba, że jesteś osobą niepełnosprawną - to sorki - jest ci potrzebny wszędzie samochód!
~ 8-03-2009 21:04
jak idę piechotą to wkurzają mnie barany na
~do rycho 8-03-2009 21:23
Tak jak mówisz, są rowerzyści i rowerzyści... jednak rychu... są też ludzie i ludzie... jak ma się coś stać, to się stanie i cegła na głowę w drewnianym kościele spadnie...
~ffffff 8-03-2009 22:52
Ludzie, ale tam wcale nie znaczy że nie będzie można jeździć rowerem, tylko że nie będzie drogi rowerowej, teraz też jej nie ma, a można jeździć .
~cyklista 8-03-2009 22:56
W Jel.G.jest mało ścieżek rowerowych.Przykład w MACIEJOWEJ ścieżka traktowana jest jako PARKING SAMOCHODOWY! Straż miejska i Policja interweniowała pare razy efektu nie widać! Po co nam kolejnych PARKINGÓW SAMOCHODOWYCH!!!
~tyciuteńki 8-03-2009 23:23
Nie potrzebne nam kolejne PARKINGI SAMOCHODOWE. Przykład-codziennie w Maciejowej można doświadczyć na (psełdo) ścieżce rowerowej!!
rymcycymcy 9-03-2009 11:40
Nie prawda, że rower jest najbardziej ekologicznym pojazdem ! Najbardziej ekologiczny jest koń ! ...nie dość, że jedzie to jeszcze nawozi trasę przejazdu :)
~Zbigniew Leszek 9-03-2009 17:52
do ffffff - masz racje tylko w jednej kwestii - nie ma wytyczonej drogi rowerowej ( prawidłowa nazwa), a po parku nie można jeździć bo są wszędzie znaki zakazujące jazdy wszelkim pojazdom. Nasze Towarzystwo wytyczyło już Turystyczną Drogę Rowerową - ,,Dolina Kamiennej,, która ma być oznaczona i wybudowana w tym roku - następnym etapem miała być ,,Dolana Wrzosówki,, do Sobieszowa i ,,Dolina Podgórnej ,, do Podgórzyna. I właśnie jeden z odcinków przebiega właśnie przez ,,Park Zdrojowy,, - a dokładnie wzdłuż płotu koło dawnej Fampy. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje tym, którzy napisali na mój e-mail - tematy poruszone będziemy starać się systematycznie załatwiać. Zapraszam na 28.03 na zawody przełajowe - więcej http://jg-kk.blog.onet.pl/
~do ago od kosmosu 9-03-2009 19:03
auta nie używam prawie wcale... cały czas rower i rower...
~ago od kosmosu 9-03-2009 19:37
do autora postu z 19:03 09-03-2009. ...nazwij się w końcu jakoś...
~Spity Gonzales 9-03-2009 20:00
Dlaczego ci wszyscy rowerzyści tak się emocjonują niezdrowo ?! Przecie wiadomo , że będzie jak zawsze. Nie będzie żadnej rewitalizacji . Jeszcze WIZUALIZACJI nie pokazano. A wiadomo , że WIZUALIZACJA jest u nas najważniejsza i wszystko na WIZUALIZACJI się kończy. Rowerzyści , nie tragizujcie ! Jeden planował pierdnąć a się zes..markał. A tak poza tym , to ROWERZYŚCI DO ROWU !
~do ago od kosmosu 9-03-2009 20:39
no chyba żartujesz... chociaż dobra, niech ci bedzie... "Fidelku" Uwaga! nazywam się... Fenyloketonuria z pokładu Idy, jestem kuzynem Janko Muzykanta i przyrodnim bratem psa który jeździł koleją... czy już rozwiałem twoje wątpliwości... a zapomniałem... moim ojcem jest Skrzypak z dachu... no teraz to już całkowicie pewnie rozwiałem twoje wątpliwości... ech taki miękki jestem...:) Ps. a moim największym przyjacielem jest ten inteligent z IP z "Wrocka" przyjażnię sie też ciągle z Kubą Rozpruwaczem... tylko pssssy... bo dalej go nie złapali. Pozdrawiam aguś...:)
~ago od kosmosu 9-03-2009 21:56
do "Fidelka" - autora postu z 20:39 09.03.2009. A może wystarczyłoby tylko "Rowerzysta-pianista"?;-) Pozdrawiam!:-) aguś (od nicości)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tłumy we dworze

Nagrody dla nauczycieli

Równowaga między kulturą a naturą

Obchody jubileuszu 60–lecia Towarzystwa Karkonoskiego

Wybory: Zwycięstwo PiS

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
662
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
20%