MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

„Wpadka” z papierosami i spirytusem

Wiadomości: Region
Sobota, 16 września 2017, 6:19
Aktualizacja: 6:23
Autor: SG
Fot. Użyczone/Straż Graniczna
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze ujawnili i zatrzymali wyroby akcyzowe o wartości ponad 450 000 zł. Były to papierosy, a także krajanka tytoniowa i spirytus.

Kilka dni temu podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zauważyli dwie osoby, które przeładowywały z dziwnie wyglądającego busa worki i kartony. Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli się bardzo nerwowo zachowywać. I jak się okazało mieli ku temu powody.

- W kartonach ujawniono butelki ze spirytusem, w workach krajankę tytoniową, a w jednym z pojazdów papierosy. Po przeliczeniu okazało się, że w zaparkowanym busie, służącym za magazyn, znajdowało się 900 litrów spirytusu, 550 kg krajaki tytoniu oraz ponad 100 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę 453 tys. zł – informuje kpt. SG Rafał Potocki, p.o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Mężczyźni, mieszkańcy województwa łódzkiego, w wieku 50 i 36 lat, zostali zatrzymani i przekazani wraz z towarem i całą dokumentację dolnośląskim funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej, celem dalszego prowadzenia sprawy.

Zatrzymanym za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Powrót Bitwy o Basztę

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~grewa 16-09-2017 15:22
d..a tam...
~wx 16-09-2017 23:57
Karwasz CYRK

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
92
Tak
43%
Nie
50%
Nie wiem
7%