MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Wpadka” z papierosami i spirytusem

Wiadomości: Region
Sobota, 16 września 2017, 6:19
Aktualizacja: 6:23
Autor: SG
Fot. Użyczone/Straż Graniczna
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze ujawnili i zatrzymali wyroby akcyzowe o wartości ponad 450 000 zł. Były to papierosy, a także krajanka tytoniowa i spirytus.

Kilka dni temu podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zauważyli dwie osoby, które przeładowywały z dziwnie wyglądającego busa worki i kartony. Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli się bardzo nerwowo zachowywać. I jak się okazało mieli ku temu powody.

- W kartonach ujawniono butelki ze spirytusem, w workach krajankę tytoniową, a w jednym z pojazdów papierosy. Po przeliczeniu okazało się, że w zaparkowanym busie, służącym za magazyn, znajdowało się 900 litrów spirytusu, 550 kg krajaki tytoniu oraz ponad 100 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę 453 tys. zł – informuje kpt. SG Rafał Potocki, p.o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Mężczyźni, mieszkańcy województwa łódzkiego, w wieku 50 i 36 lat, zostali zatrzymani i przekazani wraz z towarem i całą dokumentację dolnośląskim funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej, celem dalszego prowadzenia sprawy.

Zatrzymanym za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

VII Dolnośląski Kongres Samorządowy

O rozpadających się górach

Udany Piknik Strzelecki

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~grewa 16-09-2017 15:22
d..a tam...
~wx 16-09-2017 23:57
Karwasz CYRK

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

W Termach Cieplickich superpromocja!

Teraz lepiej widać

Pożegnali Słońce

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
118
Tak
64%
Nie
35%
Nie wiem
2%