MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wpadka amatorów nielegalnego „dymka” i lewego spirytusu

Wiadomości: REGION
Środa, 11 marca 2009, 10:24
Aktualizacja: 10:24
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Dziesięć i pół tysiąca złotych warte są papierosy z przemytu oraz alkohol nielegalnego pochodzenia zabezpieczone przez funkcjonariuszy Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Przemytnik papierosów, obywatel Niemiec, wpadł podczas wspólnej kontroli patrolu ŁOSG i niemieckiej policji. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 500 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości 4000zł. Ujawnione papierosy zostały zabezpieczone przez niemieckie służby celne – poinformowała kpt. Joanna Woźniak, oficer prasowy Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Alkohol z nielegalnego źródła (19 litrów) pogranicznicy z Lubawki zabezpieczyli podczas działań w Legnicy w mieszkaniu jednego z mieszkańców miasta. Było tam także ponad 700 paczek papierosów z ukraińskimi i rosyjskimi znakami akcyzy skarbowej. Mężczyzna przyznał, iż ujawniony towar jest jego własnością. Łączna wartość zabezpieczonego towaru wyniosła ponad 6500 zł.

W miejscowości Przesieczany zgorzeleccy strażnicy graniczni zatrzymali obywatela Boliwii, który nielegalnie przebywał na terytorium naszego kraju – nie posiadał wymaganych przepisami prawa dokumentów. Sąd zdecydował, że mężczyzna trafi do Ośrodka dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim, w celu wydalenia z Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świętowali Złote Gody

Monitornig pomoże?

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Komentarze (3) Dodaj komentarz

piipi 11-03-2009 14:08
..czujne *fajne noski Strazy Granicznej...sa zawsze sprawne !.*FAJNIE !.
diablica 11-03-2009 14:21
z tym zawsze to tak nie do końca piipi bo jakby tak było to by tu żadnych przemytów nie było:) ale coraz czujniejsi są to fakt:)
Locke 11-03-2009 18:18
Teraz cała SG z ŁOSG hurtem wali do kadrowca z Policji jeleniogórskiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Fetor na Moniuszki

Uczniowie piszą listy...

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Na roboczo o partnerstwie

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
860
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%