MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

WOŚP bez incydentów, trwa liczenie złotówek

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:29
Autor: TEJO
Kwoty prawie 60 tysięcy złotych doliczono się w sztabach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po godzinie 20. Wolontariusze wciąż liczą zebrane podczas kwesty pieniądze.

– Pełne ręce roboty! – mówi Marian Łata komendant hufca i szef sztabu przy Związku Harcerstwa Polskiego. – Po dwudziestej mieliśmy na liczniku ponad 33 tysiące złotych – dodaje. A nie wszystkie pieniądze zostały jeszcze policzone.
Grzegorz Bielewicz, szef sztabu przy stowarzyszeniu Wspólne Miasto doliczył się około 24 tysięcy zł. Ale i tam do bazy danych nie trafiły jeszcze wszystkie zebrane datki. W puszkach znajdowano nie tylko złotówki, lecz także euro.

Sporą sumę udało zgromadzić się podczas licytacji. Największym wzięciem cieszyły się rysunki Macieja Lerchera i płyty z autografami Piotra Rubika, które licytowano we Wspólnym Mieście.

Jak nam powiedziała komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, tegoroczny XIV Finał WOŚP w Kotlinie Jeleniogórskiej upłynął wyjątkowo spokojnie. – Nie odnotowaliśmy żadnego incydentu – mówi kom. Bagrowska.

O godzinie 20 na placu Ratuszowym wystrzeliły fajerwerki. Jednak podziwiać je mogli tylko zgromadzeni w centrum miasta i okoliczni mieszkańcy. Widoczność ograniczała gęsta mgła. Sztucznych ogni prawie w ogóle nie było widać z miejsc oddalonych od ratusza o ponad kilometr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wolontariuszka 8-01-2006 23:40
Wspaniała zabawa, niesamowity radosny dzień niesienia pomocy ;) szkoda, że tylko raz w roku :( Jelenia Góra pokazała w tym roku, że potrafi ;) oby za rok było też tak albo i nawet lepiej ;) pozdrawiam ;)
~abcdef 9-01-2006 3:49
Nie daję nic na orkiestrę, od kiedy dowiedzialem się, że dzięki ofiarności ludzi cała rodzinka Owsiaka całkiem nieźle żyje dzięki fundacji, no i przetargom. Zresztą nie cierpię go chociażby z tego powodu, że stary facet rżnie nastolatka- dla mnie błazen! Wiem, wiem - zaraz usłyszę burzę krytyki, zwłaszcza od tych co na co dzień nie ustąpią miejsca w autobusie, a dzisiaj pierwsi krzyczą ...Życie, życie, a gdzie funcje państwa? Czyż nie do państwa należy zakup sprzętu medycznej? NIenawidzę tego jednodniowego zakłamania!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

„Zielony” przystanek

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Bobry na Zabobrzu

Rusza JBO 2021  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2053
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%