Kotlina Jeleniogórska: Woskar na kolanach przed Lotnikiem

Niedziela, 20 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 20 sierpnia 2006, 21:34
Autor: Agnieszka Rafińska
Wzbudzające wiele emocji derby powiatu jeleniogórskiego już za nami. W spotkaniu drugiej kolejki ligi okręgowej Lotnik pokonał w Wojcieszycach tamtejszy Woskar aż 6:0!

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry. Pierwszą sytuację podbramkową mieli goście. Hamowski podał piłkę do Bojanowskiego, którego lekki strzał bez problemu broni Tomasz Stefanowicz. Chwilę później z kontrą wychodzi Woskar. Raus bez problemu łapie piłkę uderzoną przez Sete.

Zespół ze Szklarskiej Poręby miał lekką przewagę w kolejnych minutach pojedynku. Mimo to najgroźniejszą akcję w tym czasie przeprowadzili Jeżowianie. Lis podaje piłkę do Kondraciuka, a ten w wyśmienitej sytuacji strzela nad poprzeczką.

Piłkarze Woskaru jednak nie poddawali się. „Lotnicy” bojąc się groźnych kontr zaczęli faulować rywali. Po faulu Hamowskiego rzut wolny wykonuje Seta ale piłka przelatuje obok słupka.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jeszcze jedną akcję postanowili przeprowadzić podopieczni Marka Herzberga. Hamowski „szczupakiem” dopada do bezpańskiej piłki i daje prowadzenie Lotnikowi. Do przerwy nic się nie zmieniło i Jeżowianie schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką.

Utrata gola zupełnie załamała gospodarzy. W drugiej części spotkania wyszli zupełnie zdezorientowani i nie potrafili stworzyć ani jednej klarownej sytuacji pod bramką Rausa. Natomiast uskrzydleni „Lotnicy” atakowali coraz śmielej. Dało to efekt.

W ciągu 15 minut zdobyli aż cztery bramki. Najlepiej spisał się Kondraciuk, zdobywca trzech goli. Był blisko klasycznego hattricka ale jego trafienia przedzielił Zieliński. Ostatnią bramkę strzelił Zawadzki. Do końca spotkania nic już się nie zmienia i Woskar przegrywa z Lotnikiem 0:6.

<b>Żółte kartki:</b>
Michałek (Woskar) 35 min. – Rześny (Lotnik) 41 min.

Kibiców: ok. 150.

<b>Skład Lotnika:</b>
Jarosław Raus – Marcin Rześny, Robert Turczyk, Michał Kowiel (Karol Kruze) –Kamil Bojanowski, Krzysztof Winiarski (Michał Zieliński), Dariusz Marciniak, Adrian Lis (Patryk Bijak), Kazimierz Hamowski – Marcin Romaniak, Jarosław Kondraciuk (Mateusz Zawadzki).

<b>Skład Woskaru:</b>
Tomasz Stefanowicz – Artur Seta, Dariusz Michałek (Michał Kozłowski), Krzysztof Jahn, Jarosław Woś (Marcin Wąsik) – Paweł Stefanowicz, Grzegorz Hornicki, Sebastian Ejdys, Tomasz Sobolewski – Przemysław Biernat, Arkadiusz Gawlik.