MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Worldloppet na Rocznym Zgromadzeniu w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 19 czerwca 2010, 19:10
Aktualizacja: 19:13
Autor: arec
Fot. arec
W Szklarskiej Porębie dobiega końca Roczne Zgromadzenie Worldloppet. Biorą w nim udział organizatorzy największych biegów masowych na świecie.

Zgromadzenie debatowało o sprawach organizacyjnych i finansowych. – Takie spotkanie jest również znakomitą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy organizatorami poszczególnych biegów – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej w Hotelu Las Angelo Corradini, prezydent Worldloppet.

Corradini ocenił tegorocznym Biegu Piastów – Był dobrze zorganizowany, zawodnicy startowali w dobrych warunkach i na dobrze przygotowanych trasach.

Prezydent Worldloppet był mile zaskoczony dużą ilością początkujących zawodników, którzy wystartowali w Biegu Piastów – Być może to zasługa Justyny Kowalczyk, ale jest to pozytywny znak – mówił Corradini.

Opowiadając o swojej wizycie na Polanie Jakuszyckiej przed 20 laty Corradini wspominał - Jeżeli chodzi o las było dużo gorzej. W tym roku kiedy przyjechałem zobaczyłem piękny nowy las.

Corradini powiedział jednocześnie, że organizatorzy będą musieli poprawić pewne niedociągnięcia wśród których wymienił: problemy z transportem zawodników, parkingi, tablice informacyjne dla zawodników zza granicy, wymiana złamanych kijków. Powinno pojawić się również więcej punktów z czerwonym krzyżem. Prezydent Worldloppet stwierdził także, że przy obecnej ilości zawodników warunki są odpowiednie, ale przy większej liczbie biegaczy trzeba będzie poszerzyć trasy.

Przewodniczący obradom tegorocznego zgromadzenia Radovan Havlin z Jizerskiej Padesatki poinformował, że Worldloppet postanowiło zaprosić organizatorów rosyjskiego biegu w Rybińsku. Przedstawią oni swoje dotychczasowe osiągnięcia i być może bieg zostanie przyjęty do Worldloppet.

Julian Gozdowski, komandor Biegu Piastów wyraził nadzieję, że tegoroczny Bieg Piastów i organizacja Rocznego Zgromadzenia udowodniły, że przyjęcie Biegu Piastów do Worldloppet było dobrą decyzją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Tak nie wolno parkować!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mks 20-06-2010 17:47
Już chyba najwyższy czas podziękować Panu Julianowi za wieloletni wkład w zacofanie Jakuszyc. Jedyne takie miejsce w Polsce z takimi warunkami klimatycznymi i co? NIC tylko wielki pic. Biegałem tam w latach 70-tych, biegam i teraz. Nic sie nie zmienia, tylko kosmetyka. Leczenie syfa pudrem. Potrzebny jest ktoś z wizją, młody, energiczny. Pomysły P. Gozdowskiego się wypaliły.
~Gryf 22-06-2010 20:56
My powiniśmy przez cały czas dziekować Panu Julianowi i cenic go za to co stworzył. Stworzył to dla biegaczy i jesteśmy mu wdzieczni. Zawiść i zazdrość nie zna granic !!!!!!!!!!!
~Krzysztof. S.P. 1-07-2010 23:54
Mało było osób wierzących w puchar świata. Ale te osoby to ludzie z dużym sercem.Nie było łatwo przekonać FIS.Nie wiem kto wykonał najwięcej pracy aby doprowadzić do przekonania delegacji z FIS.Magicznym osobą bardzo dziękujemy.Nie powinniśmy się dzielić lecz cieszyć się tą pozytywną decyzją.Czeka nas teraz dużo pracy aby przekonać jak największą rzeszę mieszkańców naszego regionu.Damy radę wierzę w was.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Powrót imprez rowerowych

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
273
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%