MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Worek medali młodych fighterów!

Wiadomości: Świętoszów
Środa, 4 grudnia 2013, 13:28
Aktualizacja: Czwartek, 5 grudnia 2013, 16:07
Autor: MDvR
Fot. użyczone
21 zawodników z klubów Shidokan Jelenia Góra, Gwardia Jelenia Góra i Shidokan Bolków w wieku od 4 do 14 lat wzięło udział w sobotę, 30 listopada w zawodach zorganizowanych przez Malinowski Team w Świętoszowie. Mali sportowcy rywalizowali w trzech konkurencjach: biegu samuraja, sumo grappling i junior grappling oraz sparingach na zasadach K–1.

Jelenią Górę reprezentowali: Filip Chmielewski, Szymon Gadecki, Patryk Zubik, Hubert Świętoń, Kacper Omelko, Mateusz Tuchto, Ines Gredes, Olek Chadży, Wiktor Pęczek, Kacper Szajkowki, Julia Zawadziłło, Patryk Dziedzicki, Jakub Lelewicz, Marco Ricottone, Miron Szymański, Brajan Bzowy, Wiktoria Bzowy, Bartosz i Tomasz Siwierscy.

Pierwszy odbył się drużynowy bieg samuraja, który został podzielny na pięć drużyn. Nasi zawodnicy zdecydowanie zdominowali pozostałych startujących zdobywając pierwsze złote medale. Następnie rozpoczęto rywalizację w sumo grappling, która ze względu na dużą ilość startujących odbywała się na dwóch matach. W tej konkurencji nasi podopieczni zdobyli 4 złote medale, 3 srebrne i 3 brązowe. Po dekoracji medalowej zostały rozegrane walki w junior grappling. Jeleniogórscy zawodnicy musieli wykazać się znajomościami technik grapplingu (parteru). Tutaj także bardzo dobrze spisali się podopieczni Mariusza Ligiżyńskiego zdobywając 6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Po zakończeniu wszystkich konkurencji dzieci i rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który dodał im energii i sił na kibicowanie najstarszym zawodnikom, którzy walczyli na zasadach K1. W tej konkurencji Shidokan Jelenią Górę reprezentowali Dominik Nowak oraz Mateusz Furman. Mimo młodego wieku zapreprezentowali wysoki poziom. Sparingi te były dobrym przygotowaniem do Ligi Thai-Boxingu, która odbędzie się 14 grudnia w Jaworze.

- Serdeczne podziękowanie dla rodziców, którzy pomagali przy startach jeleniogórskich fighterów, a w szczególności Pani Małgorzacie Omelko, która pełniła funkcję kierownika klubu oraz firmie RO-KO za transport dzieci – mówi Mariusz Ligiżyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Ciekawe pary w drugiej rundzie

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~@@@ 4-12-2013 13:43
BRAWO MATEUSZ FURMAN!!!TRZYMAJ TAK DALEJ:)
~kokardy 5-12-2013 14:56
niech ich pasy wiazac naucza na poczatku ;)
~kibic 5-12-2013 20:05
Brawa dla Pani Kierownik :)
~ali 5-12-2013 22:40
wygrana była w większości Pani kierownik Olelko. odpowiednia osoba na odpowiednik miejscu.
~ 6-12-2013 18:05
brawo dla Gwardii

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

Przed nami decydujący turniej

Kolarski weekend w Karkonoszach

Wraki wróciły po przerwie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
142
Tak
39%
Nie
54%
Nie wiem
8%