MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

WORD Jelenia Góra podsumowuje I półrocze 2020

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 lipca 2020, 14:07
Aktualizacja: Sobota, 4 lipca 2020, 10:37
Autor: TS
Fot. TS
Pierwsze półrocze roku 2020 upłynęło pod znakiem epidemii wywołanej wirusem COVID–19. Epidemii, która spowodowała zawieszenie egzaminowania w WORD Jelenia Góra na siedem tygodni oraz miała wpływ na zmniejszoną liczbę egzaminów już po odwieszeniu egzaminowania w maju.

Zamiast 8-9 egzaminów dziennie na egzaminatora, przeprowadzaliśmy 5, stopniowo zwiększając ich liczbę w każdym kolejnym tygodniu.

Od stycznia do końca czerwca łącznie przeprowadziliśmy 17918 egzaminów w Jeleniej Górze, Kamiennej Górze, Bolesławcu, Głogowie oraz Miliczu.

Zdawalność egzaminu teoretycznego na kategorię „B” wyniosła w tym czasie 54,75% a praktycznego 48,76%. Odpowiednio dla kategorii „C” teoria wyniosła 62,45% a praktyka 81,97%.

Warto przy tym przypomnieć, iż Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze może się pochwalić jedną z najlepszych zdawalności spośród wszystkich Ośrodków w Polsce, a ostatnio był nawet na pierwszym miejscu. Wpływ na tak dobrą zdawalność maja oczywiście lokalne Ośrodki Szkolenia Kierowców.

WORD Jelenia Góra przeprowadza również kursy ze szkolenia z zakresu: kierowania ruchem drogowym, redukujące punkty karne oraz kursy reedukacyjne dla osób które utraciły prawo jazy.

Dyrektor WORD Jelenia Góra Wojciech Leszczyk

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Powrót Bitwy o Basztę

Co z dużą ilością nakrętek?

Trio Vovalis operetkowo w Parku Zdrojowym

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Pamięci poległych

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
366
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%