MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Wolontariusze z wielu krajów w janowickiej lecznicy

Wiadomości: Region
Piątek, 10 sierpnia 2012, 7:45
Aktualizacja: 19:31
Autor: red
Fot. Wolontariusze
W Szpitalu Rehabilitacyjnym w Janowicach Wielkich przebywa międzynarodowa grupa wolontariuszy. Młodzi ludzie z Hiszpanii, Francji, Korei Południowej, Tajwanu, Ukrainy i Polski pomagają w trwających pracach renowacyjnych. Zbijają tynki, sprzątają teren, itp. W Janowicach Wielkich przebywają od 30 lipca, ich pobyt kończy się w sobotę. Młodzi wolontariusze pracują tutaj w ramach międzynarodowego projektu społeczno–edukacyjnego.

- Wszyscy jesteśmy normalnymi, młodymi ludźmi, ale zamiast biernie spędzać wakacje, wolimy dać coś z siebie i zrobić coś dobrego dla świata. W ośrodku jest bardzo dużo pracy, dlatego osoby tu zatrudnione są zadowolone, że na ten krótki (dwutygodniowy okres czasu) miały dodatkowe dziesięć par rąk, chętnych do pracy - opowiada Adrian Suchta, jeden z uczestników workcampu w Janowicah Wielkich.

- Przez te dwa tygodnie udało się zrobić naprawdę dużo, a wolontariusze niewątpliwie przykuli uwagę pacjentów i okolicznych mieszkańców. I tu pewnie nasunie się pytanie – skąd wzięli się tacy wolontariusze? Dlaczego pracują ‘za nic’? Otóż workcampy organizowane są na całym świecie od wielu-wielu lat, a najlepszą zapłatą jest satysfakcja z tego, że się pomogło. Ponad to, jest to świetna okazja żeby dowiedzieć się czegoś o innych kulturach, poznać ciekawych ludzi i "podszlifować" znajomość języka. Dlatego chciałbym zachęcić wszystkich młodych ludzi, którym nie jest obojętna idea bezinteresownej pomocy do zainteresowania się workcampami - zachęca Adrian Suchta i dodaje: informacji można szukać na stronie www.workcamps.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla komfortu pasażerów

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Skalne ławki pod Szrenicą

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 10-08-2012 9:26
fajnie , obiekt po byłym Prewentorium Kolejowym od dawna prosił się o remont
rymcycymka 10-08-2012 10:03
- "Kazdy ma cos,co moze dac innym" - zauwazyla Barbara Bush/zona Georga Busha/ ,a ktora ma duze konto bankowe ! ~BRAVO ! dla Fajnej Mlodziezy .. za niesienie dobra .. od serca,ktore nie potrzebuje bankowej kasy pancernej !
CН.W.D.P. 10-08-2012 11:00
ŁEEEE... MYŚLAŁEM, ŻE REHABILITACJĘ ZA DARMO ROBIĄ, TO BYM SE POJECHAŁ, NIECHBY NA MNIE TEŻ SOBIE POWOLONTARIOWALI... A ONI TYNKI. MAŁO TO U NAS BEZROBOTNYCH, KTÓRZY ZA DARMO KASĘ Z POŚREDNIAKA BIORĄ?? DAĆ IM ZASZCZYTNE MIANO WOLONTARIUSZA W OŚRODKU REHABILITACYJNYM, MŁOTKI, ŁOPATY I NIECH ZBIJAJĄ TYNKI, A NIE LUDZI Z AZJI ŚCIĄGAĆ I PŁACIĆ ZA ICH POBYT. TA POLSKA, TO NAPRAWDĘ DZIWNY KRAJ...
~heheheh 10-08-2012 12:48
dobre, dobre, to co napisałeś CHWDP ^_^ każdy kto dostaje zasiłek mógłby ze 2 dni w miesiącu zostać przymusowym wolontariuszem i np łatać dziury na ulicach naszego miasta, albo zbierać psie odchody z chodników :D
~ 10-08-2012 13:44
Zapłaciliby im za samo to że piszą się na to choćby te 200 300 zł :((
~MONICA 10-08-2012 15:10
Jacy wolontariusze??!!Przecież mają wakacje za free.... zwiedzą Polske bo mało kto z zagranicy wie ze taki kraj jest.Ja tez bym pojechala na taki wolontariat np: do Rzymu na 2 tygodnie.Za nic placic nie trzeba, spanie jest, jedzenie jest i przezwoz tez.Ciekawe kto za to placi???Pewnie znow zdzieraja z najbiedniejszych.....?
~Antykryzys 10-08-2012 17:19
Wolontariat to współczesna forma niewolnictwa. Szczególnie w Polsce, a szczególniej w Sobieszowie, a jeszcze szczególniej tam gdzie pani Czernow w klubie sportowym prezesuje.
~@MONICA 10-08-2012 22:40
Wiem coś o projektach unijnych i o wolontariacie... Powiem Ci, że owe projekty nie mogą mieć celu turystycznego, a wolontariusze biorący udział są zawsze oddani swojej "pracy" i chętni do pomocy. Brawa dla nich za chęci!
~ 10-08-2012 22:53
Uczcie się * od młodzieży z zagranicy, sami kasajcie rękawy i do roboty , a nie leżycie do góry jajami.
~P. 11-08-2012 13:50
Do komentujących - wolontariusze, którzy wyjeżdżają na workcamp płacą za niego! Nie mają za darmo zakwaterowania ani noclegu, a tym bardziej nie są zwracane koszty podróży, więc nie przyjechali tu na 'darmowe wakacje' tylko, żeby pomóc! Warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Ile dostaną sołectwa?

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
138
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%