MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wolne w Wigilię w gwiazdkowym prezencie

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Piątek, 14 grudnia 2007, 8:09
Aktualizacja: 8:13
Autor: TEJO
Urzędnicy w ratuszu 24 grudnia odpracują w najbliższą sobotę, 15 grudnia.
Fot. Agnieszka Gierus
W tym roku Wigilia świąt Bożego Narodzenia przypada w poniedziałek. To normalny dzień pracy, ale są propozycje, aby uczynić go częściowo wolnym. Czy to konieczne?

Z nietypowym apelem do minister pracy zwrócił się piątkowy Super Expres. – Niech pani skróci czas pracy 24 grudnia, tak żeby wszyscy mogli wrócić do domu w południe! – pisze gazeta.

Dziennik argumentuje, że Wigilia to czas bardzo pracowity w domach: trzeba przygotować wieczerzę, ubrać choinkę i już zadbać o święta. W wielu przypadkach to nie jest możliwe, bo panie do późna muszą pracować w biurach lub stać za ladą. To wszystko może zmienić minister pracy Jolanta Fedak jednym podpisem.

W Jeleniej Górze wolną Wigilię będą mieli urzędnicy z magistratu, ale tylko dlatego, że odpracują ten dzień w nadchodzącą sobotę. Urząd miejski będzie wtedy otwarty jak w dni powszednie. Od poniedziałku (24 grudnia) do środy placówka będzie zamknięta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska

Wandalizm czy profanacja?

Nowy dyrektor WORD

Komentarze (5) Dodaj komentarz

marl 14-12-2007 8:20
U mnie w pracy Pan Prezes dał wolne w wigilię. Jego łaska nie ma granic - kazał wziąć wolny dzień z urlopu wypoczynkowego, a jak ktoś już nie ma urlopu to chyba będzie odpracowywał.
ebee 14-12-2007 8:28
Zawsze w wigilię szef zwalniał Panie w wigilię koło południa- były życzenia...... Dzieki cudownemu pomysłowi w sobotę pracownicy będą ........siedzieli 8 godzin, bo........ inne instytucje mają wolną sobotę. Paranoja !!
~tijs 14-12-2007 9:12
a u mnie, szef dal wolna sobote, rowniez wigilie i 3 dni po siwetach. wiec dopiero 2 stycznia do pracy...wspanialy szef
~_rymcycymcy____ 14-12-2007 9:21
Poszedłem do zatrudnionych u mnie pań i mówię: "Od jutra macie tydzień wolnego ! A one na to: NIE, NIE CHCEMY !!! " ...i wtedy mnie żona obudziła do roboty :/
~kmam 14-12-2007 15:13
Uważam że i panie i panowie winni czynnie uczestniczyć w przygotowaniach do Wigilii. Najczęściej panowie ulatniają się z domu, aby ich nie dręczono i idą dręczyć innych. Dziwią się że jakaś instytucja (sklep, bank, urząd) nie jest czynny, bo mogliby tam przeczekać roboty domowe. A mogłoby by być tak pięknie, wszystkie instytucje czynne, tylko naprawdę skrócony czas pracy dla wszystkich, uśmiech plus szczere życzenia i do domu. A tam czas dla rodziny, do wspólnego przygotowania wieczerzy wigilijnej. Najczęściej sami chcemy wolnego a nie widzimy że inni tego czasu wolnego też potrzebują. Dajmy go w ten sposób, że nie załatwiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę, załatwmy to wszystko wcześniej a czas wigilijny poświęćmy tylko sprawom naprawdę ważnym, tylko tym które nie można było załatwić wcześniej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podczas ferii zimowych ski–busy pod Śnieżką

Przed nami finał WOŚP

Zielona woda...  

Bosskie kobiety

Większość za zmianą

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
419
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%