MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wolą swoich

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:37
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Burza podczas rekrutacji w I Liceum Ogólnokształcącym

Faworyzowanie uczniów własnego gimnazjum zarzucają komisji rekrutacyjnej w I LO w Jeleniej Górze rodzice Damiana Gałka. – Mój syn ma wysoką średnią, a nawet nie znalazł się na liście – mówi mama kandydata do liceum
Złożyłem dokumenty do I LO jako szkoły drugiego wyboru. Miałem dużo punktów oraz osiągnięcia w nauce, więc bardzo zdziwiło mnie, że nie ma mnie na żadnej liście – powiedział Damian, który jako pierwszą szkołę wybrał liceum w Cieplicach.

W rozmowie ze mną komisja najpierw zażądała przyniesienia oryginału świadectwa w ciągu jednego dnia, a potem powiedziano mi prosto w oczy, że preferuje się uczniów gimnazjum tej samej placówki – dodaje Małgorzata Gałek, matka chłopca. Jak twierdzi, to już drugie takie doświadczenie jej syna w tej szkole. Wcześniej nie przyjęto chłopca do tamtejszego gimnazjum. Teraz nie umieszczono na listach do liceum.
– Gdyby ten uczeń zadeklarował ostatecznie chęć uczęszczania do naszego liceum, natychmiast został przyjęty do szkoły – wyjaśnił postępowanie komisji Paweł Domagała, dyrektor I LO w Jeleniej Górze.

Najpierw zdecydowani Zdaniem dyrektora, komisja rekrutacyjna żądając szybkiego przyniesienia świadectwa, działała w imieniu innych uczniów, chcących dostać się do liceum.
– Co roku spotykamy się z sytuacją, gdzie zdolni uczniowie, mający dużo punktów i fantastyczne osiągnięcia w nauce blokują miejsca na listach w kilku szkołach.

W jeleniogórskich szkołach nie zabraknie miejsca dla żadnego z gimnazjalistów. Urzędnicy miejscy mówią nieoficjalnie, że miejsc w szkołach średnich jest nawet więcej niż chętnych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Utrudnienia w centrum Szklarskiej Poręby  

Kto był za podwyżką wywozu śmieci?  

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Gminy pomogą

8 małych kroków do zdrowego odżywiania

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Bilety MZK też podrożeją?

Milczy dzwon zegarowy

Sonda

Jest projekt podatku od bezdzietności. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
1129
Tak
18%
Nie
77%
Nie mam zdania
5%