MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Wójt Pietrowski dostał absolutorium

Wiadomości: Mysłakowice
Wtorek, 28 kwietnia 2009, 18:04
Aktualizacja: Środa, 29 kwietnia 2009, 19:34
Autor: Ania
Fot. Ania
Zdzisław Pietrowski została oceniony pozytywnie przez większość radnych, którzy zebrali się na sesji absolutoryjnej. Nie posłuchali Augustyna Wilczyńskiego, radnego reprezentującego Komitet Wyborczy z Karpnik, który krytycznie ocenił niektóre decyzje wójta.

Radny Wilczyński przedstawił kilka argumentów przeciwko wójtowi m. in. brak dbałości o gminne drogi oraz utrudnianie dostępu do publicznej informacji. Źle ocenił także udzielenie pożyczki Karkonoskiemu Systemowi Wód i Kanalizacji. Mówił też o drodze gminnej biegnącej przez kopalnię skalenia w Karpnikach, którą kopalnia rozebrała nie pytając nikogo o zgodę.

Pozostali radni nie mieli większych zastrzeżeń do działalności wójta i dzięki ich dwunastu głosom otrzymał on absolutorium za wykonanie budżetu w 2008 roku. Przeciwko było dwoje radnych.

- Absolutorium jest mi potrzebne, ale równie ważne są dla mnie głosy za jego udzieleniem, jak i przeciw. – mówił Zbigniew Pietrowski, podczas poniedziałkowej sesji.

Włodarze gminy Mysłakowice planują w niedługim czasie rozpocząć następujące inwestycje: budowa ośrodka zdrowia, modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury czy remont ulicy Świerczewskiego w Łomnicy, którego koszt początkowo oszacowano na 500 tysięcy złotych, ale ostatecznie ma on wynieść 930 tysięcy złotych.

– Kwota wzrosła ponieważ jest to bardzo długa ulica i wymaga kompleksowego remontu. Zależy nam na tym, żeby go dobrze przeprowadzić i nie wracać już do tego tematu w przyszłości. – tłumaczył Zdzisław Pietrowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kampania ławkowa

Drugi taki przystanek

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 28-04-2009 20:29
To prawda drogi w gminie Mysłakowice tj: Karpniki, Bukowiec, Mysłakowice, Łomnica, Wojanów, Kostrzyca - TRAGEDIA!!!!!! Gmina Mysłakowice= Wilkowyje.
~Zdzich 28-04-2009 21:18
No Łomnicę jak najbardziej przydałoby się wreszcie zrobić, bo obecnie ta droga woła o pomstę do nieba. Wystające albo zapadnięte studzienki, na których można koła pourywać, większość drogi to kamienie po których nie idzie normalnie jechać... Gdzie te chodniki? Gdzie to poszerzenie drogi?
~Sympatyk 28-04-2009 21:54
Gratulacje dla Wójta. Stara się jak może, aby Gmina rozwijała sie. Trzymać tak dalej.
~hjgdfhf 29-04-2009 10:04
rozwija sie -ciekawe w jakiem kierunku????!!!!!!!!!! co zostalo zrobione w Myslakowicach? CHyba tylko male dziury zalatane ,ktore po paru tygodniach znowu sie pokazaly-śmiech na sali
~ 29-04-2009 10:13
w łomnicy niedawno zrobiono kawałek drogi obok szkoły szkoda tylko że studzienki wystają lub są zapadnięte
~mysłakowiczanin 29-04-2009 16:18
Zbigniew, Zdzisław trudno się zdecydować :) bracia?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla turystów

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Nowości w muzycznym poranku

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%