MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Wójt dobra rada w Jagniątkowie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 18 października 2010, 10:10
Aktualizacja: 11:11
Autor: RED
Fot. Organizator
Członkowie Watry Jagniątkowskiej, reprezentujący społeczność najbardziej oddalonej od centrum części Jeleniej Góry spotkali się w miniony piątek z wójtem Marciszowa Stefanem Zawieruchą.

Gmina Marciszów często stawiana jest za wzór innym samorządowcom. Dobre decyzje, inwestycje i zadowolenie mieszkańców – czyli to, co w rządzeniu jest najważniejsze.

Wiadomo, że w Jagniątkowie sporo pozostaje do zrobienia, a niektórych inwestycji zrealizowanych w Marciszowie, można tamtejszym mieszkańcom pozazdrościć. Ludzie działający w Watrze Jagniątkowskiej, którzy postawili sobie za cel promocję tej byłej miejscowości, a od kilku lat części Jeleniej Góry, uważają, że miejscowe władze powinny zainspirować się tym, co zrobił w Marciszowie wójt Zawierucha.

Nie bez powodu wybrali czas przedwyborczy. Liczą, że kandydaci na prezydenta miasta wezmą wzór z samorządowca z tej gminy w powiecie kamiennogórskim. Spotkanie odbyło się w siedzibie Watry. Wójt Zawierucha zdradził zebranym swój przepis na sukces.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~eryk 18-10-2010 10:47
zawsze jak czytam artykuły napisane przez RED, to zastanawiam się czy ten ktoś wie co to styl i gramatyka...eh
~ 18-10-2010 12:18
DOLNOŚLĄZAK. Publikacja winna być przedrukowana przez kamiennogórski Regionalny Tygodnik Informacyjny. Domyślam się, że wójt ponownie startuje w wyborach. DOLNOŚLĄZAK.
~Janek78 18-10-2010 13:02
A Marciszów to przypadkiem nie gmina wiejska? Tak się pytam bo słyszałem ze Warta chce przekształcić Jagniatków w wioskę i dołączyć do Podgórzyna. He, ja to olewam bo jeżdżę samochodem, ale życzę powodzenia tym co jedzą autobusami, po takiej zmianie. 3 autobusy na dzień? - przy dobrym układzie. A no i zbudujmy drogę asfaltowa z Jagniątkowa do Podgózyna od razu! Ale za to będziemy mogli dostać dotacje na agroturystykę! A chyba o to chodzi członkom prowadzącym w Jagniątkowie pensjonaty czy restauracje. Oni jak miel kasę, tak będą mieli jej jeszcze więcej, a my biedni mieszkańcy będziemy klepać jeszcze większa biedę. Ale w sumie to może dobrze, skończy się co niektórym finansowanie życia przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - bo przecież oni \"finansują\" mieszkańców Jeleniej Góry, a my już nimi nie będziemy. A tak w ogóle co według Wójta można by zrobić w Jagniatkowie na wzór Marciszowa? Przepust pod torami? Ale my nie mamy torów ;p No chyba ze ja o czymś nie wiem i Watra wpro
~ 18-10-2010 13:06
Ale my nie mamy torów ;p No chyba ze ja o czymś nie wiem i Watra wprowadzi nam kolejkę ekologiczną. A tak w ogóle jak można porównywać gminę Marciszów (ponad 4tys mieszkańców) do Jagniątkowa (ile nas jest? 600?)! PS. Sory za błędy, ale niedługo, według warty będę mieszkał na wsi, a wieśniakowi przecież można! A tak poza tym to olewam politykę w Jagniątkowe, ale to co robi Watra to śmiech na sali. Pozdro 500.
~ 18-10-2010 15:08
Całe te stowarzyszenie po co to? Cisza, cisza, wybory i aktywność. Niektóre wręcz powstają 3-4 miesiące przed wyborami. Liderzy pchają się na radnych. Zrobią jakiś festyn. Coś obiecają. Czasem powiedzą, ze załatwili latarnie, chodnik. Ot cała filozofia. Nieważne jak, nieważne gdzie, ważne że w mediach. Zobaczycie po listopadzie czy będzie o nich słychać lub czy mieszkańcy coś zyskają. Tak naprawdę niech wykażą się z realnych sukcesów. Swoich. Sprawdźcie w internecie ile ich działa w Jeleniej Górze.
~KrzysiekM 18-10-2010 21:33
Panie Gajewski? To pan jest teraz Janek?
~wie39 18-10-2010 21:50
to nie gajewski-znam dziada...
~jelgór 18-10-2010 22:33
przyłączyć jagniątków do marciszowa i spokój, albo lepiej od razu do czech:)
jgajewski 18-10-2010 23:56
Józef Gajewski - do Krzyska M ! Kiedy mijam Cię na ulicy , to żal mi Ciebie Chłopie ! Tak za mną tesknisz, że chyba jak lodówkę otworzysz to też mnie widzisz. Ni jak nie pojmujesz, że w Jagniątkowie coraz więcej mieszkańców kuma, o co tak naprawdę niejakiemu Panu Wiesławowi D. chodzi !!! Dziękujemy Jelonce, że tak wiekopomne wydarzenie, jak spotkanie z Wójtem Marciszowa odnotowała, bo by je mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej przegapili. Z poważaniem: Józef Gajewski ...
~............ 19-10-2010 6:49
Ten Janek 78 ma rację. A teraz kamyk do ogródka osoby piszącej ten artykuł: "Wójt Zawierucha zdradził zebranym swój przepis na sukces." - szkoda, że w artykule nie ma tego "przepisu". Jest mowa o spotkaniu, ale niczego nie napisano na temat tego, co przedstawił pan Zawierucha. Słowo "przepis" to trochę za mało.
Tomy M. 19-10-2010 11:42
Panie Janek78, domki dzieciom Pan już pobudował ... po co Pan się pcha na stołek?. Stary pryk już z pana, niech Pan siedzi na kanapie i pisze sobie komentarze, my poczytamy, pośmiejemy się. Zachowuje się Pan jak dziecko. Jeżeli chce pan oceniać dokonania wójta gminy Marciszów i jego sposoby na sukces to trzeba było przyjść na spotkanie ... a stał Pan samochodem 50 metrów wyżej i OBCZAJAŁ KTO IDZIE NA SPOTKANIE. Wójt z Marciszowa przedstawił wiele metod którymi się posługiwał w rozwoju Marciszowa, otwarcie mówił o metodach które - być może sam o tym nie wie - są na granicy prawa. Ale to są "patenty" naprawdę oryginalne i doskonałe :-) Warto było tam być i tego posłuchać, prelekcja była bardo profesjonalna, wyświetlano prezentację itd.
~KrzysiekM 19-10-2010 21:05
Józef, nie tyle w lodówce co w naczyniu ceramicznym z deską i klapą! W Jagniątkowie co raz więcej mieszkańców też kuma o co tak naprawdę chodzi tobie.A co do Pana Drozdowskiego, to oświeć proszę tych pozostałych nie kumających.Co do Pana Zawieruchy to za "krótki" jesteś,żeby mu nawet buty czyścic!- Sprawdzony samorządowcu!
jgajewski 20-10-2010 9:45
Szanowni Sąsiedzi ! Oto macie Państwo kolejną próbkę poziomu intelektualnego najaktywniejszych członków tzw. WATRY !!! / Krzysiek M - Tomy M / Jest oczywistym, że nasza obecność i współpraca w takim towarzystwie jast nie do zaakceptowania ! Kiedy czytam te ziejące jadem popisy, jest mi po prostu smutno ! Znam na codzień tych ludzi i pamiętam iż dotychczas wydawali sie być normalni !! Ale cóż - jaki przewodniczący, tacy i członkowie !! Jako Stowarzyszenie " JAGNIĄTKÓW NASZ DOM " nie zajmujemy sie i nie polemizujemy z takimi osobami. Interesują nas tylko sprawy Osiedla i jego mieszkańów . Zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę : www.jagniatkownaszdom.pl Pozdrawiam Szanownych sąsiadów: Józef Gajewski .
~Lucyna 20-10-2010 13:10
Józefie-,,jesteś lekiem na całe zło,,-śpiewała jedna artystka. ,,Józek, Józek wszystko wie ,,-śpiewała inna, ,,a ty mnie na wyspy szczęśliwe zaprowadź,,-pisał autor. A ja powiem tak-,,nie lij dyscu nie lij bo cię tu nie trzeba, obejdź góry, lasy, zawróć się do nieba,,. Ileż to krzywdy słońce Ty nasze jagniątkowskie ta Watra Ci zrobiła, jakie brzemię musisz dźwigać! Własnymi rękami drogi budujesz! Ulice oświetlasz! Ciepło dostarczasz! Biednym rozdajesz, bogatym zabierasz-Robin Hoodzie Ty nasz. A fe Warta , a fe....... Sprzątają, remontują, ukwiecają, festyny organizują, turystykę rozpowszechniają, politykę w nosie mają. A fe, a fe. Po co to,po co to, po co to nam, Józio nasz sąsiad wszystko nam da.,,W zamęcie życia,w zgiełku ulicznym - słuchaj tego , co mówią inni. Nawet głupcy i ignoranci -Oni też mają swoją opowieść,,drogi Panie Józefie. Nie wiesz-zapytaj. Nie znasz-poznaj i nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe.
~krzysiekM 20-10-2010 13:49
Józef , ja nawet nie jestem członkiem Watry!Ale bardzo cenie sobie ludzi,którzy mają pomysły i je realizują.Jak możesz pisać, że mnie znasz jak nawet nie mieszkam w Jagniątkowie,nigdy nie rozmawialiśmy,powiem więcej,nigdy nie będziemy rozmawiać, ponieważ nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy. Gardzę ludzi zakłamanymi.
jgajewski 20-10-2010 16:21
Panie Krzysku M ! To my jesteśmy na TY ? Doprawdy ? Nie wiedziałem , że taki zaszczyt mnie kopnął ! Ale niech pan kontynuuje ! Niech pan kontyuuje ! Niech Pan kontynuuje ! Są jeszcze nie wykorzystane przez Pana słowa jak : szambo, gówno, syf, i wiele innych których nikt oprócz Pana nie używa ! Pozdrawiam równiez Lucynę ! Ta poezja mnie powala ! Z poważaniem : Józef Gajewski . PS. żadnej polemiki oczekiwać nie należy !
~KrzysiekM 20-10-2010 19:08
Panie Gajewski to Pan pierwszy bez mojej zgody przeszedł ze mną na Ty.Ja w ślad za ty uczyniłem to samo.To Pan pierwszy wyraził pogardę wobec mnie a ja nie byłem Panu dłużny.Epitetów,które wypisał Pan powyżej nigdy nie używałem ale Panu nie są one obce, chociażby w artykule Jelonki,pt. Galeria Staromiejska nazywał Pan Pana Lenarta chamem i burakiem.Czy to jest właśnie ta Pana wysoka kultura osobista i wysoki poziom intelektualny?Zauważyłem,że wobec każdego kto ma inne zdanie niż Pan reaguje Pan agresją,podejmując próbę zdyskrkredytowania tej osoby,zmieszania z błotem i chorego psychicznie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Powstaje rondo w Mysłakowicach

40 lat pracy Stanisława Firszta

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
930
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%