MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wojskowi artyści uczczą pamięć Posła

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 24 października 2010, 8:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 października 2010, 7:36
Autor: TEJO
Fot. TEJO/Archiwum
Pamięci posła Jerzego Szmajdzińskiego, wicemarszałka Sejmu, tragicznie zmarłego w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem, będzie poświęcony dzisiejszy koncert w Teatrze im. Norwida. O godz. 18 wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Wstęp tylko za zaproszeniem...

Grupa występuje przy doniosłych okazjach i działa z rozmachem. W jej skład wchodzą zarówno tancerze (balet), jak i orkiestra symfoniczna oraz chór i zespół estradowy. W sumie to ponad 200 osób! ZAWP istnieje od 60 lat, a w repertuarze ma przykłady dorobku kultury zarówno rodzimej jak i tej spoza granic Polski. Występuje przy doniosłych okazjach: przed głowami różnych państw oraz innymi ważnymi osobistościami. Umożliwienie występu tak duże grupie wykonawców jest wielkim przedsięwzięciem logistycznym. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w Jeleniej Górze da koncert po raz pierwszy po 10-letniej przerwie. Dla uściślenia dodajmy, że we wrześniu ubiegłego roku Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego zagrała w Kościele Łaski podczas festiwalu Silesia Sonans.

Będzie to wieczór szczególny, bo poświęcony pamięci posła Jerzego Szmajdzińskiego, który zginął tragicznie w katastrofie lotniczej 10 kwietnia tego roku. Parlamentarzysta często odwiedzał Teatr Norwida i – jak się dowiedzieliśmy – zawsze kupował normalny bilet, choć nie musiał. Teraz rodzina, znajomi oraz przyjaciele śp. Jerzego Szmajdzińskiego przyjdą, aby oddać Mu hołd. Komitet Organizacyjny Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, który zajął się przygotowaniami do koncertu, rozesłał zaproszenia upoważniające do wstępu na ten niecodzienny koncert.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drożej na Chojnik

Informacja parkingowa

Wielka Orkiestra zagrała już w sobotę

Komentarze (40) Dodaj komentarz

~wróżka 24-10-2010 9:03
Wyrazy szacunku dla zmarłego. To że nijaki był i za nadto się nie przepracował. Ja jestem z jego odejścia zadowolona.Jelenia już nie jste taka czerwona.Co to za państwo prawa wymyślonego przez ostatnie dziesięciolecia skoro nie można go wyegzekwować. Istnieje tylko państwo bogatego i dla niego jest prawo przychylne. Biedny musi być nagminnie inwigilowany i musi przegrywać swoje ewidentne sprawy we wszystkich polskich sądach. Ile tysięcy spraw jest załatwianych metodą "odpychologi stosowanej"./stosowanej w Anglii/ Zaczynam się zastanawiać co to za głupie prawo skoro staruszce nie wolno wypowiedzieć własnego zdania ,o traktuje się staruszki bez szacunku jak zło konieczne. Sama będąc już staruszką nie raz obmyślam plan jakby tu tę rozpierduchę w Polsce zakończyć. Nie przypisujcie sobie winy co zostało z naszego państwa. Wina jest u źródła . Należałoby dokonać analizy kiedy to Państwo Polskie oderwało się od potrzeb obywatela i ma go głęboko w ciemnej d.....Rządy wprowadza ten który
~............ 24-10-2010 9:05
No to po co o tym pisać, jeśli to tylko za zaproszeniem? To prywatna impreza i nic nam, jeleniogórzanom, do tego. Komitet Organizacyjny Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego zorganizował sobie prywatną imprezę w teatrze państwowym. Nie mogli np. na placu Ratuszowym? Bardzo nieładnie. Śp. Honorowy Obywatel Jeleniej Góry w grobie się przewraca, bo on naprawdę nigdy nie wchodził do teatru na zaproszenie, zawsze kupował bilet. Wiele osób też by kupiło bilety na ten koncert, aby posłuchać tej orkiestry.
~Hubert 24-10-2010 9:11
Pan śp Szmajdziński przyczynił się jako minister obrony do likwidacji wojska w Jeleniej Górze.Został za to wyróżniony przez pan Kusiaka honorowym obywatelem Jeleniej Góry.
~JakiśTam 24-10-2010 9:12
Troszkę nieścisłości droga redakcjo - Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego – wystąpił już w Jeleniej Górze – było to około 10 lat temu w Sali kinowej przy ulicy Grunwaldzkiej – CSR. <br><br> <i> Dziękujemy za uzupełnienie - poprawione - Redakcja </i>
~col 24-10-2010 9:55
I bardzo dobrze ze wojsko w Jeleniej zlikwidował bo było potrzebne jak dziura w moście...
~Lea 24-10-2010 10:19
"Jakiśtam"trzeba czytać tekst ze zrozumieniem, napisano wyżej a artykule, że zespół koncertował w Jeleniej Górze przed 10 laty. Reguła jest również to, że na koncerty organizowane przez fundacje są rozsyłane zaproszenia, a zaproszeni wpłacają na konto fundacji pewne sumy i pewnie tak się stanie. Przeżyliśmy wielką tragedię jako naród i uszanujmy wszelkie inicjatywy, które w pozytywny sposób pozwalają nam o tym nie zapominać i jednocześnie przy okazji można nieść pomoc innym. Chciałabym, aby po tym koncercie napisano, że zebrane pieniądze zostały przeznaczone na szczytny cel. Do "wróżki" - chciałabym, aby nikt po jej odejściu nie napisał, że jest z tego zadowolony, śmierć człowieka nigdy nie bywa radością.
~ 24-10-2010 10:33
Dla tkz. swołoczy miejsca brak.
~JakiśTam 24-10-2010 10:44
Zwróć uwagę ~Lea że redakcja poprawiła tekst po mojej uwadze - potrafię czytać ze zrozumieniem ;)
~tekla 24-10-2010 11:06
Poseł Szmjadziński , choć z SLD to był klasą dla siebie , nietuzinkowy dla JSK swego czasu i dla postepu prywatyzacji i rozwoju drobnych firm dokonał najwiecej bo na kazde pismo reagował i działania kupcow najemcow lokali popiedrał - w przeciwieństwie do przypadkowego Grochali , Czrnowowej , Pawłowskiego i innych radnych statystów hamulcowych którzy wtedy jeszcze nie wiedzieli w jakim systemie żyja i biora diety.A miasto podupadało gospodarczo z wiadomych przyczyn i bezradności radnych..Dzisiejsi kandydaci na wodzów miasta jak Zawiła , Obrebalski ,Machalek to miernoty nie do porownania z marszałkiem Jerzym Szmajdzińskim pod wzgledem elokwencji , wiedzy , sumienności , odpowiedzialności. . Moze tylko Robert Prystrom zmieni obraz miasta - czego zycze dla dobra mieszkańców Jeleniej Gory.
~Lea 24-10-2010 11:07
Jakiśtam przepraszam, teraz widzę uwagę redakcji.
~pate 24-10-2010 11:13
CA WP występuje w Jeleniej Górze bardzo często. Ostatnio 14.05. br w Kościele Garnizonowym z okazji Święta Radiotechników. Wstęp był bezpłatny, a koncert był dostępny dla wszystkich. Oczywiście zespół nie występował w pełny składzie. W programie były też pieśni patriotyczne.
~brun 24-10-2010 12:21
Wraz z likwidacją wojska w Jeleniej Górze, miasto straciło prawie 500 miejsc pracy i czysty, bo budżetowy pieniądz. Władze Koszalina uczyniły wszystko, co tylko można było zrobić, aby utrzymać swój garnizon. Władze Jeleniej Góry nic, a nic. Szmajdziński (już jako minister) do wojskowych na spotkaniu w CSR powiedział, że "decyzję o likwidacji podjął Komorowski, a on tej decyzji zmieniał nie będzie". Tego przed wyborami nie mówił, aby nie stracić ani jednego głosu. Typowy polityczny kłamczuch. A wykołowanie wojskowych z działkami pod budownictwo przy ul. Sudeckiej? Tylko nieliczni zawdzięczają jemu apanaże i oni mają za co być jemu wdzięczni. Jeleniogórzanie i w tym wojskowi już nie. Tego koncertu nie organizują wojskowi - to kłamstwo.
~klistron 24-10-2010 12:35
"pate" ma rację. Był koncert w sierpniu. Bardzo piękny, z jeleniogórskimi akcentami. Radiotechnicy i wojskowi artyści z Warszawy podarowali ten koncert wszystkim mieszkańcom. Dzisiejszy, to nic innego jak za pieniądze publiczne - polityczna heca. I oni chcą żeby na nich głosować?
~do brun 24-10-2010 12:37
przy ul. Sudeckiej wojsko wyprowadzał pan wiceminister Szeremietew a ministrem był p.Komorowski. Nie łącz pewnych spraw z p. Szmajdzińskim.
~podatnik 24-10-2010 12:37
Dobrze , ze oddaje sie hołd znaczącemu człowiekowi - dobrze , ze zlikwidowano tez armie ludzi i ich siedziby w jednostkach ktorzy byli na utrzymaniu podatnikow nic nie produkowali , nie wypracowywali dóbr dla spoleczeństwa tylko koszty ktore pokrywał człowiek pracy- śledem takiego działania powinni jeszcze poredukować i polikwidować wszelkie inspekcje ,agencje i odmiany urzedów skarbowych , izb, kontroli skarbowych w przerosnietych az nadto posadach . Kraj potrzebuje pieniądzy na rozwój a nie na wydawanie dla pasożytow . Dlatego powinny byc odważnie dokonane szeroko likwidacje tych zasiedziałych urzednikow tak jak to uczyniono z niepotrzebnymi mundurowymi i skierowanie tych ludzi do pracy na własny rachunek , aby kraj rósł w dobrobyt i zasobność.
~R-JG 24-10-2010 12:42
Koncert poświęcony pamięci p.Szmajdzińskiego może to i dobre. To co napisała,,wróżka" jest w tym wiele prawdy. Wszystko w tym państwie jest nienormalne jak trzeba coś załawić np. w jakimś urzędzie to jesteś czlowieku odsyłany od Annasza do Kajfasza. Rządzący potrafią odwacać uwagę społeczeństwa od rzeczy ważnych. Liczne afery,katastrofa smoleńska,awantura o krzyż pod pałacem,zadymy Palikota,noi Kaczyński ze swoimi chorymi pomysłami. Jak tak dalej pójdzie to może pan JAROSŁAW wymyśli krucjatę na Jerozolimę w obronie krzyża . POLSKO OBUDŻ SIĘ. I na koniec tradycyje: Trzymam kiuki za nas Polaków.
~major 24-10-2010 12:43
Interesuje mnie jakie osóbki stoią za tą fundacją. Tylko żeby nie było fuszerek i kombinacji. Pan Jerzy Szmajdziński był godnym szacunku człowiekiem.
~brun 24-10-2010 13:05
Szmajdziński w tym czasie był przewodniczącym Sejmowej Komisji Obrony Narodowej i akceptował te działania. Potwierdził to na spotkaniu w CSR.
~konserwa 24-10-2010 13:27
nie bardzo wiem po co ta pierestrojka była, i czy w ogóle jakaś była?
~mich 24-10-2010 13:48
O sobie zmarlej mowi sie albo dobrze albo wcale.To jest zasada znana od wiekow.Czy nie potraficie nawet przy takiej okazji uszanowac czlowieka?Nie mam poglądów lewicowych i z Panem Szmajdzinskim mnie wiele roznilo.Z wieloma jego decyzjami mozna dyskutowac czy sie nawet nie zgadzac.Ale byl to człowiek bardzo związany z jeleniogorskim regionem. I napewno wiele dla niego zrobil.Opamietajcie sie.
~brun 24-10-2010 15:22
"mich". Sprzeciw jest potrzebny jeśli na siłę kreuje się tę postać na bohatera. Milczenie jest przyzwoleniem. Jakże milczeć wobec lansowania postaci nieustannego ślizgacza ukierunkowanego na karierę, a nie na dobro wspólne. Był z pokolenia "pragmatyków" ukierunkowanych wyłącznie na zdobywanie i utrzymanie władzy i jednym z grabarzy lewicy. Co zrobił w powstrzymaniu "baronów" - nic. Pokażcie złotą tablicę jego czynów! W dzisiejszej uroczystości chodzi o obecnie żyjących i rwących się do władzy lokalnych polityków. Stad też sprzeciw wobec cynizmu organizatorów.
~do podatnika 24-10-2010 15:59
No i Państwo musi jeszcze dodatkowo dbać o interesy takich baranów,jak Ty.Każdy kraj ma armię i w żadnym,oprócz oczywiście Polski,nie uważa się jej za niepotrzebną i nie nazywa "pasożytem".Tylko nieudacznicy życiowi nie rozumieją istoty utrzymywania wojska przez Państwo.To po pierwsze. Rzesza urzędników jest rzeczywiście nadmiernie rozrośnięta i reforma jest konieczna ale gdyby tak polikwidować to o czym piszesz,komisja,inspekcje,urzędy,skarbówki itp. to gwarantuję,że chodziłbyś już bez gaci,oskubany przez garstkę cwaniaków i oglądał się ze strachem za siebie.Weź młotek człowieku pracy i walnij się nim w dekiel.
~ 24-10-2010 16:09
Chętnie wziąłbym udział w tym wydarzeniu. Czy ktoś kto ma zaproszenie a nie idzie nie mógłby go odstąpić? W razie czego czekam na sygnał pod nr 796150597 lub GG 3492159
~ooo 24-10-2010 16:23
Dlaczego ten koncert nie jest dostępny dla jeleniogórzan ? Tylko za zaproszeniami? To po co o nim mówicie i piszecie jeżeli jest to dla wąskiego grona zaufanych?. Kto to finansuje! Jeżeli są to środki publiczne to wstyd. Dlaczego organizatorzy nie sprzedawali biletów na koncert a dochód z niego przeznaczyć na kolonie dla biednych dzieci jak to każdego roku czynił Pan Jerzy Szmadziński. Czy koledzy i przyjaciele Jurka chcą pod płaszczykiem koncertu poświęconego jego pamięci zrobić sobie inaugurację samrządowej kampanii wyborczej w SLD?.
oskarl 24-10-2010 16:53
http://www.youtube.com/watch?v=b9W04_CN9JE
~ppor rezerwy 24-10-2010 17:48
Wojska w JG szkoda. Przeorientowano kierunki i uznano, że na zachodzie Polski armia nie będzie potrzebna. Armia pruska może za to wejść, kiedy zechce. A ruska tyż. Białoruska jest większa od polskiej, o rosyjskiej nie mówiąc. I znów coś chcą likwidować (tym razem na Wschodzie Polski). Może nawet będziemy się musieli obawiać Litwinów... A była szansa zatrzymania Szkoły Oficerskiej.Uczelnia miała spory potencjał intelektualny, współtworzyła koloryt i tradycję polskiej powojennej Jeleniej Góry. No cóż...
~ed 24-10-2010 18:00
a pod teatrem tłumy... policjantów, czy za tę ochronę prywatnej imprezy przez publicznych funkcjonariuszy zapłaciła prywatna fundacja czy też państwo, czyli podatnicy?? jak to się mówi "władza się wyżywi", a jak nie to najwyżej podniosą VAT... żałosne.
~kpr. rez. 24-10-2010 18:15
Koncert jest za pieniądze publiczne. Zorganizowali go członkowie i sympatycy SLD okradając budżet. Nic się nie zmieniło i nie zmieni. Każda partia wysysa na swoje cele i swojej "elity" ile się da. Nie ma co się łudzić. Należy zadać pytanie do Klicha dlaczego funduje SLD upominek? W Afganistanie rodacy giną nie za nasze sprawy, tak jak było w Iraku. Czci się pamięć człowieka który przyczynił się do masakry polskiego lotnictwa, kontraktu offsetowego z Amerykanami, który przyniósł polskiemu przemysłowi lotniczemu zagładę.
~wróżka 24-10-2010 19:20
Jaki człowiek taki szacunek.Teraz nastapi 5 i 6 rozbiór Polski. Ziszczą się proroctwa L.Kaczyńskiego.Wybory nie dla Polaków. Za każdy oddany głos partia na którą oddasz swój głos uzyskuje pieniądze na swoją działalność w zależności od ilości oddanych głosów. Im mniej głosów otrzyma tym mniejszą kasę otrzyma od wyborców. Tak skonstruowane jest prawo wyborcze .Dz.Ustaw z 2001 r.Skoro nie mam kogo wybrać w wyborach to NA WYBORY NIE IDĘ .Państwo zaoszczędzi od 1-10 zł za nie oddany przez ze mnie głos. Nie idąc na wybory puszczamy partie w skarpetkach. Jakie to proste ,piekne podziękowanie dla władzy.
~olo 24-10-2010 19:47
Jak patrzę na Jego zastępczynię to coraz bardziej Go doceniam Zakrzewska jest tragiczną wiejską gęsią
oskarl 24-10-2010 20:09
http://www.apokalipsa.info.pl/objawienia/sen_proroczy_szymka.htm
~Mozg 24-10-2010 21:27
Do podatnik z godz. 12,37 Twoja choroba jest nie uleczalna. Zmien lekarza bo ten co cie leczy to cie oszukuje.Naprawde masz ptasi mozdzek,i nie martw sie to nie boli tylko robi z ciebie prymitywa.
~BROndzajski 24-10-2010 21:28
No i właśnie to jest dostepność do kultury dla małych mieszkańców naszego miasta. Tak to jest jak ktos jest z nizszej warstwy społecznej to niech siedzi w domu, a grube ryby się bawią! Świetny pomys.ł
~Halo Halo! 25-10-2010 2:08
Szanowna Redakcja zapomniala dodac, ze na koncercie zostalo wreczonych 30 stypendiow, kazde na kwote tysiaca zlotych, dla gimnazjalistow z calego jeleniogorskiego. Pieniadze te zostaly zebrane na balu charytatywnym, corocznie organizowanym przez p. Szmajdzinskiego. W tym roku zebral je po raz ostatni. A byla to impreza zamknieta, poniewaz stanowila jednoczesnie zaczatek powstajacej fundacji im. Jerzego Szmajdzinskiego, ktora bedzie miala na celu kontynuacje jego dzialalnosci charytatywnej - zbieranie pieniedzy na stypendia dla mlodych ludzi. Ze wzgledu na ograniczona pojemnosc teatru, zostali zaproszeni ludzie, ktorzy juz wczesniej wspierali jego dzialalnosc charytatywna na corocznych balach charytatywnych w Jeleniej Gorze oraz najblizsza rodzina i przyjaciele. Mam nadzieje, ze przynajmniej czesc mojej wypowiedzi zostanie dodana do artykulu, moze ograniczy to jad niektorych smutnych ludzi.
~aero 25-10-2010 7:30
Interesuję się lotnictwem i kapral masz rację. Oddaliśmy Amerykanom przemysł lotniczy za bezcen. Obecnie Wojska Polskiego nie stać na zakup części zamiennych do samolotów, takie jest zdzierstwo sujusznika. Kto do tego doprowadził wiadopmo - ekipa SLD. Najpierw Kościołowi, potem Amerykanom w d... żeby tylko utrzymać się na stołkach.
~Ranger 25-10-2010 8:06
A cóż to za "wydarzenie kulturalne" tylko dla wybranych czerwonych?! Obejdę się.
~Ranger 25-10-2010 8:32
A cóż to za "wydarzenie kulturalne" tylko dla wybranych czerwonych?! Obejdę się.
~Ranger 25-10-2010 8:48
A cóż to za "wydarzenie kulturalne" tylko dla wybranych czerwonych?! Obejdę się.
~aero 25-10-2010 15:46
to ile miejsc pracy powstało w założonej fundacji?
mi87 27-10-2010 10:38
Po co piszecie o takiej "imprezie" skoro jest zamknięta? to bez sensu! chodzi o to, żeby ktoś pozazdrościł, że jedni mogą wejść a inni nie? to nie fair no i BEZ SENSU!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dolnośląskie obwody łowieckie

Osiedle zmienia się

Orszak Trzech Króli

Do Wołogóra w Karkonoszach

Rekord wolontariuszy z Fundacji Leroy Merlin  

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
149
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
6%