MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wojna z agresją

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 31 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Jeśli uczeń pije alkohol, sięga po narkotyki, uprawia nierząd, kradnie, wagaruje lub działa w grupach przestępczych, musi się mieć na baczności. Policja przeprowadza akcję, aby uczulić zarówno młodzież, jak i pedagogów szkolnych oraz rodziców o zjawisku łamania prawa przez nieletnich.

Program prewencyjny adresowany jest zarówno do uczniów podstawówek, jak i gimnazjalistów oraz licealistów, a także ich rodziców, opiekunów i wychowawców.
– Wszystkich chcemy przestrzec przed konsekwencjami popełniania czynów karalnych – informuje komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Powodów takich działań nie brakuje. W policyjnych statystykach to właśnie młodzi ludzie coraz częściej „goszczą” jako złodzieje, handlarze narkotyków a nawet sprawcy rozbojów. Sporą grupę stanowią wagarowicze, którzy uchylając się od obowiązku szkolnego, także łamią prawo.

Organizatorzy akcji chcą uświadomić młodzieży, że sama może reagować na przypadki łamania prawa przez kolegów.
Temu celowi będą służyły specjalne zajęcia organizowane wspólnie z policją przez pedagogów szkolnych.
– Dyrektorzy szkół oraz nauczyciele dostaną broszurki i ulotki z informacjami o tym, jak należy postępować w przypadku ujawnienia złamania prawa – zapowiada kom. Edyta Bagrowska.

Do szkół z serią pogadanek zawitają też funkcjonariusze policji. Z danych policji i próśb dyrektorów placówek oświaty wynika, że taka akcja jest bardzo potrzebna. W policyjnych doniesieniach wiele zdarzeń to przestępstwa popełnione przez nieletnich lub z ich udziałem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niszczą ulicę Szymanowskiego

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Chcą powtórki wyborów!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~hgruo 31-03-2006 21:15
lać gówniarzy pasem po tylku i do poprawczaka - pomoze bardziej niz te policyjne pogadanki
~Rafal 31-03-2006 22:22
hgruo widac prymitywny tok myslenia i nic wiecej... Gadac to my sobie mozemy ale zamiats tego przydaloby sie zorganizowac zcas tym dzieciakom poza szkola... kiedys byly swietlice, kluby etc A teraz niczego juz nie ma Dzieciaki z nudow pija pala i cpaja! Sam jestem swiadkiem ilekroc ide przez zabobrze grupy na trzepakach, lawkach, pod blokami a nawet w klatkach bez pesperktyw, bez swoistego miejsca gdzie by mogly normalnie sie spotkac pogadac i jakos sobie zorganizowac czas... Jeden wielki absurd! Dyrektorzy szkol potrafia tez tylko gadac a po szkole zamykaja czesto szkoly i nie robia nic.. Mam bliski przyklad Mieszkam kolo elektronika.. elektronik ma boisko ale zamiast udostepniac je okolicznym dzieciakom "legalnie" to jest ono zamykane... dzieciaki co dzien przechodza przez plot zakonczony ostrymi szpicami aby spotkac sie i pograc w pilke! Sa tam i tak i tak wszyscy na to pozwalaja wiec dlacegoby nei otworzyc bramy... tylko czekac na jakas tragedie przez to przechodzenie! Zacznijmy racjonalnie myslec a nie tak prymitywnie jak moj przedmowca! Pozdrawiam, a sobie i wszystkim innym zycze zmian od podstaw...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lwówek dla pszczół

To grozi tragedią  

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Zimowe Kaczawy

Proces sprawców tragedii drogowej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%