MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Wojenny powiew Irlandii w BWA

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 2 września 2010, 9:30
Aktualizacja: 9:30
Autor: BWA
Fot. BWA
Malarstwo irlandzkiego artysty Paula Woodsa podziwiać będzie można już od jutra w Galerii Biura Wystaw Artystycznych na ekspozycji zatytułowanej „Opowieść o historii”.

- Malarstwo irlandzkiego artysty koncentruje się na pierwotnym, detalicznym i najbardziej intuicyjnym postrzeganiu skutków przemocy wojennej. Do jego podstawowych obszarów badawczych należą miasta i tereny objęte wojną, poddane analizie historycznej i wnikliwej obserwacji dokumentów – pisze Agnieszka Kłos w katalogu wystawy. – Woods obrazuje detale i z reporterską czujnością wyciąga z czarno – białej przeszłości intrygujące kolory; esencję różu, fioletu, pomarańczy, czerwieni.

Paul Woods (ur.1972r.) - artysta malarz urodzony i zamieszkały w Dundalk, w hrabstwie Louth, w Republice Irlandii. Ukończył studia malarskie na Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania w Limerick. Wystawiał swoje prace w USA (gdzie mieszkał przez osiem lat), w Irlandii oraz w Irlandii Północnej.

Woods zajmuje się tematyką wojny, pamięci zbiorowej oraz problemem prawdy historycznej i metodyką jej przekazywania z pokolenia na pokolenie. Artysta podróżuje do miejsc związanych z wybraną tematyką (pola bitwy w Ameryce i Europie; most na rzece Kwai w Tajlandii; obozy koncentracyjne w Europie, w tym Auschwitz – Birkenau, Oradour-Sur-Glane Memorial Village i wiele innych), gdzie zajmuje się badaniami oraz zbieraniem materiałów do pracy twórczej.

W przerwach miedzy projektami malarskimi tworzy scenografie do przedstawień teatralnych oraz lalki do przedstawień lalkarskich. Zrealizował też wiele prac malarskich na zlecenia osób prywatnych oraz instytucji.

Wystawa zrealizowana przy pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra, Ambasady Irlandii w Warszawie oraz Dzięciołowski Sp. z o.o. w Jeleniej Górze. BWA zaprasza na wernisaż jutro (piątek, 3 września) o godz. 18. Wystawa czynna będzie do 25 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Z gliny stworzone

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~alior2 5-09-2010 22:43
no byłem i oglądałem. Warto- zapewne inne spojrzenie, ale przez to właśnie bardzo przejmujące- dla mnie najbardziej Stalingrad. Wszystkie obrazy do przemyślenia...PIEKŁO WOJNY

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wracają Jeleniogórskie Spotkania Teatralne  

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Wystawa Wojciecha Krausewicza w POK–u

Tak nie parkujemy

62. Wrzesień Jeleniogórski na plakacie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%