MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wojenne fakty i mity

Wiadomości: WLEŃ
Sobota, 8 maja 2010, 9:46
Aktualizacja: 9:46
Autor: KAM
Dziś we Wleniu odbędzie się spotkanie poświęcone działaniom wojennym, jakie były prowadzone w 1945 roku na ziemiach powiatu lwóweckiego. Wykład organizują historycy i pasjonaci z Lwówka Śląskiego.

Bracia Maciej i Wojciech Szczerepa oraz dyrektor lwóweckiego gimnazjum Rober Primke to przede wszystkim pasjonaci historii, których zna chyba każdy mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Wydali oni kilka książek, które poświęcone były odkrywaniu historii na ziemiach lwóweckich.

Dziś w Zespole Szkół św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu lokalni historycy organizują otwarte spotkanie poświęcone zakończeniu II Wojny Światowej ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń, których areną był nasz region.

Wykłady znanych historyków są tym bardziej ciekawe, że autorzy potrafią zaciekawić publiczność swoimi opowieściami odkrywając za każdym razem nowe karty dziejów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Patriotycznie przy ognisku

O rozpadających się górach

Koperty życia już w Mysłakowicach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~JeL 8-05-2010 11:35
Szkoda, ze u nas nie ma takich pasjonatów jak bracia Szczerepa. To historycy z zamiłowania
~Schengen 9-05-2010 0:35
Szkoda, że czytam o fakcie "po fakcie". Może następną razą z dzionek wcześniej i opisem co, jak Gdzie i o Której Godzinie .....
~jugo 9-05-2010 11:04
Proszę niech mi ktoś objaśni dlaczego Polskie władze ani media milczą o tak pięknej rocznicy jak zako,nczenie II Wojny Światowej i podpisanie aktu kapitulacji. Na próżno czekałem na pokaz uroczstej defilady w Moskwie. Polska to dziwny kraj. Przecież jak by nie patrząc to nikt nie jest w stanie zaprzeczć, że Polska została wyzwolona spod okupacji niemieckiej. Więc dlaczego?........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Motocykliści dla Niepodległej

Apel córki tragicznie zmarłego mężczyzny  

„Grabarów” bezpieczny

Studium na początek

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%