MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Wojciech Smoliński kandytatem PSL na prezydenta Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 października 2014, 19:32
Aktualizacja: Sobota, 18 października 2014, 22:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Najmłodszy spośród kandydatów na prezydenta Jeleniej Góry Wojciech Smoliński (PSL) urodził się w tym mieście i tu dorastał. Obecnie mieszka we Wrocławiu, ale jak mówi, chciałby tu wrócić – do miasta dobrze zarządzanego.

- Urodziłem się w Jeleniej Górze, przez wiele lat tutaj mieszkałem. Uczyłem się w dawnej "14" przy ul. Sudeckiej, następnie w "Żeromie", a później studiowałem na Uniwersytecie Wrocławskim (prawo i administracja). Po zakończeniu studiów wróciłem na rok do Jeleniej Góry - przybliżył swoje związki z naszym miastem Wojciech Smoliński. Pierwszy kontakt z samorządem miałem w Centrum Samorządu Lokalnego w Cieplicach, później pracowałem w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu, a następnie ponad 7 lat jako sekretarz Gminy Żmigród, ale cały czas żyłem problemami tego miasta, tego regionu - dodał kandydat PSL na prezydenta.

Wojciech Smoliński był w latach 2006-2010 radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, gdzie pełnił m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, wiceprzewodniczącego Komisji Statutowej, a także przewodniczył klubowi radnych PSL-SLD. W Polskim Stronnictwie Ludowym jest od 1993 roku piastując w tym czasie funkcje m.in. w Radzie Naczelnej "Ludowców" i prezydium zarządu wojewódzkiego partii. Wojciech Smoliński był prezesem Invest-Park Development (spółka zależna Strefy Wałbrzyskiej), a od lipca br. pełni funkcję wiceprezesa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. w Kamiennej Górze.

- Będziemy się starać docierać do wyborców w ramach kampanii bezpośrednich, na pewno nie będziemy obklejać miasta bilbordami. Nie mamy reprezentantów w Radzie Miasta, ale zapewniam, że po 16. listopada to się zmieni - mówił Wojciech Smoliński. Naszym zadaniem jako PSL jest prezentacja naszych ludzi i ich pomysłów na to, co ich otacza - kontynuował.

Kandydat "Ludowców" przyznał, że Budżet Obywatelski w Jeleniej Górze jest niedofinansowany. W ubiegłym roku przeznaczono na ten cel 120 tysięcy zł, w tym roku 1,5 miliona zł. Świdnica mimo mniejszego budżetu o 80-100 mln. przeznacza na ten cel 3,5 mln zł - powiedział Smoliński postulując kwotę 4 milionów zł. na BO w 2015 roku.

- Inwestycje napędzają rozwój miasta. Niezbędne są drogi w skali makro jak obwodnica Maciejowej, czy Południowa. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Aglomeracja Jeleniogórska ma 200 mln. euro. Wystarczy odwaga, szybkie przygotowywanie dokumentacji oraz to, co w Jeleniej Górze szwankuje - doskonały nadzór nad inwestycjami - powiedział wiceprezes kamiennogórskiej strefy ekonomicznej.

- Mocnym akcentem będzie też sport. Otarłem się o środowisko sportowe, poznałem pewne rzeczy, które nie do końca mi się podobały, jak stypendia sportowe. To są kwestie mało aktywujące młodzież do pozostania w regionie jeleniogórskim - dodał lider listy PSL (okr. 2) do Rady Miasta Artur Janas.

- Postawimy na rozwój budownictwa komunalnego, zachęty inwestycyjne, stypendia - tak, aby starać się zatrzymać tutaj młodych ludzi. Wiele osób wybiera Wrocław, sam jestem takim przykładem, ale chciałbym tu wrócić - do miasta dobrze zarządzanego. Tego nam brakuje, Jelenia Góra starzeje się, ale chciałbym by starzała się piękniej, żeby seniorzy też znaleźli dla siebie miejsce w tym mieście - podkreślał Wojciech Smoliński.

Działacze spod znaku koniczynki zapowiadają kolejne konferencje i spotkania z mieszkańcami przybliżające założenia programowe partii.

Filmik Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Komentarze (38) Dodaj komentarz

~Wilc 16-10-2014 20:01
Arbuzy
~papuś 16-10-2014 20:03
Pan Artus coś utył, dobrobyt w PSL na rusztowaniu, chyba mu służy?
~urzędnik 16-10-2014 20:42
nie ma jak dynastie i dziedziczenie
~czytający 16-10-2014 21:05
Panie Janas niech Pan poprosi redakcję o usunięcie swojej wypowiedzi ...wstydu oszczędż
~kod 16-10-2014 21:22
a psl wystawił desantowca z wrocławia na prezydenta jelonki teraz niech jelonka wystawi kogos na prezydenta wrocławia
~mój wybór 16-10-2014 21:38
Jestem pełen podziwu dla PSL i patrząc na tych ludzi mam nadzieję na odświeżenie jeleniogórskiego ratusza - dłużej już tak się nie da - SLD, PO, PiS i ich wzajemne układy NIBY OSOBNO, ALE RAZEM - oczywiście każdy z nas ma wybór, ale mam już dość tych ich wzajemnych ukladzików.
~Ha 16-10-2014 21:50
Ja z rodziną idę głosować na Pana Romana Kuty z KWW Aktywna Polska, bo to porządny człowiek jeleniogórzanin, który tyle lat pracuje i pomaga dla społeczności jeleniogórskiej. A ten Smoliński wyskoczył z Wrocławia, jak Filip z konopi i marzy o Prezydenturze.
~2ha 17-10-2014 7:25
A ja na Wilka!!! Rodzina też ;p
~~` 17-10-2014 8:36
Popieram ludzi, którzy są obecnie w PSL potrafili się zjednoczyć i dogadać już udowodnili, że na nich warto postawić w tych wyborach i tak zrobię. Brawo
~na tak 17-10-2014 9:11
Odważni młodzi ludzie - ciekawie mówiący i nie związani z jeleniogórskimi jak widać ukladami. Uszanować i zadbać o ludzi starszych dać szanse rozwoju młodym, pełny szacunek za takie działania. Panowie tylko trzeba jeszcze to wdrożyć.
~Obywatel Z 17-10-2014 9:30
W przypadku pana Wojciecha Smolińskiego nie chodzi o to, by zostać Prezydentem Jeleniej Góry. Startując w wyborach, myśli raczej o karierze w PSL. W ten stawia się do dyspozycji władz swojej partii. Bo przecież, po wyborach możliwe są rożne koalicje, a ciekawych ludzi w tej partii na Dolnym Śląsku, nie ma. Wydaje mi się,że nasze miasto nie powinno być "trampoliną" dla wrocławskiego (żmigrodzkiego) byłego Jeleniogórzanina.
~Szok! 17-10-2014 9:49
PSL-owcy nie mają wstydu! Minister Rolnictwa Sawicki właśnie powiedział w wywiadzie dla portalu mpolska24.pl, że rolnicy są f...rami. On szanuje biznesmenów, a nie f...rów. Dodał, że nasi producenci są głupsi od niemieckich. W wywiadzie chodziło o ceny skupu jabłek, które spadły do 12 - 14 groszy za kilogram.
~Artus 17-10-2014 10:34
Pewnie Pan Smoliński myśli, że mieszkańcy Jeleniej Góry także są f...rami i będą na niego głosować? Chyba powinien startować we Wrocławiu lub Żmigrodzie bo tak ma rodzinę i tam mieszka - tam jest jego centrum życiowe. Zatem Panu Smolińskiemu już dziękujemy, bo od 2008 roku się nie pokazał w Jeleniej Górze.
~M.Synówka 17-10-2014 11:46
Kilka dni temu w komentarzu zadałem Panu Smolińskiemu pytanie: czy wie kim chce zostać? Kandyduje na prezydenta JG i do sejmiku równocześnie (okręg nr 4, poz.5). Jeśli wygra podwójnie to z czego zrezygnuje? Których wyborców oszuka??? Pozostaje mieć nadzieję, że ten niecny proceder kandydowania wszędzie (byle tylko gdzieś się dostać) nie pozostanie niezauważony przez wyborców! Wygląda to na działanie wg schematu: tylko mnie wybierzcie a dalej to już sobie dam radę. Pozdrawiam myślących podobnie.
~MM 17-10-2014 12:33
Pan Kuty startuje na radnego i prezydenta miasta,Pan Wilk podobnie; Podobnych przykładów jest więcej,kim więc chcą zostać te osoby? Proponuję zająć się stroną merytoryczną prezentowanych programów. A to,że Pan Smoliński chce wrócić do prowincjonalnej JG należy mu zaliczyć na plus a nie na minus.
~popieram 17-10-2014 12:58
w pełni popieram ~MM
~ 17-10-2014 13:58
DOLNOŚLĄZAK. PSL i PO w naszym regionie - to partie wewnętrznie skłócone i rozbite. Linie podziałów przebiegają głównie pomiędzy old boy'ami i juniorami. Przy czym wiekowi partyjni kamraci postrzegani są jako po-PRL-owskie pomioty, które nadal tworzą - wg narracji Silnego Mieszańca Pryszczroma - "układ kolesi, sitwę na wzór czerwonych pająków". Old-politycy - nie tylko w PSL i PO - oprócz zdrowego rozsądku, wykazują ponadprzeciętną sprawność organizacyjną. Fakt umieszczenia na liście kandydatów nie starego Smolińskiego wskazuje, że PSL dąży od odmłodzenia kadr. Wg mnie PSL zamierza to osiągnąć godnym stylu. Życzę sukcesu!
~Yes 17-10-2014 14:53
Roman Kuty jest najmłodszym kandydatem na Prezydenta Jeleniej Góry - 46 lat. Stawiamy na rodowitego jeleniogórzanina od urodzenia, a nie na przywiezionego w teczce wrocławianina.
~ 17-10-2014 15:05
bez szans
~wodnik-rzecznik 17-10-2014 15:37
Pan kandydat powinien zainwestować w kurs j.polskiego dla swego rzecznika. Dysproporcja w wypowiedziach jest rażąca aż za bardzo. Co to za rzecznik bez dykcji z minimalnym zasobem słów..."...to nie jest chłop na roli..." co to za argument w ustach rzecznika bądź co bądź chłopskiej partii ? Do tej pory rzecznik ocierał sie o wydarzenia sportowe...teraz ocierać się będzie o PSL ? Przy płynnie i sensownie mówiącym kandydacie, rzecznikowe "yyy" wygląda żałośnie.
~Tiaaa 17-10-2014 16:19
I tak nie ma szans :) Psl tylko na wsi rządzi a J.G. to chyba jeszcze miasto. Marzy mi się aby z koalicji wylecieli a na ich miejsce SLD.
~Jaaa22 17-10-2014 16:21
Ja Wojtek zakola ci lecą :) A taki przystojniacha byłeś w Żeromie :)
~Łojej 17-10-2014 16:24
Kiedyś ojciec teraz synuś pcha się do koryta. Ale my już temu Panu dziękujemy !!! Kandyduj sobie we Wrocławiu gdzie mieszkasz Panie Smoliński !!!
~wodnik-rzecznik 17-10-2014 17:27
Trzy ostatnie wpisy (Tiaaa, Jaaa22,Łojej) wyszły z pod palców jednego idioty. Nawet trolowoać inteligentnie nie potrafisz.
~do wodnik rzecznik 17-10-2014 19:56
A spod tak się pisze Panie rzeczniku.... Mam nadzieję że nie jest Pan rzecznikiem kandydata powyżej, bo przy takim rzeczniku nie będzie szans :) Co do wpisu to tak do końca nie wiadomo who is who:) I nikogo Panie rzeczniku nie wyzywaj od idioty bo to już jest hejterstwo a na to są paragrafy jak mówił komisarz ryba :)
~M 17-10-2014 20:21
Przed wpisaniem komentarza jest informacja, pochodząca z regulaminu jak sądzę, że wpisy obraźliwe i nie związane z tematem będą usuwane... Państwo moderatorzy, jakoś nie widać działania!
~cnb 17-10-2014 20:38
No dobrze panie Smoliński"Dobrze przygotowany". Jakie ma pan osiągnięcia związane nie z wsadzeniem na stołek przez kolegów? I proszę nie ściemniać o wyborach do sejmiku - odpowiednie listy i można przepchnąć najgorszą mamałygę. Bo wie pan, po 25 latach, Jeleniej Góry nie stać na kolejnego karierowicza mającego chrapkę na lukratywne stanowiskom który nie ma zielonego pojęcia o czym mówi... . Z czego pan będzie spełniał obietnice, nie znając całego stanu faktycznego miasta? Zostań pan w tym Wrocławiu,,,
~!!! 17-10-2014 20:59
Gdzie wiatr wieje tam Janasa poniesie. Dopiero bronił i służył u pana Romana Kutego a teraz koło Smolińskiego się kręci. A swoją drogą to się Wojtuś wyrobił ale znajomych z Pocztowej nie poznaje pańcio jeden a jak by na salonach był to biada Wam JELENIOGÓRZANIE Was też nie będzie znał ;)
~:) 17-10-2014 21:04
A jaki okrąglutki Janas się zrobił że ho ho taki Artinek Okrąglinek :):):)
~A. Janas 17-10-2014 21:38
Mali ludzie małej wiary - korzystający z dobrobytu osiągnięć współczesnego świata bawią się internetem (3-4 osoby) - opluwając mnie, Smolińskich i podobne osoby, w celu walki o głosy - Panowie i Panie mam propozycję dla Was nie do odrzucenia - ZADZWOŃCIE, NAPISZCIE lub WYGŁOŚCIE te Wasze uwagi PUBLICZNIE i JAWNIE ;) - ZAPRASZAM również na mój portal Facebooka - jestem i oczekuje Waszej krytyki :)
~aaa 18-10-2014 0:18
Na wakacje na długie wczasy..
~taka prawda 18-10-2014 0:23
Nie głosuję na wrocławskiego słoika. Wrocławskiej pаtologii i chаmstwa tu nie potrzebujemy. Po prostu.
~CHŁOP Z ROLI 19-10-2014 14:45
Ale jaja...wiejskie z wiejskiej. P. Janas znowu pcha się do korytka. Jak go gdzieś przepędzą to od razu zmienia frontu i znowu aby do przodu. Sport już na boku bo go tam delikatnie nie chcieli a teraz jabłuszka w domku skonsumuje. Wolę już innego LEPSZEGO KANDYDATA.
~Zielona 19-10-2014 17:26
Na zielonych f...rów z PSL nie zagłosuję nigdy-podziękujcie swojemu ministrowi rolnictwa,a sami idzcie do zbiorów jabłek!! Karierowicze!!!
~rol 20-10-2014 11:34
Szkoda gadać...ca za wstyd ludzie kończcie wstydu oszczędźcie. Jak was ktoś zna to wie jacy jesteście. A znam tego Pana . Ciekawe czy zapasy już w domu z jabłuszek są. Kasa wszystkim pachnie jednakowo. Pcha się ostro do korytka a skleić zdana nie potrafi. P Arturze koleją organizacja do rozwalenia.
~Katarzyna 21-10-2014 19:14
Tam gdzie się pojawi Artur Janas tam się wszystko wali :) :) Lepiej żeby z domu nie wychodził :) :) hahahahahahaa
~nazad chłopki 22-10-2014 20:45
Obciachowi chłopki roztropki
~Zyczliwy 22-10-2014 21:56
Cala rodzina Smolinskich dwoje na radnych syn na prezydenta z ramienia PSLl widocznie nie maja ludzi skoro klan startuje ci ktorzy ich znaja napewno na nich nie beda glosowac jezeli tacy karjerowicze maja tu zadzic to dziekujemy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Pierwsza tura dla Andrzeja Dudy

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Przewaga Dudy w Złotoryi

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1364
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%