MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

"Wodnik" pod paragrafem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 7:43
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Kary półtora roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz zakazu zajmowania stanowisk we władzach spółek prawa handlowego zażądał prokurator dla Józefa W., byłego prezesa jeleniogórskiej spółki Wodnik. Dla drugiego oskarżonego - Sylwestra S., oprócz wspomnianego zakazu, prokurator chce roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

Dobiega końca proces byłych szefów spółki Wodnik, którzy oskarżeni są o wyłudzanie od odbiorców wody nienależnych kwot poprzez niezastosowanie zmienionych stawek ryczałtów - w sumie ponad 1,1 mln złotych. Spółka miała z tego powodu ponieść stratę, bo musiała oddać potem nienależnie pobrane kwoty wraz z odsetkami. Przedstawiciele spółki tłumaczyli to działanie tym, że przepisy wprowadzające nowe stawki ryczałtów kłóciły się z ustawą, a poza tym, zmniejszenie wpływów z tytułu wprowadzenia niższych ryczałtów groziłoby zachwianiem płynności finansowej spółki.

Biegła, która wydawała opinię w tej sprawie, twierdzi, że Wodnik nie straciłby płynności. Poza tym w 2002 roku spółka była atrakcyjna dla banków, bo zawsze miała środki na koncie. Oprocentowanie kredytu na działalność bieżącą firmy było zaś zdecydowanie niższe od odsetek ustawowych, które Wodnik musiał oddać odbiorcom za nieprawne korzystanie z ich środków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trzcińsko ma sołtysa

Wymiana wiat przystankowych

Podatkowa „nowość”  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Ktos 23-02-2006 21:31
W tym wyroku jest miejsce dla Kusiaka i Sarzynskiego oraz calej SLDowskiej Rady Nadzorczej Slepi byli a moze bylo cos wiecej
~Cezarion 24-02-2006 23:24
Zgadzam sie z komentatorem "KTOSIEM" - już pora, żeby ci czerwoni poszli won! Ale najpierw zostali zlustrowani

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szczytna akcja w szkole

Barbórkowa feta

Z Mikołajem na pediatrii

Droga dla wybranych

Było nastrojowo

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%