MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Woda narobiła szkód

Wiadomości: Jelenia Góra/Region
Poniedziałek, 19 maja 2014, 10:10
Aktualizacja: 10:14
Autor: Angela
Zatkane przepusty, woda wdzierająca się do domów i pomieszczeń gospodarczych oraz sklepów czy zwierzyna porwana przez silny prąd wody – to skutki sobotniej (17.05) ulewy, która w naszym regionie dała się we znaki mieszkańcom i strażakom.

Przed godz. 16.00 worki z piaskiem strażacy układali przy dyskoncie spożywczym Biedronka przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze. Woda najpierw zgromadziła się na ulicy i chodniku, a następnie zaczęła się wdzierać do sklepu. Studzienki deszczowe nie nadążały z jej odbieraniem, dlatego konieczna była pomoc strażaków, którzy wypompowali wodę i ułożyli worki z piaskiem.

Zatkane przepusty, przez które woda wlewała się do mieszkań i pomieszczeń gospodarczych były również w Kowarach przy ul. Matejki, a także w Janowicach Wielkich przy ul. Demokratów. W niedzielę około godz. 8.00 strażacy odebrali natomiast zgłoszenie o sarnie porwanej przez rzekę w Piechowicach. Mimo przeszukania ponad dwukilometrowego odcinka rzeki, zwierzęcia nie znaleziono.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~xb 19-05-2014 10:39
do czego to doszlo żeby straż za dziczyzną biegała a gdyby w tym czasie człowiek potrzebował pomocy?jeszcze trochę i będą ich wzywać że rybki porwało z koryta na łąkę i trzeba je ratować.
~do xb 19-05-2014 11:19
owszem może masz racje, lecz czasami jak patrzę na ludzi to wolę by ratowali zwierzę niżeli ludzką kreaturę która i tak więcej czyni szkód niż matka natura
~do 11:19 19-05-2014 14:00
nie zakładaj że każdy człowiek to g...a,poza tym straż nie jest od oceny komu pomagać.a co do tej sarny to każdy racjonalnie myślący człowiek widząc że porywa ją woda to kwestia jej przyszłości zalezy tylko od niej i rozegra się w kilka sekund albo się uratuje albo nie ,nie pomoże tu straż pożarna ani nawet wróżbita maciej więc trzeba się zastanowić zanim się bezmyślnie zadzwoni pod 998.
~ 20-05-2014 4:51
Złośliwa Biedronka zamiast odleciec czekała aż ja zaleje.
~logik 20-05-2014 11:28
se strażacy z Piechowic sami taki alarm wymyślili i spacerowali a kasa za akcje się należy:)
~ 21-05-2014 19:13
musza wrocic tutaj Niemcy. Oni wiedza jak dbac o ka...lizacje i jej dzialanie. Polak eksploatuje wszystko bez konserwacji tak dlugo az odmowi to posluszenstwa, a czyszczenie jest juz z uwagi na totalne zabicie rur niemozliwe i trzeba pruc ulice i wymieniac rury. POLAK POTRAFI.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Czad na Kiepury

Zerwany dach w Komarnie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Na półkoloniach o bezpiecznych wakacjach

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2090
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%