MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Włoszczowska i przyjaciele gotowi do walki

Wiadomości: Łomnica
Piątek, 9 września 2016, 22:26
Aktualizacja: Niedziela, 11 września 2016, 22:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
W piątkowy wieczór (9.09) w sali konferencyjnej Osady Śnieżka w Łomnicy Maja Włoszczowska oraz Maciej Grabek zaprezentowali gwiazdy jakie w ten weekend będą rywalizować na Wzgórzu Paulinum w wyścigu imienia naszej medalistki olimpijskiej.

Po raz drugi w historii wyścig firmowany przez Maję Włoszczowską ma kategorię HC, czyli drugą po Pucharze Świata. - Mamy taką nadzieję z Mają, że kiedyś ten Puchar Świata uda nam się w Polsce, w Jeleniej Górze zorganizować – mówił Maciej Grabek, organizator dwudniowych zawodów.

W sobotę już o godz. 10:00 do rywalizacji przystąpią dzieci w ramach Mistrzostw Polski szkółek kolarskich (Park Paulinum). O godz. 11:30 z Placu Ratuszowego wyruszy Parada Rowerów, a oficjalne otwarcie zawodów planowane jest ok. 13:30, gdy na ul. Nowowiejską dojadą uczestnicy parady. O 13:45 na trasę ruszą Maja Włoszczowska i pozostałe gwiazdy światowego MTB, które skorzystały z zaproszenia srebrnej medalistki IO z Pekinu i Rio de Janeiro. Dwie godziny później do rywalizacji przystąpią mężczyźni.

Mimo że wszyscy jesteśmy przyjaciółmi, na trasie będziemy walczyć o zwycięstwo, bo mamy o co walczyć. Wyścig jest w kalendarzu UCI, a każdemu na punktach do rankingu zależy – mówiła Maja Włoszczowska. - Oczywiście mam nadzieję, że wszyscy będą mi głośno dopingować, ale pokażmy też, że jesteśmy dobrymi gospodarzami i dopingujmy wszystkim zawodnikom, którzy do nas przyjechali – apelowała jeleniogórzanka.

Będzie to znakomita okazja, by zobaczyć w akcji takie gwiazdy jak Gunn Rita Dahle - Multivan Merida Biking Team - Mistrzyni Olimpijska z Aten, wielokrotna Mistrzyni Świata i zwyciężczyni Pucharu Świata, Jolanda Neff - Stoeckli Pro Team - aktualna Mistrzyni Europy, zwyciężczyni Pucharu Świata 2015, Sergio Montecon Gutierrez - TREK Factory Racing Team (srebro ME w 2012, olimpijczyk z Londynu), Fabian Giger - KROSS Racing Team - tegoroczny srebrny medalista Mistrzostw Europy, Yana Belomoyna - CST Superior Brentjens MTB Team - medalistka ubiegłorocznych MŚ, Eva Lechner - LUNA Pro Team - medalistka MŚ z 2011, zwyciężczyni kilku edycji Pucharu Świata, Kathrin Stirnemann - HAIBIKE Ötztal - była Mistrzyni Świata w eliminatorze, czy Bartek Wawak - KROSS Racing Team - Mistrz Polski.

Podczas konferencji prasowej wszyscy zachwalali tereny Kotliny Jeleniogórskiej – doskonałe do uprawiania kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zobaczymy tu Gunn Ritę Dahle – legendę MTB, która w wieku 43 lat nadal jest w doskonałej formie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Powrót imprez rowerowych

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Mobilizacja przed II turą

Cieplickie place

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
478
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%