MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Włoszczowska i przyjaciele

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 czerwca 2019, 0:24
Aktualizacja: 0:26
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Jeleniogórzanka Maja Włoszczowska po raz kolejny zaprosiła do stolicy Karkonoszy światową czołówkę kolarstwa górskiego. W sobotę (1.06) na Wzgórzu Paulinum rywalizowali kolarze z różnych stron świata i w różnych kategoriach wiekowych – od dzieci po zawodowców.

Wśród mężczyzn zwyciężył Ondrej Cink (Czechy), który na mecie zameldował się 3 minuty przed Karlem Marktem (Austria) i Bartłomiejem Wawakiem (Polska). Na kolejnych miejscach znaleźli się Oliver Ben (Nowa Zelandia), Martin Gluth (Niemcy) i Kevin Panhuyzen (Belgia).

Wśród kobiet najlepsza była Yana Belomoina (Ukraina), która na mecie była niemal o 3 minuty szybciej od Lea Davison (Stany Zjednoczone) i 4 minuty przed Anne Tauber (Holandia). Kolejne miejsca zajęły: Catherine Pendrel (Szwajcaria), Janika Loiv (Estonia) i Isla Short (Wielka Brytania). Najlepsza z Polek zameldowała się na mecie z dziewiątym czasem – była to Aleksandra Podgórska.

Wyniki wszystkich kategorii na stronie: www.wyniki.datasport.pl/results2933/

Dzisiaj (2.06) na Wzgórzu Paulinum kolejne kolarskie emocje – tym razem związane z Bike Maratonem.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
29%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Chcą odwołania przewodniczącej

Energetyczny prolog!

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 2-06-2019 15:09
"- al. Solidarności - wyłączona z ruchu na całej długości w godz. 11.30 - 17.00 - ul. Nowowiejska - wyłączona z ruchu na odcinku od al. Solidarności do Pałacu Paulinum w godz. 11.30 - 17.00" Czy organizator upadł na łeb? Zapomniał, że te ulice prowadzą do Osiedla Europejskiego? Ludzie nie mogą sie dostać do domów! Barany stojące na blokadach ulic na pytanie w jaki sposób należy dojechać na Osiedle Europejskie odpowiadają jedynie wzruszeniem ramion, a wszelkie pretensje i dyskusje należy kierować do organizatora. Jak ich pytam o kontakt do organizatora lub osoby odpowiedzialnej za organizacje ruchu, to wzruszają ramionami, nr telefonu nie mają, kontaktu nie mają. Na Osiedlu Europejskim mieszkają ludzie, o których chyba organizator zapomniał. Chcecie sobie robić imprezkę dla rowerków? Proszę bardzo, ale dajcie ludziom możliwość dojazdu do domów. Sugeruję lepiej przemyślaną organizacje ruchu i postawienie lepiej poinformowanych i bardziej kulturalnych ludzi na bramkach, a nie pajaców, którzy chamsko odburkną pod nosem "że on też by chciał do domu". W twarz takim tylko pluć. I jeszcze ta dezinformacja - jedni powiedzą, że wpuszczą mnie od strony Sudeckiej, a tam z kolei stoi nadęty głupek, który ma w dupie jakiekolwiek argumenty, burczy pod nosem i ma gdzieś, że ktoś chce dostać się do domu. Zasłania się organizatorem, ale skontaktować z organizatorem się już nie może. To co, nikt ich nie nadzoruje? Po jednej stronie stoją dzieci, na środku obwodnicy stoją dziewczynki, które robią tylko głupie miny. Jelenia Góra jak zwykle staje na wysokości zadania z organizacją imprez.
~ping-pong 2-06-2019 21:29
do: ~Mieszkaniec (15:09)
Kolejny buc, bo przeszkadzają mu rowerzyści w lansowaniu się w TDI. Człowieku, wyjdź z samochodu, życie to nie tylko dojazd do biedronki i z powrotem! Czasem udaje się przejść nawet na piechotę, posłuchać ptaków, popodziwiać widoki, powąchać powietrza a nie klimy! Sam sobie pluj w twarz za zmarnowane, sfrustrowane życie, bo po komentarzu widać, że twoją droga najlepsze byłyby rękoczyny bogu ducha winnych 'stójkowych' zabezpieczających imprezę. Człowieku, to tylko raz do roku! Wyluzuj, nie jesteś pępkiem świata, nie wieziesz rodzącej żony do szpitala. Twoje nie jest twojsze!
~Mieszkaniec 3-06-2019 13:57
do: ~ping-pong (21:29)
Durniu, bo inaczej nazwać Cię nie można. Skąd Ty mozesz wiedzieć skąd jadę i po co jadę? Wyjdź samochodu? Człowieku, ja najpewniej więcej w życiu sportu uprawiam, niż Ty się nim interesujesz, niedzielny rowerzysto od święta. Mieszkaniec nie moze dostać się do własnego domu, a Ty rzucasz argumentem, że to tylko raz do roku, że na piechotę, że żony nie wiozę? Zgłupiałeś? Kto tu jest bucem i pępkiem świata? Chcesz sobie jeździć na rowerku raz w roku? Nikt Ci nie broni, ale nie zabraniaj z tego powodu mieszkańcom osiedla swobodnego poruszania się i dostawania do własnego mieszkania. A tak swoją drogą to nie jeżdże zadnym TDI nie lansuję się, a gdybym mógł, to nie wsiadałbym w samochód w niedzielę. Nie wiesz tylko, że nie każdy ma wolną niedzielę i niektórzy muszą tego dnia też załatwiać różne rzeczy. Nie oceniaj ludzi swoją miarą. Rękoczyny? Byłbyś zadowolony, gdybyś chciał wrócić do domu po ciężkim dniu, a gość Ci na stójce odpowiedział, że Cię nie przepuści i ma to gdzieś, że on też by chciał do domu? Udowadniasz waśnie, ze sezonowi okazyjni rowerzyści to największe buraki. Nie gadaj mi o spacerach i wychodzeniu z domu, bo nic o mnie nie wiesz. Imprezy powinny być tak organizowane, żeby nie przeszkadzać innym i nie uniemożliwiać mieszkańcom dostania się do własnych domów. Moje nie jest mojsze? Mój jest mój dom i prawo do dostania się do niego w każdej chwili, kretynie.
~Asaliah 4-06-2019 9:01
do: ~ping-pong (21:29)
Brawo!!!
~ping-pong 5-06-2019 13:40
do: ~Mieszkaniec (13:57)
Wcale nie , ponieważ o ile dom może być twój, to już droga jest miasta i miasto może zrobić z nią co chce. A zechciało zamknąć na kilka godzin na potrzeby międzynarodowej imprezy. I półgłówku uświadom to sobie, że nie jesteś pępkiem świata!!! Samochód mogłeś zaparkować kilkadziesiąt metrów dalej i ruszyć dupsko do swoich czterech ścian. Musisz być niezmiernie sfrustrowanym gościem, radzę przesiąść się na rower bo inaczej wylew za kilka lat.
~nigdy nie za dużo WYSIŁKU 3-06-2019 14:49
fizycznego na lepsze kumania.dLA DURNI RADA ,POCHODZIĆ TROCHĘ i nerwy mniejsze ,i zobaczyć w telewizorze ,że w Stolicy ,drogi zapchane demonstracjami ,pochodami ,i nikt tam mordy nie drze,.
~Mieszkaniec 3-06-2019 15:22
Następny geniusz. "Lepsze kumania" - w jakim to jest w ogóle języku? Mieszkałem w Warszawie 10 lat, zdziwiłbyś się jak duży jest tam problem z organizacją i utrudnieniami na drogach w czasie imprez i jak mieszkańcy za każdym razem łapią wkurw, kiedy do domów dojechać nie mogą. Tyle tylko, że tam akurat ostatecznie do domu dojechać się da, dłuższą drogą, ale jednak. A u nas dojazd do Osiedla Europejskiego był kompletnie odcięty. Jest różnica między dłuższym dojazdem do domu, a kompletnym jego brakiem, nie sądzisz? Czy za trudne to już dla Ciebie? Może na spacerze do Ciebie dotrze? Tobie radzę więcej wysiłku intelektualnego, a innym nie mów co mają robić. A tak poza tym, argument w stylu "inni maja gorzej, to nie ma co marudzić" to jeden z najgłupszych jakie może rzucić osoba nie myśląca o tym, co pisze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzy medale w Oleśnicy

Spór o edukację seksualną

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Licealiada królowej sportu

Milanos mistrzem powiatu

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
742
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%